فهرست
پیش‌بازی: منچستر یونایتد – وستهام؛ آخرین جامِ باقی مانده برایِ ون گال
پیش‌بازی: منچستر یونایتد – وستهام؛ آخرین جامِ باقی مانده برایِ ون گال

پیش‌بازی: منچستر یونایتد – وستهام؛ آخرین جامِ باقی مانده برایِ ون گال

آی‌اسپورت – با توجه به شکستِ 2-0 یونایتد در بازیِ رفتِ یوروپا لیگ مقابلِ لیورپول، جامِ حذفیِ امسال می‌تواند آخرین فرصت برایِ لویی ون گال باشد تا دستِ خالی اولدترافورد را ترک کند. بازیِ امشبِ یونایتد و وستهام در کاپ، جدالِ تیم‌هایِ پنجم و ششمِ لیگِ برتر است و حالا با توجه به تساویِ سیتی مقابلِ نوریچ، این دو تیم شانسی دوباره برایِ گرفتنِ سیتی و کسب سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ پیدا کرده‌اند. یونایتد در لیگ باید در آپتون پارک مقابلِ وستهام در جدالی حیاتی بازی کند، اما امشب در اولدترافورد میزبان است و با پیروزی می‌تواند به جمعِ تیم‌هایِ کریستال پالاس، اورتون و برنده‌یِ آرسنال مقابلِ واتفورد در مرحله‌یِ نیمه‌ نهایی بپیوندد.
یونایتد در این بازی خوان ماتا را به دلیلِ محرومیت ندارد، اما ون گال می‌تواند از جسی لینگارد که از بازیِ یوروپا لیگ مقابلِ لیورپول محروم بود، و عدنان یانوزای و تیموتی فوسو-منسا که حقِ بازی برایِ تیمشان در اروپا را نداشتند استفاده کند. با این وجود هنوز خبری از وین رونی نیست و خودِ ون گال اعتراف کرده که کاپیتانش هنوز نزدیک به بازگشت هم نشده است. اما در سویِ مقابل وستهام که آخرین قهرمانی‌اش در اف.ای کاپ به سالِ 1980 برمی‌گردد، به رهبریِ اسلاون بیلیچ دوباره فرمِ خوبِ اولِ فصلش را به دست آورده و با 4 پیروزیِ پیاپی پا به این بازی می‌گذارد. انر والنسیا، ویکتور موزز و جویی اوبراین بازیکنانی هستند که برایِ وستهام از مصدومیت بازگشته‌اند. اما بحرانِ مدافعینِ مصدوم با جیمز کالینز، وینستون رید و جیمز تامکینز برایِ بیلیچ همچنان ادامه دارد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-این نهمین جدالِ یونایتد و وستهام در کاپ است. در 8 جدالِ پیشین 4 بار یونایتد صعود کرده و 4 بار وستهام.
2-وستهام 9 بازیِ بدونِ پیروزی در اولدترافورد را پشتِ سر گذاشته است (1 مساوی، 8 باخت). آخرین باری که همرز یونایتد را در خانه‌اش شکست داد با گلِ کارلوس توز در آخرین روزِ فصلِ 2006-2007 بود که باعثِ بقایِ آن‌ها در لیگِ برتر شد.
3-یونایتد دو بازیِ خانگیِ اخیرش در کاپ مقابلِ حریفانِ لیگِ برتر را با نتیجه‌یِ 2-1 باخته است (مقابلِ آرسنال و سوانزی).
4-یونایتد فصلِ پیش در همین مرحله در اولدترافورد مقابلِ آرسنال شکست خورد.
5-وستهام برایِ اولین بار از سالِ 2011 بدین سو به مرحله‌یِ یک چهارمِ نهاییِ کاپ رسیده است.
6-میکیل آنتونیو، پدیده‌یِ این هفته‌هایِ وستهام، در 3 بازیِ اخیرِ تیمش در رقابت‌هایِ مختلف گل زده است.
 
     
آی اسپورت
2016-03-13 11:07:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر