فهرست
دیدار به منچستر
دیدار به منچستر

دیدار به منچستر

آی اسپورت- روزهای پس از المیپک ریو 2016 را یادتان می‌آید، آرزوهای یوسین بولت را چطور؟ حالا یکی از آرزوهایش در آستانه برآورده شدن است. بولت جامائیکایی برای آخرین بار در رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی جهان در لندن شرکت کرد تا برای همیشه از پیست خداحافظی کند. او که تنها در رشته‌های 100 متر و 4 در صد متر شرکت بود، تنها به مدال برنز دوی صد متر رسید تا دونده‌ای که با 19 مدال طلا در مسابقات المپیک و جهانی پرافتخارین ورزشکار این رشته بود، با رنگ برنز آخرین نقش خود را بر دو و میدانی جهان بر جای بگذارد.

شکست بولت در دوی 100متر خیلی دیرتر از آنچه که تصور می‌شد، فرا رسید اما بازهم جاستین گاتلین و کریستین کولمن توان کافی برای شکست تما عیارش را نداشتند. حتی نتوانستند چند صدم ثانیه به رکورد بولت نزدیک شوند. آنها باید هم در پایان این پیروزی خفیف مقابل همه رکوردهایی که شکست و همه مترهایی که جلوتر از آنها دوید، زانو می‌زدند. درست یک هفته پس از اوج گرفتن مصدومیت او از ناحیه همسترینگ زانو، مسابقات جهانی لندن آغاز شد؛ مصدومیتی که اجازه نداد تا بولت دوران ورزشی خود را به شکلی فوق‌العاده پایان دهد. تیم بریتانیا هم آنقدر خوش شانس بود که بتواند از این ناکامی و مصدومیت بولت استفاده کند و در رقابت 4 در 100 متر قهرمانی را کسب کند.

دارنده 8 مدال طلای المپیک و یازده مدال طلای مسابقات جهانی در آخرین روز رقابت خود در روی پیست، آنقدر عملکرد ضعیفی داشت که بعضی‌ها گمان می‌کردند جاودانگی و میراث او در دو و میدانی صدمه می‌بیند اما بدون شک او با شکست هم کار خود را در این رشته کرده بود و چیزی نمی‌توانست استوار بودنش را برهم بزند. حالا دو و میدانی بدون بولت به جلو حرکت می‌کند و بولت خودش هم وارد فصل بعدی زندگی‌اش می‌شود. آیا به سراغ معشوقه‌اش می‌رود یا به مربیگری رو می‌آورد؟

برای اینکه جواب این سوال را بدانیم باید زمان بیشتری از روز خداحافظی او بگذرد. اما حالا سریعترین مرد دنیا پس از ترک پیست، در یک بازی جذاب و زیبا ظاهر خواهد شد. بولت که به هواداری عاشقانه منچستریونایتد ادامه ‌می‌دهد، در یک بازی خیریه و انسان‌دوستانه با پیراهن سرخ این تیم در میدان فوتبال حضور خواهد یافت؛ این مهمترین آرزویی بود که بولت در همه سال‌هایی که در دو مشغول رکوردشکنی بود، هیچ وقت از دلش خارج نمی‌شد. این بازی روز دوم سپتامبر برگزار می‌شود و بازیکنان کهنه‌کار و قدیمی یونایتد مقابل بارسلونا به میدان می‌روند.

بولت در این بازی در کنار ستاره‌هایی چون رایان گیگز و پل اسکولز زیر نور درخشان ورزشگاه اولدترافورد بازی خواهد کرد. البته حضورش در این بازی منوط به فروکش کردن درد ناشی از مصدومیتش است. یکی از دوستان نزدیک بولت به روزنامه سان می‌گوید" این اتفاق سالها یکی از رویاهای بولت بوده است. او باید مصدومیتش را زودتر به اتما برساند تا به این بازی برسد. یعنی چاره‌ای جز این ندارد". علاوه بر این بولت 30 ساله تصمیم دارد تا تمرینات خود را با تیم دورتموند انجام دهد تا همچنان علاقه خود را به ورزش نشان دهد."من همیشه گفته‌ام که دوست دارم فوتبال بازی کنم. این چیزی است که حس می‌کنم می‌توانم در آن خوب باشم".

با وجود اینکه عثمان دمبله در راه ترک دورتموند قرار دارد و احتمالا این اتفاق در روزهای آینده می‌افتد، بولت می‌تواند در کنار سریعترین مهاجم دنیا پیرامریک اوبامیانگ زوج خوبی را در تمرینات شکل دهد؛ زوجی که قطها دوربین‌های زیادی را به زمین تمرین دورتموند می‌کشاند. با این حال چه این اتفاق بیفتد و چه نیفتد، او طرفدار یونایتد و دورتمون باقی خواهد ماند که اصلی ترین خدمتش به این دو تیم افزایش فروش بلیت بازی‌های آنها خواهد بود. یقینا جاودانگی بولت به هر دو تیم برای استقبال از جلسات تمرینی و بازی خیریه تضمین می‌دهد.

 

۱    
آی اسپورت
2017-08-16 16:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر