فهرست
قلعه‌نویی: ذاتا مربی هستم!
قلعه‌نویی: ذاتا مربی هستم!

قلعه‌نویی: ذاتا مربی هستم!

آی‌اسپورت- امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از دیدار مقابل فولاد خوزستان حاضر شد.هوادران تراکتور نماد هستند
بحثم این است که مردم و فوتبال آذربایجان نماد خوبی بوده اند. اینکه آنها دوبار از حضور در ورزشگاه محروم شوند کار خوبی نیست فوتبال برای لذت بردن است. برد و باخت تمام می‌شود. روحیه فوتبال جوانمردی است. فولاد خواست ساعت بازی جا به جا شود این کار را کردیم. زمین خواستند در اختیارشان گذاشتیم قشنگی فوتبال این است. طرفداران تراکتورسازی نماد خوبی بودند و امیدواریم دیگر از این اتفاقات نیفتد.نمی‌دانم چرا مقابل سپاهان به دلیل صحبت‌های هواداران محروم شدیم. در آن بازی که من و سعید عباسی مورد محبت هواداران قرار گرفتیم دلیل محرومیت تیم چه بود؟


بازی با فولاد کلیدی است
فولاد وضعیت خوبی دارد. آنها به شرایط آرمانی بازگشتند. ما از لحاظ روحی روی تیم کار کردیم و به بازیکنان گفتیم باید دیدار پرسپولیس و دیدارمان در لیگ قهرمانان آسیا را فراموش کنند. بازی با فولاد مثل دیدار با سپاهان کلید است تا هم وضعیت‌مان را در لیگ خوب کنیم و هم آماده لیگ قهرمانان آسیا شویم.


چهار هفته ضرر از داوری درکش سخت است
چهار هفته از داوری‌ها متضرر شدیم. اینکه در نیم‌فصل دوم مقابل سپاهان، پرسپولیس،‌پدیده و استقلال خوزستان داوری‌ها به ضرر ما باشد درکش برای یک مربی بسیار سخت است. ما کارمان را می‌کنیم و از بازیکنان ممنویم که تلاش می‌کنند. این وضعیت نوید بخش روزها‌ی آرمانی است.


وقتی مقابل آیینه می‌ایستم از خودم خجالت نمی‌کشم
ما نه آن زمان که علیه‌مان شعار می‌دادند به این مسائل توجه کردیم و نه حالا به این تشویق‌ها دلخوشیم. من دو هفته آنفولانزا داشتم ولی یک دقیقه تمرین را ترک نکردم. به قول یک بزرگی روزهای سخت دوام نمی‌آورد ولی انسان‌های سخت دوام می‌آورند. ما به این مسائل توجه نمی‌کنیم و به لطف خدا و اهل بیت تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا در پایان کار وجدان‌مان راحت باشد. انسان باید وقتی مقابل آئینه می‌ایستد از خودش خجالت نکشد. مابقی مسائل دیگر مهم نیست.


ذاتا مربی هستم
نوع مربیگری من فوتبال روی زمین است. ما در بازی با پدیده مجبور شدیم کار را روی هوا ببریم. در مربیگری بحث کوچینگ زمان را داریم که در هیچ جایی تدریس نمی‌شود بلکه این مسئله باید در ذات انسان باشد. علی پروین هیچ کلاس مربیگری نرفت ولی 25 جام در این فوتبال کسب کرد. افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند فوتبال نمی‌فهمند. یک زمان تیم استقلال مربی به نام جکیچ داشت و بالکوم در تیم شهباز حضور داشتند که فوتبال روی زمین را دنبال می‌کردند. من این سبک را دوست داشتم و اصل کارم را روی عمق و زمین گذاشتم.


کدخبر:9412
  ۳  
آی اسپورت
2016-03-09 17:16:45
نظر دهید

۳ نظر
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۱۶
ذاتا باند باز هستی
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۴۷
گروهبان قندلی
مشروح
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۲۳:۰۷
از وقتی م . ع برگشته کنارش دوباره داره نتیجه کی گیره!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر