فهرست
گزارش روز: چه کسی مغرور تر است؛ ایبراهیموویچ یا مورینیو؟!
گزارش روز: چه کسی مغرور تر است؛ ایبراهیموویچ یا مورینیو؟!

گزارش روز: چه کسی مغرور تر است؛ ایبراهیموویچ یا مورینیو؟!

آی اسپورت - مصاف چلسی و پی اس جی تنها جدالی بر سر حضور در جمع 4 تیم برتر اروپا نیست. مورینیو و ایبراهیموویچ دو شخصیت تاثیرگذار و مهم دنیای فوتبال که اتفاقا رابطه ی خوبی نیز با یکدیگر دارند در این دیدار در برابر یکدیگر قرار خواهند گرفت.

تقریبا همه با یکدیگر هم عقیده هستند که مورینیو و ایراهیموویچ از مغرور ترین شخصیت های فوتبالی حال حاضر دنیا هستند. با این حال در پایان مجموع دو دیدار رفت و برگشت یکی از این دو شخصیت مغرور شکست خواهد خورد.

بازیکنان و مربیان معمولا شرم دارند از این که به عنوان فردی مغرور در بین اهالی فوتبال شناخته شوند اما با این حال هر فردی برای موفقیت و چهره شدن نیاز به کمی خود باوری دارد.

اما مورینیو و ایبرا به هیچ عنوان از اینکه به عنوان فردی مغرور شناخته شوند، خجالت نمی کشند. آن ها همیشه بدون کوچک ترین تواضعی از توانایی ها و موفقیت هایشان صحبت می کنند.

زمانی که مورینیو برای اولین بار در سال 2004 راهی استمفوردبریج شده بود نشانه های غرورش را آشکار کرد. او در اولین مصاحبه ی مطبوعاتی اش پس از تصدی سمت سرمربی گری چلسی این گونه صحبت کرد: " من بازیکنان خوبی دارم. در عین حال ما بهترین سرمربی را نیز داریم. لطفا به من نگویید که از روی تکبر حرف می زنم. من تنها حقیقت را می گویم. من قهرمان اروپا هستم پس من را یک فرد معمولی خطاب نکنید. من آقای خاص هستم."

persian chat rooms


مورینیو می دانست که ممکن است بعد از این مصاحبه معروف برچسب تکبر هیچ گاه از روی او برداشته نشود با این حال هیچ ترسی از این مسئله نداشت. غرور ریشه در شخصیت مورینیو دارد و او نمی تواند شخصیتی جز این از خود به نمایش بگذارد. او با این سبک رفتارش همیشه فشار را هم بر روی خودش و هم حریفانش افزایش می دهد.

در حالی که بیشتر مردم ترجیح می دهند موفقیت هایشان در موردشان صحبت کند اما مورینیو این گونه نیست. او روزهای اول حضورش در چلسی مدام این جمله را تکرار می کرد:" من با پورتو قهرمان اروپا شده ام."

سرآلکس فرگوسن به خوبی مورینیو را شناخته بود. او در سال 2005 در مصاحبه با ایندپندنت گفت:" او همیشه با اعتماد به نفسی که از خود نشان می دهد و با تعاریفی که از خود ارائه می دهد باعث می شود تا بازیکنانش با خود بگویند بهتر است او را نا امید نکنیم و بهترین عملکرد را برای او ارائه دهیم."

و دقیقا بازیکنان چلسی بهترین عملکرد را ارائه دادند تا مورینیو با سبک خاص خودش بتواند چلسی را پس از 50 سال قهرمان لیگ برتر انگلستان کند. او همچنین در ادامه یک قهرمانی دیگر در لیگ برتر همراه با یک جام حذفی و دو جام اتجادیه برای چلسی کسب کرد.

مغرور بودن مورینیو تنها یک ویژگی شخصیتی نیست. یک تاکتیک برای موفقیت تیمش محسوب می شود. او همیشه با این نوع رفتارها سعی می کند تا انگیزه را در بازیکنانش افزایش دهد. او همیشه از تیمش به عنوان محافظ خود استفاده می کند.

سبک خاص مورینیو ادامه داشت و او با استفاده از همین تاکتیک توانست موفقیت هایش در اینتر و رئال مادرید را نیز تداوم ببخشد.

دیلی میل پس از شکست چلسی مقابل کریستال پالاس در این هفته از مورینیو در رابطه با غرورش پرسید و این مساله را مطرح کرد که آیا غرور او همچنان پا بر جا است:" بله، صد البته." جواب مورینیو همراه با لبخندی زیرکانه بود. تیم او هنوز هم وضعیت خوبی دارد و در 6 هفته مانده به پایان لیگ برتر همچنان از مدعیان جدی قهرمانی محسوب می شود.

در آن سو زلاتان ایبراهیموویچ مهاجم سوئدی پی اس جی نیز دست کمی از مورینیو ندارد. او نیز از شخصیت و خودباوری خودش به خوبی استفاده کرده است تا موفقیت های بی نظیری را در دنیای فوتبال کسب کند. او حتی در حالی که به دوران سرازیری فوتبالش نزدیک می شود باز هم از توانایی ها و قابلیت هایش سخن می گوید.

او در 18 سالگی پیشنهاد آرسن ونگر را برای پیوستن به آرسنال رد کرد اما پس از آن با مجموع بیش از 150 میلیون حضور در 7 تیم مختلف را تجربه کرد. اما دوران بازی او تنها با پول سنجیده نمی شود چرا که او افتخارات و عناوین زیادی را همراه با تیم های آژاکس، یوونتوس،اینتر،بارسا، میلان و در حال حاضر پی اس جی کسب کرده است.

زمانی که در بارسا احساس کرد گواردیولا از توانایی هایش به خوبی استفاده نمی کند جمله ی تاریخی را بر زبان آورد: " گواردیولا یک فراری را خریده است اما همانند یک فیات ماشین را می راند."


http://u.goal.com/155100/155163hp2.jpg

زمانی که او در سال 2012 به پی اس جی پیوست جمله ی معروف دیگری را به زبان آورد که نمای جدیدی از غرور او را آشکار کرد:"اینجا در لیگ فرانسه من بازیکنی را به خوبی نمی شناسم اما آن ها من را کاملا می شناسند."

او به خوبی از توانایی هایش استفاده کرد و توانست مهم ترین نقش را در قهرمانی تیم پاریسی پس از 19 سال در لیگ فرانسه ایفا کند. 

ایبرا زمانی که همراه با سوئد از صعود به جام جهانی 2014 باز ماند در اظهار نظری شگفت انگیز تاکید کرد:" بدون شک جام جهانی بدون من ارزش تماشا کردن ندارد."
جمله ای که بار دیگر حجم غرور او را آشکار کرد. حتی رونالدو و مسی نیز بعید است که جرات چنین اظهار نظری را داشته باشند.

در وصف رابطه ی خوب مورینیو و ایبرا شاید باید تنها به همین جمله از ایبراهیموویچ بسنده کنیم:"اگر مورینیو را به عنوان نور یک اتاق در نظر بگیرید، گواردیولا فردی است که همانند پرده از تابش نور جلوگیری می کند."


http://www.sempreinter.com/wp-content/uploads/2014/03/ibrahimovic_mourinho.jpg


بدون شک در حال حاضر کمتر کسی را می توان یافت که به اندازه مورینیو و ایبراهیموویچ اعتماد به نفس،خودباوری و غرور داشته باشد. این که بگوییم کدام یک مغرور تر است انصافا کار سختی خواهد بود و هر فردی می تواند عقیده ی خودش را داشته باشد. به نظر شما کدام یک از این دو مغرور تر است؟!

 

     
آی اسپورت
2014-04-02 10:37:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر