فهرست
الجزیره صفر - استقلال 1؛ بازگشت به زندگی در شب سیزدهم / اولین برد 2014
الجزیره صفر - استقلال 1؛ بازگشت به زندگی در شب سیزدهم / اولین برد 2014

الجزیره صفر - استقلال 1؛ بازگشت به زندگی در شب سیزدهم / اولین برد 2014

آی اسپورت - 

ورزشگاه بن زاید ، هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا ساعت 20:10 

داور : کیم لی ( کره) 

اخطار: جی لوید ساموئل، مهدی رحمتی  ( استقلال) عیدالله قاسم ( الجزیره)

 استقلال : سیدمهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، جی لوید سامویل، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، علیرضا واحدی نیکبخت، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، احمد جمشیدیان( آنتونیو کاروالیو 62)، محمد قاضی و آرش برهانی ( 65 مهدی نظری ) (82 مبعلی ) 

سرمربی : امیر قلعه نویی 

استقلال با گل دقیقه 70 محمد قاضی میزبان خود را شکست داد تا شاگردان امیر قلعه نویی پس از پنج مسابقه متوالی (دو بازی در لیگ برتر ایران و سه بازی در لیگ قهرمانان آسیا) طعم پیروزی بچشند. 

آیا استقلال می تواند با برد در این مسابقه بازگشتی شکوهمند به رقابتهای لیگ قهرمانان داشته باشد؟


در نیمه نخست این مسابقه تیم الجزیره امارات عملکرد مطلوب تری نسبت به تیم استقلال داشت و چندین بار روی دروازه نماینده ایران خطرناک ظاهر شد اما هیچیک از این موقعیت ها با درخشش سیدمهدی رحمتی سنگربان استقلال به گل تبدیل نشد. 
در ابتدای نیمه دوم تیم استقلال می توانست با ضربه پژمان نوری در محوطه جریمه الجزیره به گل برسد اما واکنش سنگربان این تیم مانع از فرو ریختن دروازه میزبان شد.
شاگردان «امیر قلعه نویی» که برای امید داشتن به صعود از گروه خود چاره ای جز پیروزی در این مسابقه نداشتند در ادامه چندین بار روی دروازه حریف یورش بردند تا اینکه محمد قاضی در دقیقه 70 پاس آنتونیو کاروالیو را در محوطه جریمه حریف با ضربه ای دقیق به طاق دروازه الجزیره چسباند و استقلال از پیش انداخت. 
در ادامه تیم الجزیره تلاش زیادی برای جبران نتیجه بازی کرد اما مدافعان و سنگربان استقلال مانع گلزنی حریف شدند و آبی های ایران در نهایت به نخستین پیروزی خود در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2014 دست یافتند. این سه امتیاز مهم مقابل تیم باکیفیت الجزیره بود که البته به سختی به دست آمد ؛ به خصوص که دقایق آخر به شدت بوی گل می داد !

دقایق کلیدی : 

بدشانسی : نخستین فرصت این دیدار را آبی‌پوشان در دقیقه 9 به دست آوردند و محمد قاضی با چند دریبل کوتاه در پشت محوطه جریمه الجزیره، صاحب موقعیت خوبی شد ولی شوت سنگین او با فاصله‌ای اندک راهی اوت شد .

خطر : دقیقه 10  علی مبخوت با شوتی سنگین در صدد جبران این موقعیت استقلال برآمد و ضربه او از پشت محوطه جریمه شاگردان قلعه‌نویی با واکنش خوب رحمتی همراه شد و این توپ به کرنر تبدیل شد.

تعلل : در دقیقه 12 احمد ربیع از تعلل هاشم بیگ‌زاده در محوطه جریمه استقلال استفاده کرد و با یک شوت خوب تلاش کرد تا حساب کار را یک بر صفر کند اما واکنش بسیار خوب رحمتی بازهم مانع از دروازه استقلالی‌ها شد .


آندرانیک تیموریان  در جدال با بازیکنان الجزیره. عکس : رضا سعیدی پور


امداد غیبی : دقیقه 15 بعد بار دیگر همین بازیکن در محوطه جریمه استقلال با رحمتی تک به تک شد و ضربه‌اش را با اختلافی ناچیز به اوت زد تا شاگردان قلعه‌نویی نفس راحتی بکشند.

میلی متری : آبی‌پوشان و روی ارسال خوب حیدری در دقیقه 25 می‌توانستند دروازه الجزیره را باز کنند. ارسال این بازیکن با ضربه سر بسیار خوب قاضی همراه شد اما این توپ با اختلاف ناچیزی از کنار تیرک عمودی راهی اوت شد.

واکنش : در دقیقه 42 علی مبخوت روی اشتباه عجیب بیگ‌زاده صاحب فرصت استثنایی در محوطه جریمه استقلال شد و با شوتی سنگین تلاش کرد گل نخست را به ثمر برساند اما واکنش دیدنی مهدی رحمتی مانع از فروپاشی دروازه استقلال شد .

با زانو : جی لوید ساموئل اشتباه خسرو حیدری را پوشش داد و با زانو توپ را از روی خط دروازه استقلال بیرون کشید . 

گل نزن : بهنرین موفعیت اسنقلال در نیمه دوم ، روی فرار برهانی و پاس کات بک او به دست آمد اما شوت محکم نوری در شرایط تک به تک  را دروازه بان الجزیره مهار کرد. 

بدشانس : مبارک خسیف از فاصله نزدیک مهدی نظری را مغلوب کرد. این بک فرصت تک به تک برای استقلال بود که در دقیقه 70 و بلافاصله بعد از گل از دست . 

آرپی جی : دقیقه 73 شوت محکم آنتونیو کاروالیو روی پاس خوب نظری با واکنش خسیف دروازه بان الجزیره راهی به دروازه نیافت . 

شوت : آندو در دقیقه 81 با شوتی از فاصله 30 متری ضربه ای نه چندان محکم را به سمت دروازه الجزیره زد که خسیف توپ را مهار کرد . 

خطای شدید : عبدالله قاسم به شدت هرچه تمام تر پای آندو تیموریان زا زد . کاری که می توانست یک کارت قرمز مستفیم برای او در پی  داشته باشد . اما داور هوای بازیکن میزبان را داشت . 

تکل طلایی : دردقیقه 87 ، جی لوید ساموئل با یک تکل عالی توپ را از پای بازیکن الجزیره در آورد تا او با رحمتی تک به تک نشود . 

خطر: ضربه بارادا در دقیقه 88 از روی دروازه رحمتی به اوت رفت تا فریاد قلعه نویی ورزشگاه را پر کند. 

سیو: مهدی رحمتی با یک خروج تماشایی دروازه استقلال را از فروریختن نجات داد . او توپ سایسدو را به کرنر زد . 

شانس: ضربه عالی و قیچی وار علی مبخوت با خوش شانسی محض  آبی ها به اوت رفت . 

حبس نفس: در دقیقه 90 +3 ضربه علی مبخوت روی پاس سایسدو به شکل خطرناکی بیرون رفت تا همه نفس راحتی بکشند. 

نیکبخت از مهره های جنگنده ی تیمش دراین مسابقه بود. آیا حضور کارلوس کی روش در ورزشگاه ابوظبی چنین اعتماد به نفسی به بازیکنان استقلال داده بود؟


شرح گل :

1-0 ( استقلال ) : پاس بلند امیر حسین صادقی به نظری با حرکت عرضی و پاس او توام شد که با پاس کاروالیو ، قاضی در فضای خالی با یک شوت محکم از فاصله 12 متری  گل پیروزی بخش  تیمش را زد . 

بهترین بازیکن : آندو تیموریان و پژمان نوری پرتلاش ترین بازیکنان استقلال بودند اما ستاره این مسابقه مهدی رحمتی بود که با سه چهار سیو عالی استقلال را در بازی نگه داشت . آخرین واکنش او مقابل سایسیدو بازیکن سابق من سیتی ارزش یک گل را برای استقلال داشت . 

اتفاق ویژه : این اولین برد استقلال در زمین الجزیره بود . آبی ها با این برد 4 امتیازی شدند و با توجه به نتیجه دیدار الریان و الشباب در رده سوم قرار گرفتند  تا همچنان شانس صعود به دور دوم را داشته باشد.الجزیره نیز با این شکست 7 امتیازی و در رده دوم جدول باقی ماند .

     
آی اسپورت
2014-04-02 22:25:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر