فهرست
استیلی حق رای می‌خواهد؛ ملی‌پوشان سابق باید عضو مجمع شوند
استیلی حق رای می‌خواهد؛ ملی‌پوشان سابق باید عضو مجمع شوند

استیلی حق رای می‌خواهد؛ ملی‌پوشان سابق باید عضو مجمع شوند

آی اسپورت- حمید استیلی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال اعتقاد دارد باید تعدادی از کرسی‌های مجمع فدراسیون فوتبال در اختیار بازیکنان سابق و سرشناس تیم ملی باشد تا فوتبالی‌ها بتوانند نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال داشته باشند.
او در همین ارتباط به همشهری‌ورزشی گفت: «متاسفانه بازیکنان جام‌جهانی98 هیچ جایگاهی ندارند تا درباره انتخابات ریاست فدراسیون نظر بدهند؛ در حالی که برای انتخاب رئیس فدراسیون، باید متخصصان این رشته بیایند و نظر بدهند تا یک تصمیم گروهی و مناسب برای اتفاقات مدیریتی فوتبال، آن هم در سطح کلان گرفته شود. این درست نیست بازیکنانی که چهره‌های مطرحی بوده و سال‌ها در سطح تیم ملی بوده‌اند، الان جایگاهی در انتخاب ریاست فدراسیون فوتبال نداشته باشند.»
استیلی ادامه داد: «الان مجمع فدراسیون فوتبال 72کرسی دارد که هیات‌ها و باشگاه‌ها تشکیل داده‌اند. نباید فقط یک جایگاه برای بازیکنان سابق تیم ملی در نظر گرفت، بلکه افراد فوتبالی به‌ویژه فوتبالی‌هایی که مردم آنها را می‌شناسند مانند علی دایی، کریم باقری، خداداد عزیزی، احمدرضا عابدزاده، علی کریمی، علیرضا منصوریان، پنجعلی و... که می‌توانند به فوتبال کمک کنند، باید بیایند و صاحب رأی شوند تا در تصمیمات کلان مدیریتی دخیل باشند؛ چراکه انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال یک انتخاب سرنوشت‌ساز است و جای آزمون و خطا نیست! الان اعضای هیات‌رئیسه از افراد اصلح انتخاب نمی‌شوند! فرد اصلح باید فوتبالی، تحصیلکرده و کسی باشد که کارایی داشته باشد. آدم‌هایی که ساختار قوی در مسائل اجرایی دارند باید پا پیش بگذارند.»
او حتی تاکید دارد از نسل حمید جاسمیان هم افرادی باید عضو مجمع فدراسیون فوتبال باشند: «وقتی فوتبالی‌ها برای انتخاب رئیس فدراسیون تصمیم بگیرند، اشتباهات هم کمتر می‌شود. فوتبال الان دیگر علم است. اگر قرار است از حالت سنتی بیرون برویم از رئیس‌جمهور و مجلس بخواهیم کمک کنند. فقط بدی‌های فوتبال را نمایش ندهیم، خوبی‌های فوتبال خیلی بیشتر است. واقعا دلم می‌سوزد و گلایه می‌کنم که چگونه عراق در حال جنگ به المپیک می‌رود ولی ما نمی‌توانیم؟! با اینکه استعدادمان خیلی بیشتر از عراق است در رده نوجوانان و جوانان هم توفیق چندانی نداریم. نباید فقط به تیم ملی بزرگسالان رسیدگی کنیم، بلکه در همه رده‌ها باید زیرساخت‌ها درست شود.»
استیلی همچنین اضافه کرد: «برای انتخاب رئیس فدراسیون به تفکر آن آدم توجه نکنیم، بلکه سابقه کار اجرایی‌اش را باید نگاه کرد. شاید یک نفر تفکر خاصی داشته باشد اما در کار اجرایی موفق باشد. ضمن اینکه باز هم تاکید می‌کنم ورزش برای ورزشی‌هاست. در تمام دنیا شاید سیاست یک مقدار در فوتبال و ورزش دخیل باشد اما در ایران خیلی زیاد است. الان سر قضیه واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی دیدید چه برنامه‌هایی پیاده کردند! این همه با مردم بازی کردند پول بیاورید، تایید اهلیت انجام شود و در آخر گفتند واگذار نمی‌شوند! این چه کاری است؟! اگر قرار بود واگذار نشوند چرا مردم و صداوسیما را به میدان آوردند و این همه حاشیه درست کردند؟ چرا مردم را سر کار گذاشتند؟ متاسفانه در ایران اگر مشکلی باشد یا ناکامی به وجود آید 10روز به آن می‌پردازیم و بعد از آن، موضوع به دست فراموشی سپرده می‌شود.»


9411
     
آی اسپورت
2016-03-13 14:42:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر