فهرست
جدیدترین ایرانیِ لیگ تایلند: اینجا از پنج صبح تمرین می‌کنیم!
جدیدترین ایرانیِ لیگ تایلند: اینجا از پنج صبح تمرین می‌کنیم!

جدیدترین ایرانیِ لیگ تایلند: اینجا از پنج صبح تمرین می‌کنیم!

آی اسپورت- سعید سالارزاده مدافع تیم استقلال اهواز با فسخ قراردادش به کمک مدیربرنامه‌هایش به تیم رایونگ اف‌سی تایلند پیوست. او در همین زمینه گفت‌وگویی با همشهری ورزشی داشته و از دلایل رفتنش به این لیگ و ترک استقلال اهواز گفته است.
 
از شرایط تیم جدیدت، رایونگ اف‌سی تایلند بگو.
ما در دسته اول لیگ تایلند هستیم و شرایط خوبی داریم. رایونگ اف‌سی تازه به لیگ دسته اول آمده است. شهری که در آن اسکان داریم، کوچک ولی فوتبالی است. مردم تیم‌شان را دوست دارند و طرفدار آن هستند. شرایط برای من که اولین سال است به این تیم پرطرفدار آمده‌ام، خوب است و جذابیت‌های خاص خودش را دارد. از اول فوتبالم در ایران در هر تیمی که بازی کردم پرطرفدار بود، خدا را شکر اینجا هم مانند وضعیتی است که در تیم‌های ایرانی داشتم. خیلی از حضور در این تیم راضی‌ام.
 
در تیم شما بازیکن خارجی دیگری هم هست؟
دو بازیکن خارجی از آفریقا و کامرون در تیم ما هستند، یک بازیکن آسیایی داریم که کره‌ای است و من، که در مجموع 4نفر می‌شویم. بازیکن آفریقایی و کامرونی تیم‌مان، هردو مهاجم هستند و بازیکن کره‌ای هم هافبک وسط بازی می‌کند. بازیکنان خوب و باتجربه‌ای هستند و چند سال هم است در فوتبال تایلند بازی می‌کنند.
 
هدفگذاری تیم رایونگ اف‌سی در لیگ امسال چیست؟
مدیران تیم ما برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده‌اند تا نتایج خوبی بگیرند. بازی‌ها یک هفته است که شروع شده. اولین بازی تیم رایونگ اف‌سی را از نزدیک دیدم که می‌توانست پیروز شود اما در دقایق آخر گل مساوی را دریافت کرد. ان‌شاءالله این هفته اگر آی‌تی‌سی‌ام برسد، من هم بازی خواهم کرد. در کل تیم خوب و باانگیزه‌ای داریم و امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و هواداران رایونگ را خوشحال کنیم.
 
لیگ تایلند با لیگ برتر خودمان چه تفاوت‌هایی دارد؟
من تازه به لیگ تایلند آمده‌ام، چیزهایی که دیدم با آنچه که در مورد این کشور شنیده بودم خیلی فرق می‌کند. حضور در لیگ تایلند شاید از نگاه خیلی‌ها راحت و بی‌دردسر باشد اما این‌طور هم نیست. الان یک هفته‌ای می‌شود که اینجا هستم، ساعت 5/5صبح به وقت اینجا که 2شب به وقت ایران می‌شود و بدن من هنوز به این تفاوت ساعت عادت نکرده، بلند می‌شویم و تمرین می‌کنیم. روزی دو نوبت تمرین داریم؛ 6صبح و 5بعدازظهر که در هوای شرجی و گرم تایلند خیلی سخت است. اینجا سختی‌های خاص خودش را دارد و من هم دوست داشتم یک تجربه جدید داشته باشم. در کشورهای عربی و چین پول خوبی می‌دهند ولی تایلند هم از امکانات و زیرساخت‌های خوبی برخوردار است. زمین‌ها و استادیوم‌های خوب و امکانات جانبی برای تیم‌هایش کامل مهیاست. در کنار آن تلاش می‌کنند سطح فنی فوتبالشان را بالا ببرند و مطمئنا تا چند سال آینده یقه خیلی از تیم‌ها را در آسیا خواهند گرفت.
 
سرمربی تیم رایونگ اف‌سی خارجی است یا بومی؟
تایلندی است. مربی باکلاس و خوبی است. یک‌جورهایی مثل گواردیولا در تایلند کار می‌کند و کارهای او را تقلید می‌کند. دو، سه‌سال است در تیم رایونگ کار می‌کند و در این مدت تیم را پشت‌سر هم از رده‌های پایین بالا آورده و اینجا دوستش دارند. امسال هم در لیگ تایلند جزو 10مربی برتر شناخته شد.
 
لیگ تایلند هر چقدر هم امکانات داشته باشد، از نظر فنی با لیگ ایران قابل قیاس نیست.
فوتبال ایران از خیلی از کشورهای آسیایی و حتی جهانی بالاتر است ولی یکی از اصلی‌ترین مشکلات فوتبال کشورمان مسائل مالی است که گریبانگیر خیلی از تیم‌ها شده و باعث می‌شود بازیکنان و خانواده‌شان تحت فشار قرار بگیرند و فوتبالیست‌ها نتوانند در مسابقات تمرکز داشته باشند. اینجا در تایلند ماه به ماه حقوق پرداخت می‌کنند و بازیکن می‌تواند روی پولش حساب کند. امکاناتی که در برخی از باشگاه‌های ایرانی به‌ندرت پیدا می‌شود، در تایلند بسیار است. این مساله باعث می‌شود وقتی یک فوتبالیست ایرانی به تایلند می‌آید، سختی‌های لیگ ایران را از یاد ببرد و بتواند کارایی بهتری داشته باشد.
 
تیم رایونگ اف‌سی در گذشته یک بازیکن ایرانی دیگر به نام مصطفی حقی‌پور داشت. الان در مورد او صحبتی می‌شود؟
بله، او بازیکن خوبی بوده و مسئولان باشگاه و هواداران به نیکی از او یاد می‌کنند.
 
هدف تو از رفتن به لیگ تایلند چه بود؟
شرایط تایلند را جویا شدم و فضا را مناسب دیدم، خواستم تجربه جدیدی کسب کنم. امیدوارم نماینده خوبی برای فوتبالیست‌های ایرانی باشم.
 
برای آینده چه برنامه‌ای داری؟ می‌خواهی تایلند بمانی یا به لیگ ایران برگردی؟
مشخص نیست تا کی در لیگ تایلند بمانم. شاید روزی پیشنهاد بهتری از ایران داشتم و برگشتم، شاید هم به لیگ‌های دیگری بروم. فعلا چیزی نمی‌دانم ولی خوشحال می‌شوم مدت زیادی در تایلند بمانم.


9411
۱    
آی اسپورت
2016-03-09 18:46:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر