فهرست
کفاشیان: حمایت شوم، دوباره نامزد می‌شوم/وزارت قول داد تا اساسنامه را به تصویب برساند
کفاشیان: حمایت شوم، دوباره نامزد می‌شوم/وزارت قول داد تا اساسنامه را به تصویب برساند

کفاشیان: حمایت شوم، دوباره نامزد می‌شوم/وزارت قول داد تا اساسنامه را به تصویب برساند

آی اسپورت- علی کفاشیان در حاشیه مراسم خاکسپاری شهدای گمنام در فدراسیون جانبازان و معلولین درباره کاندیدا نشدنش در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به اینکه در این مدت تمام تلاشم را کردم تا عملکرد خوبی در فدراسیون داشته باشیم باید بگویم که خوشبختانه توانستیم این کار را انجام دهیم و اگر شما وضعیت فدراسیون را با ۸ سال قبل که من آمدم مقایسه کنید، متوجه خواهید شد در اکثریت مواقع ما قدم‌های خوبی برداشته‌ایم البته همه اهالی فوتبال در این باره زحمت کشیدند تا ما بتوانیم در آسیا عناوین خوبی کسب کنیم. در این دوره احساس کردم ماندنم می‌تواند به ضرر فوتبال باشد اما باید به هر صورت کارها را پیش ببریم و فوتبال نیاز به مساعدت و حمایت همه بخش‌ها دارد. از جمله دولت و مجامع باشگاه‌ها و این یک طرف ماجراست. این قول را از وزارت ورزش گرفتم که اساسنامه ما را به تصویب برساند. فضا را باز کنیم بهتر از این است که در چالش اختلاف سلیقه‌ها باشیم. این اساسنامه باید به تصویب هیأت دولت برسد.منتقدین همیشه بوده‌اند و در خیلی مواقع ایراد گرفته‌اند که اصلاح کردیم. اعتقاد دارم با این شرایط روند ایران صعودی نخواهد بود به خاطر همین در این وضعیت نمی‌مانم. فوتبال نباید صدمه بخورد. خواسته مردم این است. آنها از ما نتیجه می‌خواهند. با این شرایط نمی‌توانم به کار ادامه دهم.
کفاشیان درباره اینکه این مخالفت‌ها از سوی وزارت ورزش و مجلس بوده و شما گفته‌اید ۸ سال با تهدید کار کرده‌اید، یادآور شد: تهدید نیست اما با رؤسای مختلفی که در وزارت ورزش و سازمان تربیت‌بدنی روی کار آمدند اگر از فوتبال حمایت نشود و استقلال فدراسیون به رسمیت شناخته نشود؛ مشکلاتی ایجاد می‌شود. من صدمات زیادی خوردم. مجمع ما مستقل است و خودش باید تصمیم بگیرد. شاید در مجلس قدم محکمی برای فوتبال برداشته نشد. حق پخش را نگرفتیم. در دولت هم حمایتی از ما برای پرداخت بودجه نشد. با این شرایط ماندنم به صرفه نیست.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه اعتقاد من این است اول اساسنامه به تصویب برسد بعد انتخابات برگزار شود، در پاسخ به این سؤال که آیا در این صورت برای انتخابات ثبت‌نام می‌کنید، اظهار داشت: بستگی به شرایط دارد. بنده جلو نمی‌آیم اگر از من خواستند و حمایت کنند می‌آیم. حالا فرقی نمی‌کند رئیس باشم یا نه. من تکلیفی که دارم انجام می‌دهم. اعتقاد دارم مسئله اصلی اساسنامه است که باید حل شود. من کاندید نشدم چون می‌خواستم این موضوع را پیگیری کنم. اصراری ندارم که در انتخابات باشم. باید ببینم شرایط چه می‌شود.اگر حمایت‌ها صورت گیرد شاید دوباره شروع کنم. البته افرادی مثل من زیاد هستند که تجربه ندارند. شاید با این اوصاف کار خراب شود. من یکی دو سال اول نمی‌دانستم باید چه کار کنم اما این فوتبال روی من سرمایه‌گذاری کرده است.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اگر شما نباشید دل همه برای خنده‌هایتان تنگ می‌شود، گفت: در جاهای دیگر هستیم، می‌خندیم، با آقای خسروی‌وفا جوک تعریف می‌کنیم و شاد هستیم!


منبع: فارس
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-03-13 14:15:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر