فهرست
آنچلوتی: مهار مسی صد در صد آماده تقریباً غیرممکن است
آنچلوتی: مهار مسی صد در صد آماده تقریباً غیرممکن است

آنچلوتی: مهار مسی صد در صد آماده تقریباً غیرممکن است

آی اسپورت - کارلو آنچلوتی در ستون خود در پایگاه خبری سینااسپورت چین، راه کم کردن تهدید حملات لیونل مسی را برای همتایانش توضیح داده و البته به آنها گفته است که اگر مهاجم آرژانتینی بارسا را در اوج دیدند، آنقدرها روی موفقیت خود برای مهار او حساب نکنند.
آنچلوتی که به واسطه حضور دو ساله‌اش در لالیگا برای هدایت رئال مادرید و پیش از آن رویارویی با بارسلونا به عنوان سرمربی پاری‌سن‌ژرمن، بارها و بارها شاهد حرکات لیونل مسی بوده است، درباره کلیدهای موفقیت برای مهار دارنده پنج توپ طلای فیفا گفت: به عنوان یک سرمربی می‌توانم راهکارهایی برای مهار مسی بدهم که یکی از آنها مأمور کردن یک بازیکن برای کنترل اوست که البته این کار بسیار سخت است و آن بازیکن واقعاً باید در سطح بالایی باشد تا بتواند مسی را مهار کند. به نظر من بهترین راه برای محدود کردن حرکات مسی، یک کار گروهی عالی از سوی تمامی اعضای تیم است. آنها باید فاصله میان خطوط تیم را کاهش دهند و مانع از رسیدن توپ به مسی شوند. به نظر آنچلوتی بهترین راه ناکام گذاشتن بارسلونا ضربه زدن به این تیم از جایی است که بیشترین تأثیر را می‌گذارد: مرکز خط میانی.
کارلتو تأکید کرد: اینکه شمار بازیکنان میانی‌تان را برای از کار انداختن هافبک‌های بارسلونا افزایش دهید، بسیار مهم است. شما نباید به هافبک‌های بارسا اجازه دهید که آزادانه کارشان را انجام دهند. با اجرای این برنامه، راه‌های رسیدن توپ به مسی هم کاهش پیدا می‌کند و احتمال اینکه او آغازگر یک حمله باشد کم می‌شود. همچنین دامنه آن مناطقی از میدان که احتمال خطرساز شدن مسی در آنها برای تیم‌های حریف بیشتر است، کاهش می‌یابد. برای عملی شدن همه این تاکتیک‌ها اول از همه تیم باید متحد و دارای تمرکز کافی باشد تا مرتکب هیچ اشتباهی نشود.
به نظر آنچلوتی، خطرناک‌ترین لحظه هنگام حمله‌ور شدن مسی به سمت دروازه رقبا زمانی است که او از سمت راست میدان، در عرض حرکت می‌کند. او تأکید کرد: می‌دانیم که مسی تمایل زیادی دارد که از کناره میدان به سمت مرکز برود. به همین دلیل وظیفه هافبک‌های تیم است که وارد عمل شوند و روی او فشار بیاورند تا در همان کناره زمین متوقف شود، چون اگر این اتفاق صورت نگیرد، مسی توپ را روی پای چپ خود می‌برد و با یک شوت کارش را انجام می‌دهد. سرمربی پیشین کهکشانی‌ها در عین حال که بر توجه ویژه تیم‌ها روی مهار مسی تمرکز دارد، معتقد است که توجه بیش از اندازه به این بازیکن آرژانتینی هم دردسر ساز می‌شود.
وی عنوان کرد: با همه راه‌هایی که برای مهار مسی گفته شد، شما شاید به یک مشکل دیگر برخورد کنید و آن غافل شدن از دیگر سلاح‌هایی است که بارسلونا دارد. اگر تمام تمرکزتان را معطوف مسی کنید، کار سایر مهاجمان بارسا را راحت کرده‌اید. به همین دلیل گفتم که بهترین راه دفاع مقابل حملات بارسلونا، یک کار گروهی بی‌عیب‌و‌نقص و شرکت تمامی اعضای تیم است.
آنچلوتی در پایان به یک واقعیت درباره مسی اشاره کرد و گفت: نتیجه‌گیری من در مورد راه‌های کنترل مسی این است که اگر او از نظر جسمانی صد در صد آماده باشد، متوقف کردنش تقریباً غیرممکن می‌شود و دیگر فرقی نمی‌کند که شما چه سرمربی باشید، از چه تاکتیکی استفاده کنید یا چه استراتژی تدافعی را به کار بسته باشید. استعداد ناب مسی مانع از آن می‌شود که مدافعان روبه‌رویش حرکات او را پیش‌بینی کنند و به همین دلیل هیچ راه تضمین شده‌ای برای کنترل او وجود ندارد.

منبع: تسنیم
     
آی اسپورت
2016-03-12 11:38:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر