فهرست

پیش‌بازی: چلسی – پاریس سن ژرمن؛ پایانِ فصلِ سوم

آی‌اسپورت – مهمترین خبرِ بازی غیبتِ جان تری است. کاپیتانِ 35 ساله‌یِ چلسی پنجمین بازیِ متوالی‌اش را هم از دست می‌دهد تا نقشی در شبِ سرنوشت‌سازِ استمفورد بریج نداشته باشد. بدین ترتیب و با توجه به مصدومیتِ طولانیِ کرت زوما، بازهم ایوانوویچ باید در مرکزِ خطِ دفاعی کنارِ کیهیل بازی کند، آزپیلیکوئتا به راست برود و بابا رحمان در دفاعِ چپ قرار بگیرد. این سومین بارِ پیاپی است که چلسی در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ مقابلِ پاریس سن ژرمن قرار می‌گیرد. سالِ 2014 شاگردانِ مورینیو شکستِ 3-1 در پارک د پرنس را با پیروزیِ 2-0 در استمفورد بریج جبران کردند و به مرحله‌یِ نیمه نهایی رسیدند، و سالِ 2015 پاریس سن ژرمن در استمفورد بریج با وجودِ اخراجِ زلاتان در نیمه‌یِ اول، با درخشش و دو گلِ داوید لوئیز و تیاگو سیلوا نهایتا یک تساویِ 2-2 به دست آورد و با توجهِ به تساویِ 1-1 بازیِ رفت به دورِ بعد صعود کرد.
امشب پاریسی‌ها با برتریِ 2-1 در بازیِ رفت، با گل‌هایِ زلاتان و کاوانی در لندن بازی می‌کنند. لوران بلان اول هفته در تساویِ بدونِ گلش مقابلِ مونپولیه چندتا از مهره‌هایِ کلیدی‌اش را رویِ نیمکت گذاشت، اما سوالِ بزرگ برایِ او این است که آیا ماتوئیدی و وراتی که هر دو با مصدومیت‌ درگیرند برایِ بازیِ امشب آمادگیِ کامل پیدا می‌کنند یا نه. غیبتِ احتمالیِ این دو هافبکِ فوق‌العاده‌یِ پی.اس.جی می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به قهرمانِ فرانسه بزند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-در 13 فصلِ اخیر چلسی 12 بار به مرحله‌یِ یک هشتمِ نهاییِ چمپیونز لیگ رسیده و موفق شده 8 بار به دورِ بعدی صعود کند.
2-پاریس سن ژرمن چهارمین حضورِ متوالی‌اش در دورِ حذفی چمپیونز لیگ را تجربه می‌کند. این بهترین رکوردِ تاریخِ باشگاه است اما پاریسی‌ها در هر 3 فصلِ گذشته در دورِ یک چهارمِ نهایی حذف شده‌اند.
3-چلسی در 22 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش در چمپیونز لیگ گل زده است. آخرین باری که چلسی در خانه موفق به گل زدن نشد به شکستِ 1-0 مقابلِ منچستر یونایتد در سالِ 2011 برمی‌گردد.
4-پاریس سن ژرمن در 6 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش مقابلِ تیم‌هایِ انگلیسی تنها در یک بازی، تساویِ 2-2 فصلِ پیش مقابلِ چلسی، موفق به گل زدن شده است.
5-دیگو کاستا در 15 بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ تنها یک گل زده است.
6-زلاتان در 37 بازیِ دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ 8 گل و در 79 بازیِ دورِ گروهی 38 گل زده است.
7-ادینسون کاوانی تا به حال 3 بار دروازه‌یِ چلسی در چمپیونز لیگ را باز کرده، اما هیچکدام از این گل‌ها در استمفورد بریج نبوده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-09 10:13:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر