فهرست
یادداشت روز - دو دیگو ، شخصیت های اصلی نبرد نیوکمپ !
یادداشت روز - دو دیگو ، شخصیت های اصلی نبرد نیوکمپ !

یادداشت روز - دو دیگو ، شخصیت های اصلی نبرد نیوکمپ !

آی اسپورت - نبرد دیشب نیوکمپ شخصیت های زیادی داشت از اینیستا و نیمار در جبهه بارسا گرفته تا گودین و کورتوا در جبهه روخی بلانکوس ! اما محور اصلی این نوشته دو شخص دیگر هستند ! دو دیگو !

اولی ، دیگو کاستا نام دارد که دیروز همانطور که پیش بینی می شد باوجود تردیدهای بسیار در ترکیب اولیه اتلتیکو قرار گرفت. کاستا از ناحیه زانوی چپ دچار مشکل بود و سیمئونه به همین دلیل مدعی شده بود که قادر نیست که در نیوکمپ به میدان برود اما بر کسی پوشیده نبود که این "هیسپان برازیلیانو " هرگز دوست ندارد چنین میدانی را از دست بدهد. اما زندگی در نیوکمپ برای او نیم ساعت ادامه داشت. و در این لحظه نه بخاطر مصدومیت مزمنش که بخاطر گرفتگی عضلانی پای راست از زمین خارج شد. اتلتیکو و هوادارانش امروز منتظر اعلام نظر پزشکان هستند نا مدت زمان دوری او از میادین مشخص شود. اتلتیکو چاره ای ندارد جز اینکه با دوری او کنار بیاید هرچند که آنها توانستند 60 دقیقه در غیاب کاستا در نیوکمپ دوام آورده و جان سالم بدر ببرند !

و اما دومی ، دیگو ریباس نام دارد. کسی که در غیاب دیگوی اولی گل مهمی را برای اتلتیکو به ثمر رساند.این برزیلی در بازار نقل وانتقالات زمستانی به مادرید آمد. هر چند که او چند سال پیش عضو همین تیم بود و سیمئونه بارها گفته بود که از همان روزی که او به ولفسبورگ رفت او را می خواسته ! این پسر که به بخشندگی در میان بازیکنان اتلتیکو شهره است با نمایش درخشانش تمام اعتماد ها را به خود برگرداند . دیگو ریباس بجای دیگو کاستای مصدوم وارد زمین شد تا در کنار ویا قرار بگیرد .تک گل اتلتیکو را در جهنم نیوکمپ ، هم او به ثمر رساند ، هرچند  گل او حفظ نشد و نیمار بازی را مساوی کرد ولی تاثیرگذاریش بسیار زیاد بود. گل باور نکردنی او می تواند به قیمت صعود اتلتیکو به نیمه نهایی چمپیونز لیگ تمام شود. وقتی که او در زمستان به اتلتیکو پیوست خیلی ها امید چندانی به او نداشتند اما از همان بازی اول که گلزنی کرد و به تدریج روز به روز اطمینان ها و امیدها به او بیشتر شد و در حال حاضر یکی از امیدهای اتلتیکو برای قهرمانی در دو جام پیش رو است. یک هفته دیگر تا بازی برگشت باقی مانده و اگر اتلتیکو موفق به صعود شود ، 50 درصد این صعود را تحت هر شرایطی مدیون دیگوی دوم یعنی دیگو ریباس خواهد بود.

 Manel

مانوئل برونیا : موندو دپورتیوو

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-02 15:35:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر