فهرست
گزارش روز: معادلاتِ نجاتِ ملوان/ ممی برمی‌گردد
گزارش روز: معادلاتِ نجاتِ ملوان/ ممی برمی‌گردد

گزارش روز: معادلاتِ نجاتِ ملوان/ ممی برمی‌گردد

آی اسپورت- در انزلی، زمان درستی برای پایان همکاری با حمید استیلی انتخاب شد اما تصمیم فاجعه‌بار باشگاه، صرف‌نظر کردن از امضای قرارداد با سرمربی جدید و اعتماد به چهره‌هایی بود که سال‌های سال در کنار ملوان حضور داشتند و هیچوقت در اندازه‌های هدایت باشگاه نبودند. سفیدهای انزلی، بحرانی‌ترین تیم این روزهای لیگ برتر هستند. تیمی که فصل را با نتایجی درخشان آغاز کرد اما از هفته یازدهم به بعد، حتی در یک مسابقه نیز به پیروزی نرسید تا حالا یکی از گزینه‌های جدی سقوط باشد. بعد از استقلال اهواز و شاید راه آهن، به نظر می‌رسد یک تیم از بین ملوان و سیاه‌جامگان نیز راهی دسته اول فوتبال ایران خواهد شد و تاسف آور به نظر می‌رسد که در انزلی، هیچ جنب و جوشی برای نجات دادن ملوان وجود ندارد و همه چشم‌انتظار معجزه هستند.
 
 


شرایطِ مالی ملوان، درست مثل اولین روزهای آغاز لیگ پانزدهم اسفبار به نظر می‌رسد. شرایطی که خیلی زود امیر قلعه نویی را از شمال فراری داد و پای حمید استیلی را به باشگاه باز کرد. قوهای سپید، هنوز هم به لحاظ مالی در بن‌بست هستند و به نظر می‌رسد در چنین شرایطی، بازگرداندن یکی از مربیان پیشکسوت‌ باشگاه آخرین تیر ترکش آن‌ها برای بقا در لیگ را خواهد ساخت. در شهر، از محمد احمدزاده به عنوان سرمربی بعدی سفیدها نام برده می‌شود. مردی که بیشتر عمرش را در زمین‌های گل‌آلود انزلی سپری کرده و «ممی»موردعلاقهِ انزلیچی‌هاست. او بعد از آخرین مقطع هدایت ملوان، دیگر هیچوقت روزهای خوبی در فوتبال نداشته و به نظر می‌رسد ملوان و احمدزاده، حالا بیشتر از همیشه برای عبور از کابوس این سال‌ها به هم نیاز دارند.
 


 
 
حامیان مالی، مدت‌هاست که ملوان را فراموش کرده‌اند و به نظر می‌رسد انزلی علیرغم همه جذابیت‌های ظاهری‌اش، هیچ جذابیتی برای سرمایه‌گذارها ندارد. سقوط ملوان، یک فاجعه تمام عیار برای شهر خواهد بود. در همه این سال ها، نبضِ شهر کوچک گیلانی با هیجانِ فوتبال زده و انزلی بدون روزهای لیگ برتری، حتما چیزی کم خواهد داشت. آن‌ها هنوز برای بازگشت از این روزهای تلخ زمان دارند. ملوان درست به همان اندازه که به بقا در لیگ نیاز دارد، به یک خانه تکانی اساسی نیز احتیاج خواهد داشت. فراموش نکنیم که تیم بالانشین استقلال خوزستان نیز نه با سرمایه کلان، که بر پایهِ استعداد ستاره‌های بومی‌اش شکل گرفته و حالا دیگر وقت‌اش رسیده که در انزلی، پیرمردها از ملوان کنار گذاشته شوند و خون تازه‌ای به پیکر تیم تزریق شود. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-03-08 16:49:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر