فهرست
پیش‌بازی: آرسنال – واتفورد؛ سه قدم تا هت تریکِ کاپ
پیش‌بازی: آرسنال – واتفورد؛ سه قدم تا هت تریکِ کاپ

پیش‌بازی: آرسنال – واتفورد؛ سه قدم تا هت تریکِ کاپ

آی‌اسپورت – آرسنال هفته‌یِ پیش در دیدارِ تکراریِ دورِ یک هشتم موفق شد به راحتی با 4 گل هال سیتی را از پیشِ رو بر دارد. اما این پیروزی با مصدومیت‌هایِ زیادی برایِ شاگردانِ آرسن ونگر همراه بود. از بینِ این مصدومین آرون رمزی قطعا بازیِ امروز را از دست خواهد داد و احتمالا یک ماهی بیرون از زمین باشد. اما آرسن ونگر امیدوار است گابریل و مرته‌ساکر به بازی مقابلِ واتفورد برسند تا تیمش دچار بحرانِ دفاعی نشود. جدا از این بازیکنان لیستِ مصدومانِ بلندمدتِ آرسنال همچنان اسم‌هایی چون کازورلا، ویلشر، روسیچکی، چک و چیمبرلین را در خودش می‌بیند. آرسنال امروز در حالی مقابلِ واتفورد، یکی از تیم‌هایِ شگفتی‌سازِ این فصلِ لیگِ برتر به رهبریِ کیکه سانچز فلورس می‌رود که چهارشنبه هم باید به نوکمپ سفر کند و مقابلِ بارسلونا قرار بگیرد. با توجه به شکستِ 2-0 در بازیِ رفت، باید ببینیم آرسن ونگر به بازیکنی استراحت می‌دهد و امیدی به بازیِ بازگشت خواهد داشت، یا داستانِ چمپیونز لیگِ امسال‌اش را هم تمام‌ شده می‌داند و با تمامِ قوا برایِ فتحِ اف.ای کاپ خواهد جنگید.
 
 آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-آرسنال 4 بازی از 5 بازیِ اخیرش در اف.ای کاپ مقابلِ واتفورد را برده است (1 باخت). آخرین پیروزیِ این دو تیم در کاپ در دورِ سومِ سالِ 2002 بود که با پیروزی و نهایتا قهرمانیِ آرسنال همراه شد.
2-آخرین باری که واتفورد در کاپ در لندن مقابلِ آرسنال قرار گرفت، بازی را 3-1 به سودِ خودش به پایان برد (نیمه نهاییِ 1987).
3-آرسنال 15 دورِ پیاپیِ کاپ را برده است، بالاترین رکورد 16 دورِ پیاپی است.
4-آرسنال در 21 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش در کاپ مقابلِ تیم‌هایِ لیگِ برتری بدون شکست بوده است (15 برد، 6 مساوی). آخرین شکستِ خانگیِ توپچی‌ها در کاپ مقابلِ حریفی از لیگِ برتر به سالِ 1997 و دیدار با لیدز یونایتد برمی‌گردد.
5-آرسنال 2 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش را در لیگ و چمپیونز لیگ باخته است. آخرین باری که آرسنال 3 بازیِ خانگیِ پیاپی در رقابت‌هایِ مختلف را باخت به سالِ 2002 برمی‌گردد.
6-واتفورد هر 3 بازیِ قبلیِ کاپ را با نتیجه‌یِ 1-0 برده است. بعد از پیروزیِ دورِ پنجم مقابلِ لیدز، واتفورد در 3 بازیِ اخیرش گل نزده است.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-13 10:40:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر