فهرست
نورمحمدی: حالا از روی سکو می‌فهمم هواداران چه می‌کشند/ سال94 بدترین سال عمرم بود
نورمحمدی: حالا از روی سکو می‌فهمم هواداران چه می‌کشند/ سال94 بدترین سال عمرم بود

نورمحمدی: حالا از روی سکو می‌فهمم هواداران چه می‌کشند/ سال94 بدترین سال عمرم بود

کاپیتان تیم پرسپولیس که فصل جاری تقریبا در اکثر مسابقات جزو نفرات اصلی بود، در دیدار سرخپوشان مقابل تراکتورسازی به یک‌باره سکونشین شد. حرف‌های این بازیکن در پایان بازی را به نقل از روزنامه همشهری و.رزشی می‌خوانید.


8هفته تا پایان لیگ برتر مانده است. فکر می‌کنی هنوز شانس رسیدن به عنوان قهرمانی را دارید؟
امیدوارم در این چند هفته باقی‌مانده نتایج به سود پرسپولیس تمام شود. ما به دنبال این هستیم که در جدول بالا بیاییم، البته تیم‌های دیگر هم تلاش می‌کنند. متاسفانه به علت امتیازاتی که تیم‌مان از دست داده،‌ شرایط‌مان در جدول رده‌بندی سخت شده‌است ولی باید امیدوارم باشیم.
 
بعد از مدت‌ها از روی سکو بازی پرسپولیس را تماشا ‌کردی. چه حسی داشت؟
تازه از روی «سکو» می‌توانیم بفهمیم که تماشاگران چقدر حرص می‌خورند. دیدن بازی از روی سکو یک مقدار حساسیت‌اش بیشتر است زیرا  همه صحنه‌ها را قشنگ می‌بینی. به نظر من باید بعضی مواقع به هوادارانمان حق بدهیم که عصبی می‌شوند یا شعار می‌دهند. چنین حس مشابهی به خود ما هم که روی سکو بودیم دست ‌داد.
 
اگر روند فنی بازی پرسپولیس و تراکتورسازی را ارزیابی کنی در این‌باره چه نظری داری؟
تیم ما خیلی خوب به گل رسید ولی روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردیم؛ حالا آفساید بود یا هرچی. امیدوارم در آینده بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و یک اتفاق خوب برای تیم بیفتد.
 
قبول داری دفاع پرسپولیس ضعف‌هایی دارد؟ حتی روی گل تراکتورسازی هم می‌توان گفت که خط دفاعی پرسپولیس مقصر بود.
گلی که خوردیم روی یک ضربه ایستگاهی بود.
 
اما خط دفاعی نباید پشت محوطه هجده‌قدم روی مهاجم حریف خطا کند.
حالا چنین خطایی بعضی مواقع پیش می‌آید. اگر بخواهیم این‌طوری حساب کنیم وقتی دفاع می‌آید گلزنی می‌کند باید بگوییم گلزنی وظیفه دفاع نیست. بالاخره دفاع تیمی داریم و در گلزنی نیز همه سهم دارند. جا دارد بگویم تراکتورسازی تیم خوبی است و مهره‌های خوبی دارد و در چند بازی گذشته هم نشان داده که شرایط مناسبی را پیدا کرده‌ است.
 
بازیکنان پرسپولیس تو و بنگر را بزرگان تیم می‌دانند. الان به یک‌باره سکونشینی شما شائبه‌برانگیز نیست؟
دیگر این تصمیمی است که آقای برانکو گرفت. او سرمربی و نفر اول تیم ماست و از من که بزرگ‌تر تیم هستم تا بازیکنان جوان‌تر باید به نظرش احترام بگذاریم. شاید برانکو چیزی را می‌بیند که ما نمی‌بینیم. برای همین مشکلی نداشتم چراکه همه‌ ما یک تیم هستیم و وظیفه‌ام به عنوان کاپیتان این بود مانند مواقعی که مصدوم یا محروم بودم کنار بچه‌ها باشم.
 
پس سکونشینی‌ات به هر دلیلی بود، تو به صورت حرفه‌ای به آن نگاه کردی.
بالاخره من سال‌ها در پرسپولیس بازی کرده‌ و بالا و پایین این تیم را دیده‌ا‌م. این شرایط برای همه حتی بازیکنان بزرگ‌تر از ما هم پیش آمده. در این شرایط است که یک بازیکن اگر  برای تیمش کوچک‌ترین حاشیه‌ای درست نکند، نشان می‌دهد که واقعا پرسپولیسی است. من الان به عنوان کاپیتان پرسپولیس نباید حرکت غیرحرفه‌ای انجام دهم زیرا  بازیکنان تیم به ما نگاه می‌کنند تا ببینند در این‌طور مواقع  چه عکس‌العملی نشان می‌دهیم. من هم سعی کردم واقعا نشان دهم پرسپولیس را دوست دارم و امیدوارم امسال آن اتفاق که همه آرزویش را دارند برای تیم ما رقم بخورد.
 
در قضیه اعتصاب بازیکنان پرسپولیس وقتی بازیکن جوانی مثل مهدی طارمی حرف تو و بنگر را گوش نکرد مورد انتقادات فراوانی قرار گرفت.
بازیکنان ما خدا را شکر از نظر شخصیتی آن‌قدر بالا هستند که حتی در بدترین شرایط روحی هم احترام ما را نگه داشته‌اند و اینها سوءتفاهماتی است که گاهی به وجود می‌آیند. من به عنوان یک بزرگ‌تر می‌دانم که آنها بچه‌های خوبی هستند و به همین دلیل همیشه از  آنها حمایت می‌کنم.
 
تیم‌هایی که مدعی قهرمانی هستند را چه تیم‌هایی می‌دانی؟
تیم ما، استقلال‌تهران، ذوب‌آهن و استقلال‌خوزستان. البته فاصله امتیازات در صدر جدول کم است فقط امیدوارم ما دیگر راحت امتیاز از دست ندهیم.
 
به عنوان کاپیتان پرسپولیس، سال94 برایت چگونه گذشت؟
یکی از بدترین سال‌های زندگی‌ام بود، چرا که یکی از بهترین دوستانم (هادی نوروزی) که فکر کنم تا سال‌های سال از خاطرم نرود را از دست دادم.


9411
     
آی اسپورت
2016-03-08 15:58:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر