فهرست
مغضوب خاکپور، محبوب کی‌روش/ پایانِ خوش 94 برای نوراللهی
مغضوب خاکپور، محبوب کی‌روش/ پایانِ خوش 94 برای نوراللهی

مغضوب خاکپور، محبوب کی‌روش/ پایانِ خوش 94 برای نوراللهی

آی اسپورت- تابستانِ سال 93، وقتی علی دایی رضایت داد که نام یک بازیکن جوان از دسته اول فوتبال ایران در فهرست خریدهای تابستانی پرسپولیس قرار بگیرد، کمتر کسی بود که نام احمد نوراللهی را شنیده باشد. پسر ناشناخته پرسپولیس به خوبی از اولین فرصت‌ها استفاده کرد و بر خلاف تصور هواداران باشگاه، مهره فیکس پرسپولیس شد. او در نگاه اول هافبک دفاعی تنومندی نبود اما با دوندگی بالا و تکل‌های متهورانه، خودش را به باشگاه جدید و به فوتبال ایران ثابت کرد و در کنار کمال، به کامیابی رسید. او به  صورت همزمان ستاره تیم ملی امید نیز بود و در نبردهای ابتدای سال تیم خاکپور در آزادی به صورت فیکس برای این تیم به میدان رفت اما تصمیم شوکه کننده محمد خاکپور، فرصتِ حضور در جام ملت‌های زیر 23 را از احمد گرفت. او جام ملت‌ها را از دست داد و فوتبال ایران با زوج رویایی خاکپور-مایلی، طلسم صعود به المپیک را طولانی‌تر کرد.
 


چند هفته بعد از حذف تیم ملی امید در جام ملت‌ها، نوراللهی در پرسپولیسِ برانکو نیمکت‌نشین شد. به نظر می‌رسید فوتبال مرد شماره 8 میانه میدان پرسپولیس با یک تهدید جدی روبرو شده است اما نیمکت‌نشینی برای این بازیکن نتیجه‌بخش بود و او بالاخره به آرزویش برای گلزنی در لیگ پانزدهم رسید و دروازه سایپا را باز کرد تا جایگاه از دست رفته‌اش را پس بگیرد. پدیده پرسپولیس بعد از روزهای موفق حضور در این باشگاه، حالا بالاخره بخشی از فهرست اولیه کارلوس کی‌روش برای تیم ملی به شمار می‌رود. او که موردپسند محمد خاکپور نبود، حالا موردعلاقه سرمربی پرتغالی تیم ملی قرار گرفته اما کار ساده‌ای برای حفظ شدن در ترافیک پست هافبک دفاعی تیم ملی ندارد. حضور در فهرست جدید تیم ملی، پایانِ خوش یک سال شلوغ را برای نوراللهی رقم می‌زند اما سال پیش‌رو، شاید روزهای به مراتب شلوغ‌تر و مهم‌تری را پیش روی این بازیکن قرار بدهد. مهره‌ای که یک بار با فیکس شدن در باشگاه‌اش همه هواداران فوتبال را غافلگیر کرد و حالا شاید با رسیدن به ترکیب ثابت تیم‌ملی، دومی غافلگیری بزرگ اولین سال‌های مطرح‌شدن‌اش در فوتبال ایران را خلق کند. کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-03-12 16:36:02
نظر دهید

۳ نظر
-
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۳۵
نورالهی و کمال فیکس تیم ملی می شن
-
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۰۷
اسم مایلی کهن رو دیگه نیارید
علیرضا
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۱۹
متأسفم واسه شما روزی نامه نگارانی که رسالت خودتون رو فراموش می کنید.احمد نوراللهی از تیم المپیک خط خورد چون تمارض به مصدومیت کرد و به بندرعباس نرفت و سر و مر گنده در 2بازی سنگین با پدیده شاندیز و استقلال خوزستان 90دقیقه بازی کرد.حالا اگر کوئیرش بود که خطش زده بود چه به به و چه چه ها که نمیشد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر