فهرست
پیش‌بازی: زنیت – بنفیکا؛ ویاش بواش برابرِ دشمنِ قدیمی
پیش‌بازی: زنیت – بنفیکا؛ ویاش بواش برابرِ دشمنِ قدیمی

پیش‌بازی: زنیت – بنفیکا؛ ویاش بواش برابرِ دشمنِ قدیمی

آی‌اسپورت – بنفیکا بازیِ رفت را با گلِ لحظاتِ آخرِ جوناس برد. اما روی ویتوریا برایِ حفظِ این پیروزی و صعودِ تیمش به دورِ بعدی کارِ سختی در بازیِ امشب دارد. ژولیوس سزار، دروازه‌بانِ نامدارِ بنفیکا به علاوه‌یِ چهار مدافعِ اصلیِ این تیم، لوئیزائو و لیساندرو لوپز (مصدومیت) و ژاردل (محرومیت) و آندره آلمیدا (محرومیت) هم غایب هستند و فقط ویکتور لیندلوف به عنوانِ یک مدافعِ میانیِ کلاسیک برایِ انتخابِ ویتوریا باقی مانده است. برعکسِ خطِ دفاع، بنفیکا مشکلی از بابتِ نیرویِ تهاجمی ندارد. جوناسِ 31 ساله این فصل در 35 بازی 28 گل زده است و با حمایتِ گایتان و رناتو و میتروغلو باعث شده تا بنفیکا 13 بازی از 14 بازیِ سالِ 2016 را ببرد و در صدرِ جدولِ لیگِ پرتغال قرار بگیرد.
بنفیکا در 7 بازی‌اش در خاک روسیه تنها یک پیروزی به دست آورده، همراه با 2 تساوی و 4 شکست. آخرین پیروزیِ بنفیکا در روسیه برمی‌گردد به 20 سالِ پیش مقابلِ لوکوموتیو موسکو. در آن سویِ زمین هم آندره ویاش بواش مربیِ سابقِ پورتو، چلسی و تاتنهام هدایتِ زنیت را بر عهده دارد که تا به حال 7 بار مقابلِ بنفیکا به عنوانِ مربی قرار گرفته است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-زنیت برایِ بارِ سوم در 5 سالِ اخیر به مرحله‌یِ یک هشتمِ نهاییِ چمپیونز لیگ رسیده، اما تا به حال موفق به صعود به دورِ بعدی نشده است.
2-تنها دیدارِ قبلیِ این دو تیم در چمپیونز لیگ به دورِ یک هشتمِ فصلِ 2011-2012 برمی‌گردد که با برتریِ 4-3 بنفیکا در مجموعِ دو بازی همراه شد.
3-زنیت هر 3 بازیِ خانگیِ خودش در چمپیونز لیگِ این فصل را برده است (7 گل زده، 2 گل خورده).
4-بنفیکا 4تا از 5 بازیِ خارج از خانه‌اش در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ را باخته است.
5-زنیت و بنفیکا این فصل بیشترین تعدادِ کارت در چمپیونز لیگ را گرفته‌اند (24 و 23). بازیِ رفت هم با 6 کارتِ زرد و یک کارتِ قرمز همراه بود.
6-آرتم زویبا این فصل نقشِ مستقیم در 61.5 درصد از گل‌هایِ زنیت در چمپیونز لیگ داشته است (8تا از 13تا).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-09 10:50:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر