فهرست
یادداشت/ این رئال مادرید توانایی رسیدن به سن سیرو را ندارد
یادداشت/ این رئال مادرید توانایی رسیدن به سن سیرو را ندارد

یادداشت/ این رئال مادرید توانایی رسیدن به سن سیرو را ندارد

بن هیوارد
رئال مادرید زنده ماند تا در دوره بعدی لیگ قهرمانان هم حاضر شود. آن ها در دیدار برگشت مرحله یک هشتم رم را شکست دادند، البته با عملکردی که بسیار دور از انتظار بود. با این سبک بازی آن ها شانسی برای بالا بردن جام قهرمانی در سن سیرو ندارند.
رئال در دیدار رفت 2 بر صفر پیروز شده بود و این شانس مربی فرانسوی و تیمش را برای صعود به دور بعدی بسیار آسان کرده بود. اما زیدان در کنفرانس مطبوعاتی گفت می خواهد رئال برنده باشند و بازی ها را به خوبی ببرد. اما این اتفاق نیفتاد. او پیامی اشتباه برای تیمش فرستاد. اول این که به بورخا مایورال بازی نداد، حتی با وجود غیبت بنزما. در روز سه شنبه لوکاس وازکز هم روی نیمکت بود، در حالی که می شد فهمید او همان وینگر پر انرژی ای است که رئال نیاز دارد. خامس رودریگس ضعیف و نا آماده در ترکیب اصلی بود و دنیلو هم در جایگاه دنی کارواخال بود.
همه این تغییرات ابتکار عمل را به رم داده بود. تیم ایتالیایی پرس را از زمین حریف شروع کرده بود و کاری کرده بود که بازیکنان مادرید در زمین فشرده شوند. جالوروسی در این بازی موقعیت های خوبی هم داشت که آن ها را از دست داد.
رم نیاز به نتیجه داشت و هرچه فشار را بیشتر می کرد کار برای رئال مادرید سخت تر می شد. اما رونالدو موفق شد موقعیتی که لوکاس خلق کرد را تبدیل به گل کند. لوکاس تازه وارد زمین شده بود و با ارسالی زیبا رونالدو را در شرایطی خوب صاحب توپ کرد. اما تابلو نتایج به خوبی روند بازی را توضیح نمی داد.
بله مادرید موقعیت های بیشتری ایجاد کرده بود، اما بهترین موقعیت ها به رم رسیده بود و البته در پایان نتیجه هم عادلانه بود. اما دلیلش این بود که تیم ایتالیایی نتوانست 2تا از موقعیت هایش را گل کند. مادرید به جمع 8 تیم نهایی این رقابت ها رسید. اما بعید است این تیم با این توان و قدرت بتواند تیمی مانند بارسلونا یا بایرن مونیخ را اذیت کند. چه در این مرحله و چه بعد از آن. اگر این طور که در بازی با رم بازی کرد با آن ها هم بازی کند، مطمئنا فاجعه ای به بار می آید. واقعیت این است: آن ها باید شدیدا پیشرفت کنند. شاید بهترین توصیف از بازی را اون هارگریوز داشت. او در برنامه بی تی اسپورت گفت: نتیجه این بازی هیچ تیمی را نمی ترساند. قبل از این همه فکر می کردند رئال هم یکی از تیم هایی است که باید مراقبش بود. در این بازی آن ها ضعیف بودند و تنها برتری شان نسبت به حریف این بود که از موقعیت هایشان بهتر استفاده کردند. رم مقابل دروازه شدیدا ضعیف کار کرد. این تیم باید حداقل یک یا دو گل می زد.
مادرید قبلا از رقابت قهرمانی در لالیگا کنار رفته بود و از جام حذفی اسپانیا هم حذف شده بود. پس طبیعی است که تنها هدف مهم و البته در دسترس این تیم لیگ قهرمانان باشد. اما در بازی با رم در چند صحنه این تیم نشان داد که آمادگی موفقیت در این تورنمنت را هم ندارد. کیلور ناواس یکی از مهره های کلیدی سفیدها در این بازی بود. در واقع مادرید این برد را مدیون رونالدو و ناواس بود که عملکردشان بر خلاف جهت بازی بود. اسپالتی هم به همین دلیل عصبانی بود. او دقیقا به همین موضوع اشاره کرد که تیمش در زدن ضربات نهایی دقت نداشت. او گفت که باید از موقعیت ها بهتر استفاده می کردند و به دلیل ضعف روانی نتوانستند این کار را کنند.
به نظر هواداران رم با این عملکرد می توانند از تیم مورد علاقه شان راضی باشند. چون در دیداری که از نظر بازیکن کفه های ترازو برابر نبودند، جالوروسی موفق شد عرق مادریدی ها را درآورد.
زیدان اما کمی راحت تر شد. او به مرحله بعدی از لیگ قهرمانان رفت و مطمئنا کمی از فشار روی او برداشته شد. شاید او در حال حاضر به تنها چیزی که فکر می کند، راضی کردن فلورنتینو پرس برای اخراج نکردنش باشد. به همین دلیل هم لبخند به لب داشت و چهره اش بعد از این برد شاد بود.
اما پشت پرده موضوعی دیگر مطرح است. فقط این که تیم زیدان تیم اسپالتی را شکست داد خوب بود، همین. عملکرد اصلا خوب نبود و می شد گفت رم فوق العاده ظاهر شد. این طور که به نظر می رسد زیدان باید کاری کند که تیمش خیلی بیشتر از این ها پیشرفت کند، اگر می خواهد در این تورنمنت اروپایی به موفقیت برسد. چون اگر مادرید این طور که در این مسابقه بازی کرد بازی کند، مطمئنا باید حضور در سن سیرو و بازی فینال را فراموش کند.
 کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-03-09 19:07:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر