فهرست
از محسن بنگر تا مهدی رحمتی/ کاپیتان‌های کم‌تحمل
از محسن بنگر تا مهدی رحمتی/ کاپیتان‌های کم‌تحمل

از محسن بنگر تا مهدی رحمتی/ کاپیتان‌های کم‌تحمل

آی اسپورت- محسن بنگر به عنوان یکی از بهترین مدافعان وسط فوتبال ایران با پرسپولیس قرارداد بست. تا پایانِ لیگ سیزدهم، او هنوز صاحب این عنوان بود و مردِ تنومند خط دفاعی سرخ‌ها به شمار می‌رفت اما روند تنزل محسن از لیگ چهاردهم آغاز شد و در فصلِ جاری لیگ شکل پررنگ‌تری به خودش گرفت. بنگر بارها با اشتباهات فردی‌اش پرسپولیس را در فاز دفاعی دچار مشکل کرد و امتیازهای زیادی را از تیم گرفت اما فراتر از مشکلات فنی، آن‌چه تحمل حضور او در ترکیب ثابت تیم برانکو را برای پرسپولیسی‌ها دشوار می‌کند، تحملِ کم این بازیکن در زمین مسابقه است. بنگر بعد از سال‌ها فوتبال بازی کردن در سطح اول فوتبال ایران، هنوز به سرعت و با اولین حادثه در زمین عصبانی می‌شود و هر لحظه ممکن است خودش را در معرض اخراج شدن از مسابقه قرار بدهد. رفتاری که با تجربه‌های طولانی او در لیگ و البته بازوبند کاپیتانی پرسپولیس، سنخیت چندانی ندارد.
 
 


 
بر خلاف پرسپولیس که بعد از دست دادن هادی هرگز در زمینه کاپیتانی به آرامش و ثبات نرسیده و بارها بازوبند را بین بازیکنان‌اش جابجا کرده است، آبی‌های تهران از ابتدای فصل یک گزینه ثابتِ برای کاپیتانی تیم داشته‌اند. بازیکنی شایسته و درجه‌یک که بارها با عکس‌العمل‌های تماشایی‌اش، استقلال را نجات داده است. با این وجود به نظر می‌رسد سیدمهدی رحمتی نیز در دقایق پایانی مسابقاتِ گره‌خورده، رفتاری مشابه محسن بنگر دارد. سید بعد از چند بار درگیری با بازیکنان حریف در هفته‌های گذشته، حالا شانس حضور در یکی از حساس‌ترین دیدارهای فصل را از دست داده است. درگیری او با محمد نصرتی در بازی با گسترش فولاد در نهایت ضربه بزرگی به تیم رقیب زد اما در نبرد استقلال با پدیده مشهد، ماجرا کاملا متفاوت به نظر می‌رسید.
 


 
سیدمهدی رحمتی یک دروازه‌بان ویژه برای فوتبال ایران نیست. یک گلر کم‌نظیر که خیلی‌ها او را نسخه نجات‌دهنده دروازه‌ تیم‌ملی می‌دانند. تفاوت او با سایر دروازه‌بان‌ها اما باید در لحظات کلیدی فصل استقلال خودش را نشان بدهد. او در فاصله تنها یک دقیقه به پایان دیدار تیمش با پدیده، می‌تواند به سادگی توپ را از مهاجم حریف بگیرد و شانسِ شروع دوباره یک حمله را به آبی‌ها بدهد اما با هل دادن بازیکن حریف هم بازی را به درگیری می‌کشاند و هم از داور کارت زرد دریافت می‌کند و حتی بعد از این اتفاق نیز به جای شروع سریعِ بازی، در حالِ اعتراض به داور دیده می‌شود تا استقلال دیگر هیچ فرصتی برای حمله به دست نیاورد.
 
 


5 کارت زرد در پایان هفته بیست و سوم. لیگ پانزدهم بدترین فصل مهدی رحمتی به لحاظ انضباطی محسوب می‌شود. بازیکنی که عادت داشت هیچ مسابقه‌ای را از دست ندهد، حالا برای دومین بار طعم محرومیت در لیگ را خواهد چشید. جالب اینکه اخطارهای او هیچگاه با خطاهای فنی درون محوطه نسبتی نداشته‌اند و ممولا نتیجه اتلاف وقت، درگیر شدن با بازیکن رقیب و یا اعتراض به داور مسابقه بوده‌اند. کاپیتان‌های این روزهای سرخابی‌ها، رابطه صمیمانه‌ای با هم دارند و بارها دوستی‌شان را نیز به نمایش گذاشته‌اند اما هواداران دوباشگاه در روزهای حساس پیش‌رو، بیشتر از عکس‌های روی بازوبند، به لبخندهای روی صورت این بازیکن‌ها نیاز دارند. ستاره‌هایی که تا امروز به جای آرامش بخشیدن به باشگاه، بارها آرامش را از تیم‌های‌شان گرفته‌اند. مردان سی و چند ساله ای که برای 16 ساله شدن شان فقط چند دقیقه زمان لازم است. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-03-11 15:13:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر