فهرست
طعنه قلعه‌نویی به 90؛ «شب‌های فوتبالی» عدالت‌محور است
طعنه قلعه‌نویی به 90؛ «شب‌های فوتبالی» عدالت‌محور است

طعنه قلعه‌نویی به 90؛ «شب‌های فوتبالی» عدالت‌محور است

آی اسپورت - امیر قلعه‌نویی ظرف مدت کوتاهی توانست تاثیر زیادی روی تراکتورسازی بگذارد و حالا این تیم هم خوب بازی می‌کند و هم نتیجه می‌گیرد. آخرین بازی این تیم با پرسپولیس هم بازی پرهیجان و البته پرحاشیه‌ای از آب در آمد. سرمربی قرمزهای تبریز در مصاحبه‌‌ای که با روزنامه قانون داشت حرف‌های جالبی زده است که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:
* من بنگر را دوست دارم و دو سال خوب را با هم داشتیم. محسن از بچه‌های معرفتی فوتبال ایران است. شاید خودش دوست نداشته باشد بگوید اما یادم نمی‌رود که در اکثر مراسم خیریه‌ای که در سپاهان داشتیم، بیشتر از همه پول می‌داد و خدایی ناکرده اگر بی‌احترامی به او شده، ما را ببخشد. من به خود سینا عشوری هم گفتم که بنگر بزرگ فوتبال است و باید به او احترام می‌گذاشتی. محسن هم می‌داند که چقدر او را دوست دارم.  من بعد بازی از سینا پرسیدم و او گفت تنها همدیگر را هل دادیم و هیچ توهینی به محسن نکرده است. بعد بازی، حتی آن صحنه را دیدم خیلی ترسیدم و خدا را شکر که ایرانپوریان روی تکل بنگر مصدوم نشد. این را گفتم تا خدایی ناکرده کسی به محسن بنگر بی‌احترامی نکند.
* من حرکت آن تماشاگرنما را محکوم می‌کنم. نباید با چنین اتفاقاتی شأن فوتبال‌مان را پایین بیاوریم؛ آن هم در شرایط حساس منطقه‌ای. به نظر من اتفاقات روز یکشنبه برنامه‌ریزی شده بود و از طرفداران فوتبال ما بعید بود که چنین کاری بکنند. به قول آقای برانکو که من هم تاییدش می‌کنم، آخرین بار در دیدار مقابل کره‌شمالی بود که چنین اتفاقی افتاد.  می‌خواهم بگویم آقای تاج خدمات زیادی را برای فوتبال ما انجام داده است اما اگر این مسئله را پیگیری نکند، عملکردش زیر سوال می‌رود. چرا واقعا باید چنین اتفاقی در حضور نماینده امنیتی AFC رخ دهد؟ به نظر من این اتفاق برنامه‌ریزی شده بود و با این کار خواستند به حیثیت ملی ما ضربه بزنند و تاج نباید از این مسئله به راحتی بگذرد.  در روزی که هر دو تیم فوتبال قشنگی را به نمایش گذاشتند، کسی که این کار را کرد ایرانی نبود و نباید پرتاب نارنجک دستی به سمت نیمکت ما را به حساب طرفداران پرسپولیس گذاشت. اگر فحاشی می‌کردند، باز می‌شد به شکلی آن را نادیده گرفت اما این حرکت مقابل نماینده امنیتی AFC قطعا یک کار برنامه‌ریزی شده بود و ربطی به طرفداران پرسپولیس نداشت. در این چند سال چنین اتفاقی در فوتبال ما نیفتاده بود و این مسئله، مسئله‌ای‌ کوچک نیست که به راحتی از آن بگذرند.  
*ما طبق برنامه عمل کردیم و پرسپولیس به جز یک گلی که زد کار دیگری نکرد اما حرف من با آقای اصفهانیان و عنایت است که هر هفته ما به‌ خاطر داوری نامه می‌زنیم اما هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. بازی با پدیده پنالتی ما را نمی‌گیرند و به داور آن بازی جایزه قضاوت در دیدار پخش زنده می‌دهند. به نظر می‌رسد اعتراض‌ها و نامه‌نگاری‌های ما جواب نمی‌دهد و باید یک مسیر دیگری را برای احقاق حق‌مان در پیش بگیریم. از آقای عنایت و اصفهانیان می‌خواهم تا این چند هفته را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند تراکتور چقدر از بابت داوری ضربه خورده است. پارسال آن مسائل به وجود آمد و حالا هم از داوری ضربه می‌خوریم. آقایان فراموش نکنند که تراکتور یک تیم ریشه‌دار است و نباید این‌ گونه علیه تراکتور کار کنند. شما نگاه کنید دیدار مقابل پدیده، استقلال صنعتی و سپاهان و حتی همین دیدار مقابل پرسپولیس چقدر از داوری ضربه خوردیم. در بازی‌های آخر فصل باید داوران به خوبی توجیه شده باشند تا حق تیمی خورده نشود.
*جا دارد به برنامه شب‌های فوتبالی اشاره کنم که به خوبی بازی‌ها را کارشناسی می‌کند. این برنامه یک برنامه عدالت‌محور است و توانسته در این مدت کم محبوبیت پیدا کند. کارشناسان داوری اعلام کردند که داور نباید به بازیکنان ما مقابل پرسپولیس کارت می‌داد اما جدا از این مسئله خوشحالم که خوب بازی می‌کنیم و تفکرات‌مان در حال پیاده شدن است.
*جا دارد به خاطرات گذشته رجوع کنم و از آن سه روز خوبی که با برانکو و دکتر ساعدی‌فر در برلین داشتم، یادی کرده باشم. برانکو در آن سه روز تمام تجربیات چند ساله‌اش در تیم‌ ملی را در اختیار من گذاشت. به نظر من برانکو یک مسلمان واقعی است! ما دوستان خوبی با هم هستیم و باید بگویم برانکو جزو کسانی است که از نظر اخلاقی تاثیرات زیادی را روی فوتبال ما گذاشته و من دوستش دارم و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. خوشحالم به عنوان دو دوست، عصر یکشنبه باعث شدیم تا مردم از فوتبال لذت ببرند.
*تیم ما تقریبا همان نفراتی هستند که از ابتدای فصل بوده‌اند و خوب بازی می‌کنیم. زمانی که من آمدم، گفتند سربازها برای تراکتور بازی نمی‌کنند اما دیدید که چگونه با جان و دل برای تیم‌شان بازی می‌کنند. تیم ما آرامش گرفته و باید بگویم تونی هم برای تراکتور زحمت کشید اما همان نفراتی که پشت‌سرشان خیلی‌ها حرف می‌زدند، اکنون با تمام وجود برای تراکتور بازی می‌کنند.  من فکر می‌کردم اما آقایانی که نمی‌خواستند واقعیت‌ها را ببینند، شاید این‌ گونه فکر نمی‌کردند. من هر جا بودم، تیمم خوب بازی کرده. مگر یادتان رفته که با همین سپاهان چه رکوردهایی به جا گذاشتیم. متاسفانه برخی‌ها نمی‌خواهند واقعیت‌ها را ببینند.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-10 12:32:00
نظر دهید

۱ نظر
پرززز
پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۳۹
واقعا شبهایی فوتبالی این کارشناسان مخصوصا داوری رو از کجا میاره.خیلی از آمارها غلطه.مجریهاشم خیلی خاله زنک هستن .البته من چندتا از برنامه هاشون رو بیشتر ندیدم شاید شانس من بوده ک اون شبها خوب نبودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر