فهرست
5 رکوردی که سرخابی‌های لیگ برتر می‌شکنند: گلزن و گل‌نخور
5 رکوردی که سرخابی‌های لیگ برتر می‌شکنند: گلزن و گل‌نخور

5 رکوردی که سرخابی‌های لیگ برتر می‌شکنند: گلزن و گل‌نخور

آی اسپورت - نزدیکی تیم‌ها، مساوی‌های پیاپی و جابجایی‌های پرتعداد در جدول، لیگ پانزدهم را تبدیل به غیر قابل پیش بینی‌ترین فصل ادوار لیگ برتر کرده است. فاصله تیم‌های اول تا هشتم جدول، فقط 9 امتیاز است و تقریبا همه تیم‌های بالای جدول خودشان را مدعی قهرمانی یا سهمیه آسیایی می‌دانند. در این شرایط، شاید رکوردهای جالبی در پایان فصل ثبت شوند و لیگ پانزدهم را، در تاریخ فوتبال ایران ماندگار کنند.

گلزنی صددرصدی
پرسپولیس برانکو، همین حالا هم با گلزنی در 30 بازی پیاپی، صاحب رکورد گل زدن مداوم در لیگ برتر است. آن‌ها در تمام 22 بازی این فصل گل زده‌اند و اگر در 8 بازی باقی مانده هم بتوانند دروازه حریف‌شان را باز کنند، اولین تیم تاریخ لیگ برتر خواهند شد که در تمام بازی‌های فصل گل زده است. رکوردی که بعید است تیمی سال‌های سال بتواند به آن دست پیدا کند. در حال حاضر استقلال به عنوان صدرنشین لیگ، در چهار بازی این فصل موفق به گلزنی نشده است.

بهترین خط دفاع
دو فصل پیش، پرسپولیس با علی دایی در 30 بازی لیگ برتر فقط 15 گل خورد و تبدیل به بهترین خط دفاع تاریخ لیگ شد. این فصل با گذشتن بیش از دو سوم بازی‌ها، استقلال خوزستان رکوردی بهتر از پرسپولیس لیگ سیزدهم دارد. آن‌ها نیم فصل اول را فقط با 4 گل خورده تمام کردند و با وجود شروع نه چندان خوب در نیم فصل دوم، هنوز هم می‌توانند بالاتر از پرسپولیس دایی صاحب بهترین خط دفاع تاریخ لیگ شوند.

ضعیف‌ترین قهرمان
قهرمانی با میانگین کمتر از 2 امتیاز در هر بازی، برای لیگ برتر ایران موضوع عجیبی نیست. در ادوار قبلی هم بیشتر قهرمان‌های لیگ برتر، با میانگین کمتر از 2 امتیاز قهرمان می‌شدند. با این تفاوت که این فصل، استقلال صدرنشین با میانگین 2.7 امتیاز از هر بازی آماری ضعیف‌تر از همه قهرمان‌های گذشته لیگ دارد. البته بجز پرسپولیس قطبی، که با کسر 6 امتیاز منفی روبرو شد. با ادامه این روند، شاید لیگ شاهد ضعیف‌ترین قهرمان ادوار لیگ برتر باشد.

بدترین بدترین‌ها
لیگ دوازدهم، گهر درود با گرفتن 19 امتیاز از 34 بازی، ناامید کننده ظاهر شد. آن‌ها به صورت میانگین، از هر بازی‌شان تقریبا نیم امتیاز گرفته بودند. در آن زمان، سخت به نظر می‌رسید تیمی بتواند رکورد آن‌ها را بشکند اما فعلا استقلال اهواز توانسته از گهر معروف جلو بزند. استقلال اهواز، تا اینجای فصل در هر بازی کمتر از نیم امتیاز گرفته و بعید است بتواند تغییر محسوسی در این روند امتیازگیری ایجاد کند. مهمان ناخوانده لیگ برتر، از همین حالا سقوطش به لیگ یک قطعی شده است.

سقوط مشترک
استقلال اهواز و سیاه جامگان، دو تیمی که این فصل به لیگ برتر صعود کرده‌اند شانس‌های اصلی برگشتن به لیگ یک هستند. سقوط استقلال اهواز، از همین حالا قطعی به نظر می‌رسد اما سیاه جامگان اوج گرفته و شاید بتواند از منطقه سقوط فرار کند. در صورت سقوط آن‌ها، همه تیم‌های تازه وارد لیگ برتر به لیگ یک برمی‌گردند. البته این اتفاق در لیگ برتر موضوع جدیدی نیست اما فصل پیش بخاطر باخت مس کرمان به استقلال خوزستان، فقط دو تیم به لیگ برتر رسیدند و حالا دو سوم کرسی‌های سقوط به لیگ یک را اشغال کرده‌اند.


تماشاگران امروز
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-09 17:30:27
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۴۵
تماشاگران امروز خفه خون بگیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر