فهرست
آمار: چرخه‌یِ یوونتوس کامل شد
آمار: چرخه‌یِ یوونتوس کامل شد

آمار: چرخه‌یِ یوونتوس کامل شد

آی‌اسپورت – جی جی بوفون بعد از شکستِ یوونتوس در بازیِ رفت مقابلِ ساسوئولو که باعث شد بیانکونری تا رده‌یِ هفدهمِ سریِ آ سقوط کند اعتراف کرد که دیگر فکر کردن به قهرمانیِ محال است. اما یک نیم فصلِ کامل بعد، یووه با 6 امتیاز اختلاف نسبتِ به ناپولی، با یک بازیِ بیشتر، در صدرِ جدول ایستاده است و حالا پنجمین قهرمانیِ پیاپیِ سریِ آ به هیچ وجه دور از انتظار نیست. انتقامِ شکست در بازیِ رفت مقابلِ ساسوئولو چرخه‌یِ پیشرفتِ باورنکردنیِ بیانکونری را کامل کرد. یووه در بازه‌یِ بینِ دو بازی مقابلِ ساسوئولو تنها 2 امتیاز در لیگ از دست داد. جدا از این روندِ عالی یووه رکوردهایی چشمگیر هم از خودش به جا گذاشت. شاگردانِ مکس الگری این فصل در 29 بازیِ لیگ تنها 15 گل خورده‌اند، در 10 بازیِ اخیر حتی یک گل هم نخورده‌اند که بالاترین رکورد در تاریخِ سریِ آ به حساب می‌آید و در 12 بازیِ این فصل حتی فرصتِ یک شوت در چهارچوب به حریفان نداده‌اند.
پشتِ خطِ دفاعیِ مستحکمِ کیلینی، بارتزالی و بونوچی که این فصل دانیله روگانیِ جوان را هم به عنوان پشتوانه‌ای برایِ آینده داشت، جی جی بوفونِ افسانه‌ای بهترین فصلِ خودش درونِ دروازه‌یِ بیانکونری را سپری کرد و حالا تنها 3 دقیقه با رسیدن به رکوردِ سباستیانو روسی برایِ بیشترین دقایقِ پیاپیِ حفظِ کلین شیت فاصله دارد، اتفاقی که احتمالا در "دربی دلا موله" مقابلِ تورینو رخ خواهد داد. روسی، دروازه‌بانِ سابقِ میلان در سالِ 1994 در 929 دقیقه‌یِ متوالی دروازه‌اش را در لیگ بسته نگه داشت، اما به نظر می‌رسد رکوردش در آستانه‌یِ شکسته شدن به دستِ یکی از بزرگترین دروازه‌بان‌هایِ تاریخِ فوتبال است.
یوونتوس با این آمار و فرمِ درخشان در ایتالیا، چهارشنبه در بازیِ برگشتِ چمپیونز لیگ مقابلِ بایرن در آلیانتز آرنا قرار می‌گیرد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-12 10:05:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر