فهرست
10نکته‌ از لیگ یک:آرامش در شیراز و صعود مس با پسوند رفسنجان
10نکته‌ از لیگ یک:آرامش در شیراز و صعود مس با پسوند رفسنجان

10نکته‌ از لیگ یک:آرامش در شیراز و صعود مس با پسوند رفسنجان

آی‌اسپورت- هفته بیست و نهم لیگ یک با خروج فجر از بحران و پیروزی پیکان به پایان رسید.


1-  رفسنجان به جای کرمان
در هفته‌هایی که مس کرمان نتایج خوبی نمی‌گیرد و هیچ نشانی از یک تیم مدعی صعود ندارد، همنام رفسنجانی با ادامه روند رو به رشد خود توانستند آنها را شکست دهد تا به جمع تیم‌های مدعی اضافه شود. اگر همین روند ادامه پیدا کند شاید در پایان فصل مسی که به لیگ برتر صعود می‌کند پسوند رفسنجان را یدک بکشد.


2- افزایش اختلاف در صدر
پیکان تیم صدرنشین که چند هفته‌ای نتایج خوبی کسب نکرد توانست بار دیگر به روند پیروزی برگردد. آنها با شکست تیم بحران‌زده آلومینیوم هرمزگان تقریبا مسیر صعود خود را هموار کردند.


3- ماشین در یک قدمی رده سوم
رسول خطیبی و شاگردانش با پیروزی روز گذشته مقابل شهرداری اردبیل تنها سه امتیاز با رده سوم فاصله دارند. ماشین‌سازی اگر دچار لغزش نشود می‌تواند در پایان فصل یکی از سه تیم صعود کننده باشد.


4- خروج موقت فجر از بحران
فجرسپاسی پس از چهار شکست پیاپی توانست در روزی که باز هم نشانی از تیم نیم فصل اول نداشت در ثانیه‌های پایانی نساجی را شکست دهد تا حداقل برای یک هفته از بحران خارج شوند. آنها با این سه امتیاز به رده سوم برگشتند اما برای ماندن در این رتبه کار سختی دارند.


5- رکورد جالب فجر در مقابل مازنی‌ها
فجر سپاسی در این فصل تنها تیمی بود که توانست هر دو تیم مازنی را دبل کند. آنها با چهار پیروزی در مقابل نساجی و خونه به خونه بیش از هر تیم دیگری از مازنی‌ها امتیاز گرفتند.


6-  سومین برد پیاپی نفت
آبادانی‌ها این روزها دوباره به صعود امیدوار شدند. بردهای پیاپی و کم شدن فاصله با تیم‌های بالانشین جدول باعث شد شاگردان دست نشان با انگیزه بیشتری رقابت‌ها را دنبال کنند.


7- آب رفتن گل در لیگ
لیگ یک به طور معمول لیگ کم گلی محسوب می‌شود و میانگین گل در هر بازی بسیار پایین است. اما حالا هر چه به انتهای لیگ نزدیک می‌شویم وضعیت بدتر از گذشته می‌شود. در هفته بیست و نهم باز هم تعدا گل‌ها کمتر شد. 15 گل در 10 بازی این هفته را به کم گل‌ترین هفته لیگ تبدیل کرد.  
 

8- افزایش فشار بر خونه به خونه
در هفته‌ای که تقریبا تمام تیم‌های مدعی به پیروزی رسیدند. خونه به خونه در بابل از پس خیبر بر نیامد تا فاصله‌اش با تیم‌های دیگر کم شود. با توجه به عدم اطمینانی که میان مدیران تیم بابلی و میثاقیان وجود دارد اگر این روند ادامه داشته باشد بار دیگر باید شاهد حضور مربی دیگری در تمرینات این تیم باشیم.


9- ادامه حسرت نساجی
مانند تمام بیست و چند سال گذشته نساجی باز در حساس‌ترین زمان فصل با مشکل رو به رو شد تا از تیم‌های مدعی دورتر شود. شکست برابر فجر تقریبا پایان ماجراجویی‌های نساجی در فصلی پر از حاشیه بود. آنها با این شیوه همچنان باید در حسرت صعود بمانند.


10- ناکامی تیم‌های فانوس بدست
هیچ کدام از پنچ تیم در خطر سقوط در این هفته نتوانستند به پیروزی برسند. فولاد، آلومینویم هرمزگان، پاس، شهرداری اردبیل و داماش با این شرایط هر هفته امیدشان برای ماندن در لیگ کمتر می‌شود.کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-03-08 16:16:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر