فهرست
گزارش روز: دیگو سیمئونه تلفیقی از ژوره مورینیو و پپ گواردیولا
گزارش روز: دیگو سیمئونه تلفیقی از ژوره مورینیو و پپ گواردیولا

گزارش روز: دیگو سیمئونه تلفیقی از ژوره مورینیو و پپ گواردیولا

آی اسپورت -  سیمئونه در حال انجام دادن کاری غیر ممکن است. با توجه به قدرت اقتصادی باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید مدت هاست که 18 تیم دیگر لا لیگا توانایی رقابت با این دو تیم را ندارند. حتی نزدیک شدن به رئال و بارسا نیز برای آن ها غیر ممکن بوده است.

ایستادن در رتبه ی سوم لا لیگا مهم ترین آروزی تیم های دیگر بود اما با ورود مرد آرژانتینی به اتلتیکو مادرید شرایط به کلی تغییر کرد.

سیمئونه تا اینجا توانسته افتخارات مهمی با اتلتیکو کسب کند. قهرمانی در لیگ اروپا، قهرمانی در کوپا دل ری آن هم با شکست رئال مورینیو در برنابئو و همچنین قهرمانی در سوپر کاپ اروپا افتخاراتی است که هر مربی آرزوی کسب آن ها را دارد.

این فصل تیم سیمئونه به بلوغ کاملی رسیده است. آن ها پس از 31 هفته در عین ناباوری در صدر جدول لا لیگا قرار گرفته اند. در لیگ قهرمانان نیز پس از تساوی 1-1 در خانه ی بارسلونا از شانس فوق العاده ای برای صعود برخوردار هستند. چابی هرناندز قبل از بازی در اظهار نظری جالب اعتراف کرد که هر دو تیم از شانس کاملا برابری برای صعود برخوردار هستند و همین مسئله به تنهایی قدرت اتلتیکو مادرید را حکایت می کند.

سیمئونه خیلی زود در سن 43 سالگی هنر خودش را عیان کرده است. این سرعت در کسب موفقیت ناخودآگاه انسان را یاد گواردیولا و مورینیو می اندازد، مربیانی که هر دو در همین اسپانیا افتخارات زیادی کسب کرده اند.

سیمئونه که سابقه ی 5 سال بازی در اتلتیکو را نیز در کارنامه دارد می تواند تلفیقی از مورینیو و گواردیولا باشد و امروز نامش در کنار این دو سرمربی بزرگ بسیار شنیده می شود.

کریستین دومیتزی هم وطن سیمئونه و هم بازی سابق تاتا مارتینو سرمربی فعلی بارسلونا درباره ی سیمئونه اظهارات جالی انجام داده است: " سیمئونه با منابعی اندک این فصل توانسته فراتر از توانایی ها و انتظارات باشگاه عمل کند و دستاورهای فوق العاده ای را کسب کرده است.

او با قدرت جنگندگی خود رئال و بارسا دو غول عظیم فوتبال دنیا را به چالش کشیده است و نامش را در بین بهترین مربیان دنیا قرار داده است.

به سایه کشاندن تیمی همچون بارسا کار فوق العاده دشواری است. بارسا و اتلتیکو مادرید از هیچ لحاظی با یکدیگر قابل مقایسه نیستند."

در زمین مسابقه رفتار و سبک بازی تیم او بسیار به مورینیو شباهت دارد. تیم او به سختی تلاش می کند، بسیار می دود و جنگنده ظاهر می شود. اتلتیکو تنها 22 گل در لا لیگا دریافت کرده است و در ضد حمله فوق العاده ظاهر می شود. ان ها به خوبی شعار "ما در برابر کل دنیا" را معنا می کنند. درست سبکی که تیم های آقای خاص آن را اجرا می کنند.

سیمئونه در گفتگو با خبرنگاران در سال جاری این چنین پیرامون مورینیو اظهار نظر کرده بود:" من رئال مورینیو را خیلی دوست داشتم. آن ها تیمی بودند که به خوبی می دانستند باید چه طور بازی کنند.

آلونسو گفته بود که مالکیت توپ هیچ ضرورتی ندارد مهم این است  زمانی که توپ را در اختیار داری بتوانی کاری سریع و ناگهانی انجام دهی. اگر آلونسو چنین حرفی را زده من چه طور می توانم با او مخالفت کنم؟! این دقیقا سبک مورینیو و تیم هایش است و من نیز از طرفداران آن هستم."

سیمئونه همچنین به ستایش از گواردیولا نیز پرداخته بود: " من بارسای پپ را نیز دوست داشتم. او بارسا را توسعه داد و شکوفا کرد. اما سبک من مانند او نیست و تیم من نیز بارسلونا نیست. نام این ورزش فوتبال است و راه های زیادی برای موفقیت در آن وجود دارد. بارسا و تیم ملی اسپانیا یک راه را برای موفقیت انتخاب می کنند و ما راهی دیگر."

رفتار سیمئونه خارج از زمین اما بشتر به گواردیولا شباهت دارد. کمتر درگیر بحث با دیگران می شود و همواره در تلاش است تا انتظارات را از تیمش پایین بیاورد. همیشه سعی کرده تا به تمامی حریفان احترام بگذارد و همواره اذعان داشته است که تنها به بازی بعدی تیمش فکر می کند.

سیمئونه با بازیکنان تیمش ارتباط عمیقی برقرار کرده است. او بیش از آنکه رئیس باشد، دوست بازیکنانش است و همیشه سعی کرده است تا با احترام زیادی با آن ها برخورد کند.

او در گفتگو با نشریه اسپانیایی Jotdown تاکید کرده بود: " رئیس بودن را به هیچ وجه دوست ندارم.معتقدم که چیزی برای تحمیل کردن وجود ندارد.

من به همه ی بازیکنانم به چشم ستاره نگاه می کنم. ما همیشه سعی می کنیم که بفهمیم چگونه می توانیم بهترین عملکرد را از بازیکنانمان بگیریم. آن ها واقعا مردان شجاعی هستند.


برای مثال به آردا توران نگاه کنید. او قلب فوق العاده عظیمی دارد. او اسپانیایی نمی تواند حرف بزند و ما همواره یکدیگر را از درون درک می کنیم. افرادی وجود دارند که لزوما نیازی به حرف زدن با آن ها نیست. می توانید به چشم هایشان نگاه کنید و متوجه همه چیز شوید."

هر اتفاقی در انتهای فصل بیفتد تفاوتی در وسعت کار سیمئونه ایجاد نمی کند. بدون شک او پدیده ی این فصل فوتبال اروپا محسوب می شود، بزرگ ترین پدیده.سیمئونه با ادامه ی همین روند می تواند نام خودش را در کنار امثال گواردیولا و مورینیو به عنوان نسل جدید بهترین مربیان دنیا مطرح کند.

     
آی اسپورت
2014-04-02 11:59:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر