فهرست
نگاه روز: عادل شیحی بازیکن سال ایران است!
نگاه روز: عادل شیحی بازیکن سال ایران است!

نگاه روز: عادل شیحی بازیکن سال ایران است!

آی اسپورت- چند روز بعد از آن‌که فندک‌ها و ساندویچ‌های رایگان آزادی کری‌های تازه‌ای بین دو باشگاه محبوب پایتخت رقم زدند، نوبت به نظرسنجی برنامه نود بود که بار دیگر هواداران دو باشگاه را به اظهارنظر علیه باشگاه رقیب سوق بدهد. این بار حتی ماجرا از سطح تماشاگران نیز فراتر رفت و پای مدیران نیز به این کری‌خوانی‌ها باز شد. درست مثل هر سال، عادل فردوسی‌پور در برنامه‌اش بازیکنان برتر فصل را به نظرسنجی گذاشت و مطابق انتظار، این گزینه پرسپولیسی نظرسنجی بود که بیشترین رای را به دست آورد.
 
بازیکنِ ایرانی بوندس لیگای 2 و ستاره ایرانی لیگ برتر هلند، بخشی از همین نظرسنجی بودند اما واضح به نظر می‌رسید که مخاطبان برنامه به یکی از دو «مهدی» فوتبال ایران رای خواهند داد و در نهایت این مهدی طارمی بود که با به دست آوردن نیمی از آرا، مرد سال فوتبال ایران از نگاه مخاطبان نود لقب گرفت. طارمی و رحمتی یک روز بعد در قابی مشترک دیده شدند و هیچ مشکلی نیز میان‌شان وجود نداشت اما سلسه واکنش‌های عجیب مدیران باشگاه آبی در حمایت از این دروازه‌بان آغاز شد. بعد از قرارداد سه ساله رحمتی با استقلال، به نظر می‌رسد مدیران باشگاه به نوعی مجبور به نمایش حمایت‌شان از این دروازه‌بان به هر قیمتی باشند. هم افشارزاده و هم نظری جویبار در اظهارنظرهایی تاکید کرده‌اند که در هیچ نقطه‌ای از کره زمین مرد سال فوتبال با نظرسنجی انتخاب نمی‌شود. بر خلاف آنچه مدیران آبی تصور می‌کنند، این نظرسنجی اتفاقا در همه دنیا مرسوم هستند اما در هیچ‌جای جهان، مدیران باشگاه خودشان را تا سطح درگیر شدن با این مدل از سوال‌ها تنزل نمی‌دهند!
 
 
مهدی رحمتی روزهای بسیار خوبی را در استقلال پشت سر می‌گذارد اما نباید فراموش کرد که این دروازه‌بان در همینِ سال 94، در بازی کلیدی با راه آهن عملکرد ضعیفی داشت و در نهایت با پیکان به دسته دوم فوتبال ایران سقوط کرد. گل 40 متری مهدی خیری به رحمتی نیز درست در همین سال اتفاق افتاد. البته که بعد از دربی تهران، مهدی رحمتی استثنایی بود و بارها با واکنش‌های دیدنی‌اش چشم‌ها را خیره کرد اما آیا می‌شود سقوط او با پیکان را در محاسبات انتخاب بهتری بازیکن نادیده گرفت؟ نظری جویباری در پست شاهکار اینستاگرامی‌اش رحمتی را با اختلاف بهترین فوتبالیست سالِ ایران عنوان می‌کند و برای آن‌که فاصله بعیدش با منطق را نشان بدهد، ستاره‌های رقیب او در این راه را وحید طالب‌لو(!)، خسرو حیدری و آرش برهانی می‌داند. با این نوع نگاه، احتمالا عادل شیحی نیز با سابقه نواختن یه توپ به تیر دروازه در لباس استقلال، یکی از کاندیداهای انتخاب به عنوان مرد سال فوتبال ایران است.
 
 
در فوتبالی که مدت‌هاست راه منطق را گم کرده، هنوز هم باید مجری یک برنامه تلویزیونی عاجزانه از مردم درخواست کند که به «رنگ‌ها» رای ندهند و هنوز هم این درخواست باید بدون نتیجه بماند. اگر قرار بود انتخاب درست‌تری از سوی مردم صورت بگیرد، بدون تردید علاوه بر مهدی طارمی، این عنوان سهم مهدی رحمتی هم نبود و باید به بازیکن جوانی می‌رسید که هر هفته در تیم منتخب سوپرلیگ کشور هلند قرار می‌گیرد. با این وجود نباید فراموش کنیم که این نظرسنجی، تنها بخشی از یک برنامه تلویزیونی است و این واکنش‌های زشت، عصبانی و خنده‌دار هواداران و مدیران دو باشگاه بیشتر از بزرگ‌کردن گزینه مدنظر آن‌ها، خودشان را کوچک جلوه خواهد داد. 
کدخبر:9405
  ۱۹  
آی اسپورت
2016-03-09 16:41:56
نظر دهید

۱۹ نظر
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۴
چرت نگو
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۶
چرا وجود داره، آتیش زدن نویسنده ی,این مطلب
عقاب سرور دایوینگ
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۰۶
یعنی اگه وقتتونو به جای کوبیدن استقلال و استقلالی صرف باغبونی میکردی الان صاحب اولد وستباری گاردن واشنگتن بودین... البته لنگی هستید بدجور عقده دارید حق دارین
استقلال = کمک داور
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۱۳
کیه کش های کثیف
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۱۴
عالیییی:)))
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۴۴
هنوز مطلبی راجع به برانکو و مصاحبه های مضحکش یا بنگر کار نکردین اما چپ و راست علیه استقلال می نویسین
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۱۳
همین مونده اوسکولی مثل جویباری در مورد بازیکن سال نظر بده
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۳۱
ببند دهنتو مزدور
Danial
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۱۳
اگه با دید انصاف بخواهیم به قضیه نگاه کنیم انتخاب بین مهدی طارمی و رحمتی سخت هست. هر دو گزینه‌ مهره‌های بسیار تاثیرگذاری در تیم هستند. در اینکه مدیران باشگاه نباید خودشون رو درگیر این کٔری خونی‌های چیپ و مسخره کنند شکی نیست اما بدون شک نویسنده هم برسی‌ درستی‌ از شرایط نداشته و متنی که نوشته به اندازه رفتار افشار زده چیپ هست. خوردن گل ۴۰ متری حتی تو دروازه بانهای بزرگ هم سابقه داره مثل گلی که پارسال کرتوا دروازه‌بان چلسی از وسط زمین خورد اما می‌شه گفت که دروازه‌بان بدی هست؟ از طرفی‌ من خودم خیلی‌ دوست دارم یه فوروارد خوب تو تیم ملی‌ کنار سردر آزمون داشته باشیم اما حقیقت این هست که طارمی هنوز محک جدی تو بازی‌های بزرگ نخورده و زمان لازم هست که مطمئن بشیم آیا بازیکن بزرگی‌ خواهد شد یا نه. متاسفانه اسم آرش برهانی بد دررفته اما اگه آمار بگیرین طارمی تقریبا از ۳ یا ۴ فرصت یکی‌ رو گل میکنه. تعداد گل‌های که زده خوبه اما در مقایسه با تعداد فرصتهای که خراب کرده نه. رای من علیرضا جهانبخش بود اما بین رحمتی و طارمی من فکر می‌کنم اگر رحمتی رو از استقلال بگیرید تیم بیشتر ضرر میکنه تا پرسپولیس از نبود طارمی.
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۳۷
ـوجه: کامنت های این مطلب حاوی نمونه کوچکی از ادب تماشاگران مثلا با فرهنگ استقلالی است...
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۸
اسکول یعنی برانکو با اون قیافش, شبیه چاک هست تو سریال shameless. البته با این تفاوت که چاک دوست داشتنی و اسکوله ولی خالی فسیل تنفرانگیز و اسکول
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۴۵
علامتی که می شنوید آژیر خطر و اعلام وضعیت قرمز می باشد و معنا و مفهوم آن این است که حمله و فحاشی توسط طرفداران هار استقلالی انجام خواهد شد. لطفا سریع تر به پناهگاه بروید!
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۲۳:۴۳
اسوکول هوادارای تیمی هستن که یکی مثل پورحیدری از بس پای منقل نشست تا مریض شد و اسطورشون شد
-
پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴، ۰۱:۲۳
اوباش لنگی به شخصیت محترمی مثل پورحیدری توهین میکنن در حالیکه از شخص لات و بددهنی مثل پروین یا بازیکن ساواکی تیمشون که یک ماه پیش فوت شد به عنوان اسطوره نام میبرن.
-
پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۲۲
چه شخصیت محترمی؟!
-
پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۴۲
استقلال+شانس+++++++داوریها=اول
-
جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴، ۰۰:۳۷
ببین کیسه کش عقده ای پنجشنبه 20 اسفند ساعت 01:23 نذار بگم حجازی منقلی تموم اون سالایی که خونه نشسته بود از چه راهی ارتزاق می کرد!
-
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۳۲
لنگی می دونی کاپیتانتون بخاطر دوپینگ سکته کرد؟
برزو
يكشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۲۹
واقعا نمیدونم چرا اینقدر به همدیگه توهین میکنید! واقعا فوتبال ارزش این کارا و این حرفا رو نداره /// از لنگیها میخوام یه کم اروم باشند، چندتا نفس عمیق بکشند و به سرور ازل تا ابدشون استقلال کبیر احترام بگذارند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر