فهرست
فاتی-ناواس؛ ۱۷ سال اختلاف چیزی نیست
فاتی-ناواس؛ ۱۷ سال اختلاف چیزی نیست

فاتی-ناواس؛ ۱۷ سال اختلاف چیزی نیست

آی اسپورت - آنسو فاتی و خسوس ناواس روی فرم ترین بازیکنان در شروع لالیگا بودند. یکی در آستانه ۱۸ سالگی قرار دارد و دیگری ۳۵ ساله است. مدافع سویا یکی از الگوهای دوران کودکی فاتی بود تا جایی که مهاجم اسپانیایی از مدل کفش هایی که ناواس می پوشید خرید و از بازیکن محبوبش خواست تا آن را امضا کند (این اتفاق در نخستین دوران حضور ناواس در سویا رخ داد). مدافع اسپانیایی در آن زمان در سویا به یک اسطوره تبدیل شده بود. او گل پیروزی تیمش را در فینال کوپا دل ری ۲۰۱۰ مقابل اتلتیکومادرید به ثمر رساند و شروع کننده گل آندرس اینیستا در فینال جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بود که در نهایت اسپانیا با همان گل قهرمان شد.

یک دهه پس از در خواست امضای فاتی این دو بازیکن قرار است در میدان مسابقه با هم روبرو شوند و بارسا امشب (یکشنبه) میزبان سویا است. فاتی تحسین خود را نسبت به ناواس پنهان نمی کند. فصل گذشته در دیدار بارسا و سویا، ارنستو والورده، مهاجم جوان را در فهرست قرار داد و این بازیکن تلاش کرد تا پیراهن مدافع سویا را پس از پایان بازی بگیرد اما ناواس در آن زمان زمین را با ناراحتی ترک کرده بود (به خاطر شکست ۴ بر صفر). فاتی خجالت کشید وارد رختکن شود و درخواستش را مطرح کند. در نهایت آنسو در بازی برگشت به خواسته اش رسید و پیراهن الگوی دوران کودکی اش را به دست آورد.

ناواس که مدتی تحت هدایت پپ گورادیولا بود بازیکن جنگنده ای به حساب می آید. او در بازی نخست سویا تاثیر گذار بود و دو پاس گل مقابل کادیس و لوانته داد. مدافع اسپانیایی نشان داده است که در دفاع کردن هم بهتر شده است. عملکردش در فینال لیگ اروپا مقابل لائوتارو مارتینس در یک ضد حمله سر و صدای زیادی به پا کرد. به همین خاطر امشب فاتی، بهترین گلزن این فصل بارسا کار ساده ای پیش رو نخواهد داشت.

مهاجم ۱۷ ساله بارسا تنها یک گل با رکورد خوسه ایراراگوری فاصله دارد. مهاجم مشهور اتلتیک در دهه ۳۰ توانست قبل از ۱۸ سالگی یازده گل در لالیگا به ثمر برساند. با وجود توقف رقابت های باشگاهی فاتی تقریبا یک ماه فرصت دارد به این رکورد برسد یا حتی از آن عبور کند. او گلزنی اش را با پیراهن آبی اناری ها از فصل گذشته آغاز کرد. مهاجم اسپانیایی در دو بازی نخست بارسا در این فصل لالیگا توانست سه گل به ثمر برساند. او اگر بتواند این روند را ادامه دهد خیلی زود از رکورد بازیکن سابق اتلتیک عبور می کند.

     
آی اسپورت
2020-10-04 18:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر