فهرست
تغییر تاکتیک استقلال در غیاب چشمی: ریسک بزرگ مظلومی
تغییر تاکتیک استقلال در غیاب چشمی: ریسک بزرگ مظلومی

تغییر تاکتیک استقلال در غیاب چشمی: ریسک بزرگ مظلومی

آی اسپورت - مصدومیت شدید چشمی در بازی با پدیده، او را تا مدت نامعلومی  از ترکیب استقلال دور کرده است. چشمی قطعا تعداد زیادی از بازی‌های حساس استقلال، از جمله دربی تهران را از دست خواهد داد و شاید تا آخر فصل هم نتواند به ترکیب تیمش برگردد. عملکرد موفق زوج ابراهیمی و چشمی، باعث شده بود مظلومی سراغ آلترناتیو خوبی برای این پست نرود و حالا با توجه به تمام شدن مهلت نقل و انتقالات نیم فصل، مجبور است تصمیم ویژه‌ای برای پر کردن جای خالی چشمی بگیرد.

راه حل اول مظلومی برای پر کردن جای چشمی، استفاده از خرسندنیاست. بازیکنی که این فصل در غیاب ابراهیمی یا چشمی، جای آن‌ها بازی می‌کرد اما ممکن است سرمربی آبی‌ها، حاضر نشود تا آخر فصل از او به عنوان بازیکن ثابت تیمش استفاده کند. راه حل دوم مظلومی، تغییر تاکتیک تیم است. تصمیمی سخت، که از لحاظ دفاعی به ضرر استقلال خواهد بود اما می‌تواند دوباره خلاقیت را به خط حمله این تیم برگرداند.

تاکتیک جایگزین مظلومی برای سیستم فعلی این تیم، استفاده از 2-1-3-4 است. سیستمی که پرسپولیس برانکو هم با آن بازی می‌کند. با این تغییر سبک، امید ابراهیمی در پست هافبک دفاعی قرار می‌گیرد، خسرو حیدری و محسن کریمی هافبک‌های راست و چپ خواهند بود و یک نفر از بین شیحی یا مومنی هم پشت شهباززاده و جابر انصاری به میدان می‌رود. استفاده از این سیستم و قرار دادن امید ابراهیمی در پست هافبک دفاعی، ریسک بزرگی برای دفاع نامطمئن استقلال است،‌ اما شاید مظلومی در هفته‌های پایانی محافظه کاری را کنار بگذارد و با ترکیبی متفاوت با سال 94 بازی‌های دشوار پایان فصل را برگزار کند.کد خبر: 9406
  ۳  
آی اسپورت
2016-03-13 18:11:32
نظر دهید

۳ نظر
فوتبال
يكشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۰۲
بازم اسکی؟این دفعه از سیستم؟کیسه کشا برفا اب شدنا
گتاب سیتی
يكشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۵۹
فقط به استقلال گیر میدین
-
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۲۷
چه آبکشی بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر