فهرست
یادداشت/ شنیدی فلورنتینو؟ زیدان باید بماند
یادداشت/ شنیدی فلورنتینو؟ زیدان باید بماند

یادداشت/ شنیدی فلورنتینو؟ زیدان باید بماند

بن هیوارد
در آستانه بازی رئال مادرید و رم در لیگ قهرمانان په‌په در کنفرانس مطبوعاتی کنار زیدان نشست و و صحبت هایی درباره این سرمربی کرد که معنی واضحی داشت: با وجود هر اتفاقی که این فصل افتاد، بازیکنان دوست دارند او بماند.
مدافع پرتغالی بعد از این که سال ها لباس مادرید را به تن کرده تبدیل به یکی از رهبران این تیم شده است. یکی از کاپیتان های باشگاه است و کسی است که تلاش کرده تا چهره بد بودنش در زمین بازی را تمیز کند. وقتی روز دوشنبه او مقابل خبرنگاران صحبت کرد، نماینده بیش از نیمی از بازیکنان بود.
مدافع برزیلی تبار توضیحاتی درباره زیدان داد که پر از سورپرایز بود. او گفت زیدان بازیکن اسطوره ای بوده و باید با صبر و آرامش کارش را ادامه دهد. او گفت که زیدان یکی از بهترین مربیان دنیا می شود و عنوان های زیادی به دست می آورد.
اما تجربه نشان داده برنابئو جای امنی برای مربیان نیست. برای فلورنتینو یک فصل ناکامی کافی است تا فرد جدیدی را روی کار آورد. البته که به نظر می رسد کار به جایی رسیده که خود هواداران مادرید هم دیگر از این فلسفه استقبال نمی کنند.
روز شنبه در برنابئو دوباره شعارهایی شنیده می شد که استعفای پرس موضوعش بود. این در حالی بود که مادرید 7 بر یک از سلتاویگو، حریفش پیش بود! یک نتیجه عالی. اما هواداران این نتایج و موفقیت ها را مقابل تیم های بزرگ می خواهند. یعنی ناکامی مقابل بارسلونا و اتلتیکو مادرید، دو رقیب اصلی رئال برای قهرمانی در لالیگا، هواداران را ناامید کرده است. آن ها حالا یک پروژه مداوم می خواهند، نه تغییرات فراوان.
بازیکنان هم همین طور هستند. درتابستان بیشتر بازیکنان می خواستند که کارلو آنچلوتی در رئال بماند. اما پرس سرمربی ایتالیایی را بیرون کرد و دلیلش هم این بود که مادرید نتوانسته بود جام های زیادی بگیرد. 6 ماه ناامید کننده دیگر و اخراج. نوبت رافا بنیتس بود.
جذب این مربی اسپانیایی هیچ کس را متقاعد نکرد. بازیکنان هم هرگز رابطه خوبی با سرمربی اسبق لیورپول و ناپولی برقرار نکردند. په‌په روز دوشنبه همچنین گفت که زدیان نوآوری هایی مانند کار تیمی داشته و وقتش را صرف چیزهایی که در فوتبال ارزش ندارند نمی کند. او گفت که این مربی نمی خواهد با یک تیر دو هدف بزند و در واقع برای تمجید از زیدان بنیتس را مسخره کرد.
در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مادرید رم را در ایتالیا 2 بر صفر شکست داد. پس تیم زیدان برای بازی امشب (سه شنبه) شانس اصلی صعود است. اما هر اتفاقی غیر از این برای رئال مادرید که امیدش برای قهرمانی در جام حذفی و لالیگا را هم از دست داده یک افتضاح خواهد بود. در واقع حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حداقل انتظاری است که همه از این تیم رئال مادرید دارند. اما هر اتفاقی که بیفتد اخراج زیدان راه حل مناسبی برای درست کردن این تیم نیست.
اگر یک مربی باشد که برای ثابت کردن خودش در برنابئو زمان نیاز داشته باشد او زیدان است. یک بازیکن اسطوره ای مادرید که دوران موفقی هم در این تیم داشته است.
حتی آنچلوتی هم گفته بود بدون توجه به نتایجی که در این فصل کسب می شود زیدان باید بماند. او درست می گوید. مطمئنا یک سال و نیم پیش روی رئال مادرید دوره بسیار سختی برای این تیم و هوادارانش خواهد بود. این تیم تشنه موفقیت است و از طرفی از فعالیت در بازارهای نقل و انتقالات هم منع شده است. پس باید قرارداد بازیکنان را هرچه سریع تر تمدید کند. اما پرس با این موضوع هم بیگانه است.
چیزی که در رئال مادرید نیاز است چیزی است که آن ها کاملا با آن غریبه بوده اند: یک برنامه طولانی مدت. زیدان حالا مربی این تیم است و باید برنامه حول او چیده شود. قسمت سخت دیگر برای مادرید این است که رقیب دیرینه شان، بارسلونا، در این سال های سختی رئال در اوج است و مطمئنا با این شرایط رقابت کردن در این شرایط کار سختی خواهد بود.
به نظر رئال به زودی باید هدف اصلی که قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است را فراموش کند و بیشتر تمرکزش را روی موفقیت در لیگ بگذارد تا از حاشیه ها به دور باشد. اما برای همین کار هم برنامه ای طولانی مدت می خواهد. البته نه این که برنامه چیزی را تضمین کند؛ اما آن ها را در سطحی نگه می دارد که بتوانند با تیم های بزرگ دیگر مانند بارسلونا و بایرن مونیخ رقابت کنند.
به هر حال هر اتفاقی که بیفتد زیدان باید سرمربی رئال بماند، حداقل برای فصل آینده. حتی اگر مادرید در بازی امشب هم حذف شود. صحبت های روز دوشنبه مدافع پرتغالی همان صحبت های هواداران، بازیکنان و ... بود. مهم ترین نیاز رئال مادرید تداوم است و این برنامه باید با زیدان شروع شود.
برای باشگاه بهتر است که فلورنتینو به این توصیه گوش دهد. کد خبر 9404
  ۳  
آی اسپورت
2016-03-08 18:35:13
نظر دهید

۳ نظر
گتاب سیتی
سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۲۶
تحلیل ها هایوارد کامل هست/کاملا درسته
گتاب سیتی
سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۲۶
تحلیل ها هایوارد کامل هست/کاملا درسته
گتاب سیتی
سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۲۶
تحلیل ها هایوارد کامل هست/کاملا درسته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر