فهرست
اعتراف شاراپووا به دوپینگ؛ احتمال کاهش محرومیت
اعتراف شاراپووا به دوپینگ؛ احتمال کاهش محرومیت

اعتراف شاراپووا به دوپینگ؛ احتمال کاهش محرومیت

آی اسپورت - ماریا شاراپووا که روز گذشته مثبت بودن تست دوپینگ خود به دلیل استفاده از مواد ممنوعه را تأیید کرد، ممکن است بین دو تا چهار سال از حضور در تمام رقابت‌های تنیس محروم شود. ماده ممنوعه‌ای که شاراپووا از سال 2006 تاکنون مصرف کرده، طبق ادعای خودش دارویی برای بهبود گردش خون است که در لتونی تولید می‌شود، اما توزیع آن در آمریکا ممنوع است. مجازات مصرف این دارو برای ورزشکاران چهار سال است، اما این امکان وجود دارد که در مورد شاراپووا به دو سال نیز کاهش پیدا کند که البته این در صورتی است که صحت ادعای این تنیسور روس درباره دلیلش برای استفاده از داروی مدلنیوم ثابت شود.
اعتراف شاراپووا به استفاده از این دارو و همکاری او با مسئولان رسیدگی به پرونده‌اش هم از جمله دیگر مواردی است که می‌تواند به کاهش محرومیت این تنیسور روس کمک کند. داروی مدلنیوم که شاراپووا به استفاده از آن اعتراف کرده است، از ماه ژانویه سال 2016 به فهرست مواد ممنوعه‌ای که آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) اجازه مصرف آنها را به ورزشکاران نداد، اضافه شد. این دارو در دسته داروهای هورمونی و تعدیل‌کننده‌های متابولیک قرار می‌گیرد و استفاده از آن دوپینگ تلقی شده و برای آن دسته از ورزشکارانی که آن را مصرف کنند چهار سال محرومیت در نظر گرفته می‌شود.
شاراپووا مدعی است که از اضافه شدن این دارو به فهرست مواد نیروزای ممنوعه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ مطلع نبوده است و به همین دلیل در حالی که از این دارو استفاده می‌کرد در رقابت‌های اوپن استرالیا در ماه ژانویه شرکت کرد. نمونه اولیه تست دوپینگ شاراپووا در روز 26 ماه ژانویه (ششم بهمن) گرفته شد و در تاریخ دوم مارس (12اسفند) نتیجه آن مشخص شد. طبق اعلام فدراسیون جهانی تنیس، محرومیت موقت شاراپووا از تاریخ 12 مارس (چهار روز دیگر) آغاز می‌شود.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-08 13:23:06
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۰۴
نکنید اینکارو با من....من به عشق شاراپووا تا خالا تنیس دنیال میکردم...والا بخدا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر