فهرست
داماش و نیاز 4 امتیازی ؛ چالش یزرگ سرمربی جوان
داماش و نیاز 4 امتیازی ؛ چالش یزرگ سرمربی جوان

داماش و نیاز 4 امتیازی ؛ چالش یزرگ سرمربی جوان

آی اسپورت- داماش یک بازى سرنوشت ساز دیگر را واگذار نمود تا بیش از پیش فانوس سقوط براى اهالى شهرباران روشن شود. این باخت به مانند همه ى بازى هایى که رشتى ها در این هفته هاى اخیر متحمل شکست شدند، در حالى به داماش تحمیل شد که در اکثر آنها کمترین حق شان تساوى بود و در بعضى از آنها هم شایسته پیروزى بودند.
داماش در حالى به مانند مسابقه رفت، نتیجه را به پرسپولیس واگذار کرد، که پر بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که قرمزهاى پایتخت از یکى از معدود موقعیت هاى گلزنى شان نهایت استفاده را نمودند تا هم خود در کورس قهرمانى باقى بمانند و هم رشتى ها را در منطقه قرمز جدول میخکوب نمایند.
داماش در شرایطى گام به این مسابقه گذاشته بود که نسبت به مسابقه رفت از نظر نیرو و نفرات نه تنها تقویت نشده بود که حتى ضعیف تر هم بود. رشتى ها که در نیم فصل بازیکنانى همچون: افشین چاووشى، ملو داسیلوا، بوبکر کبه، سعید حلافى، جهانگیر عسگرى، محمد آبشک را از دست داده بودند، ابوذر رحیمى را هم به دلیل پاره گى رباط سلیبى، مرتضى ابراهیمى را به سبب مسایل انضباطى و میلاد فراهانى را به خاطر برخى اتفاقات حاشیه اى در جمع هجده نفره داماش غایب بودند. به این اسامى اضافه کنید نامهایى چون: حسین ابراهیمى، حسن رودباریان، حسین کوشکى و على رضا جهانبخش که در ابتداى فصل از جمعه پسران شهرباران جدا شدند و البته هرگز بازیکنى در حد و توانایى آنها به داماش ملحق نشد.
باز مى گردیم به روز مسابقه با پرسپولیس، تیمى که تعداد ستارگان روى نیمکت و سکوهایش از دو سوم تیمهاى لیگ برترى بالاتر و بیشتر است. زمانى که اسامى یازده بازیکن فیکس داماش اعلام شد، خوشبین ترین هوادار داماش تصور یک بازى یکطرفه و پرگل را به سود پرسپولیس تصور مى کرد.
این اما آغاز چاشى تازه براى رشتى ها بود. على نظر، مربى جوان داماش در روزى که دستش خالى تر از همیشه بود، جرات کرد و از قید نامهایى چون: على رضا نظیف کار، مصطفى حاجتى، مسعود حسن زاده، هادى سهرابى گذشت تا به گفته خود چه با بزرگتر و چه جوان تیم اتمام حجت کند، که نامها برایش بازى نمى کنند، بلکه کسانى به میدان مى روند که با تاکتیک روز مسابقه همخوانى داشته باشند و البته در اوج آمادگى باشند.
این بازى کردن و نکردن ها، تنها نقطه مثبت سرمربى جوان داماش در روز بازى با پرسپولیس نبود، او با تعویض جایگاههاى سنتى بازیکنان، چهره اى از داماش ارایه کرد که هم براى فوتبالى ها تازگى داشت و هم جذابیت. محمدرضا مهدوى که همواره یک بازیگردان کلاسیک براى داماش محسوب مى شود در برابر پرسپولیس یک خط به جلو فرستاده شد تا بیشتر از هر روزى خط دفاع قدرتمند پرسپولیس سختى بکشد. بازى دادن به جوانهایى چون: محمد دادرسى، محمد خدابنده لو و محمد سیاه شاید این روزها به زیان داماش از لحاظ نتیجه گیرى تمام شود، اما قطعا در دراز مدت این فوتبال ایران و خود داماش است که سود خواهد برد.
شاید اگر دادرسى آن دروازه خالى دقایق آخر را از روى خط دروازه پرسپولیس به هوا نمى فرستاد، امروز همه ى منتقدان در حال تمجید از شجاعت نظرمحمدى در بازى دادن او و تیزهوشى اش در تعویض دقایق واپسین بازى داد سخن مى گفتند.
داماش براى بقا در دو بازى باقى مانده اش به یک برد و یک تساوى نیازمند است تا بدون نیاز به حساب و کتاب و دانستن نتایج بازى هاى سایر تیمها ماندنش را در لیگ برتر را تثبیت نماید. اینکه داماش در لیگ برتر بماند و چهارمین فصل پیاپى حضورش را در لیگ برتر جشن بگیرد، شاید آرزوى اغلب فوتبال دوستان ایران است، چرا که در لیگى که گاه حداکثر تعداد هوادرانش در تمام بازى هاى یک هفته به ده هزار نفر نمى رسد، داماشى ها توانایى آن را دارند که ورزشگاه پیر شهر رشت را شرمنده حضور خود کنند و این براى لیگ برتر ایران که دارد به سرعت به سوى لیگ هاى کشورهاى حوزه خلیج پارس شدن گام بر مى دارد، یک غنیمت است. اما نکته مهمتر از ماندگارى داماش در لیگ برتر، تولد یک مربى جوان در فوتبال ایران است.
اینکه داماش چه در صورت ماندن و یا سقوط، همچنان در فصل بعد على نظر را بر مسند سرمربى گرى اش ببیند، قابل پیش بینى نیست، اما برای خود او فرصت فراهم شده است ... 
۱    
آی اسپورت
2014-04-02 14:58:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر