فهرست
گزارش روز : شوخی ستاره های استقلال با شمایل شیخ / روزهای بد به در؟
گزارش روز : شوخی ستاره های استقلال با شمایل شیخ / روزهای بد به در؟

گزارش روز : شوخی ستاره های استقلال با شمایل شیخ / روزهای بد به در؟

امید صادقی 

آی اسپورت - شوخی طیعی به کنار ، برای خیلی از ایرانی ها ، رقابت های فوتبال فرصتی برای جبران چیزهایی است که ازشان دریغ شده .پس همین همذات پنداری با قهرمانان فوتبال است که آنها را تبدیل به چهره های مهم زندگی  هواداران می کند.

استقلال امروز در شهر ابوظبی به مصاف الجزیره می رود . تیمی که چشم و چراغ پایتخت امیر نشین امارات است . تیمی صاحب امکانات و ثروتمند که در تدارک هرگز کم نداشته است . آنها با شیخ ها و ثروت عظیم نفتی با وجود تعداد اندک هوادار به زندگی ادامه داده اند و رقبای ایرانی را حسرت به دل دارایی هایشان گذاشته اند . اما این فقط یک سمت ماجراست .بخش مهمی از این داستان هم به سرمایه انسانی و استعداد و غرور ایرانی بازمی گردد ؛ چیزی که در آن همیشه از رقبای اماراتی و قطری برتر بوده ایم . 

استقلال که سال خوبی ندارد در همین دوران سیاه هم از هر سه حریف خود بهتر بوده ، به خصوص الجزیره و الریان که با زرنگی از ابی ها امتیاز گرفتند . این همه امید ایرانی های مقیم ابوظبی است که از بردهای تیم های ایرانی جور دیگری خوشحال می شوند . آنها خسته از مقررات اجتماعی سختگیرانه این کشور بر کارگران مهاجر ، همیشه در روزهایی مثل این با پیروزی بچه های ایران غرورشان را پس می گیرند . پس، امروز هم خیلی هایشان در ورزشگاه یا محل کار با دقت بازی را پی می گیرند ؛ به امید یپروزی استقلال...

آبی ها که دیروز در راهروی های ورزشگاه شیخ زاید با عکس ها و پوستر ها شوخی کردند ، دوست دارند برخلاف این تصاویر ، خودشان دستشان را به علامت پیروزی بالا گرفته باشند . مثل آرش برهانی که دارد یک عکس پیشگویانه را روی موبایل ذخیره می کند . عکسی که شاید نشانه ای بر پایان روزهای بد استقلال در روز سیزدهم سال باشد .پس ،  به امید برد در ابو - ظبی . 

عکسها : رضا سعیدی پور 

استقلالی ها در راهروی ورزشگاه زاید (عکس  رضا سعیدی پور)

     
آی اسپورت
2014-04-02 13:07:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر