فهرست
گزارش تصویری: بادامکی دو اخطار گرفت و اخراج نشد ؟
گزارش تصویری: بادامکی دو اخطار گرفت و اخراج نشد ؟

گزارش تصویری: بادامکی دو اخطار گرفت و اخراج نشد ؟

آی اسپورت - تیم های استقلال و پدیده در حالی در مسابقه هفته بیست و سوم خود پنجشنبه هفته قبل به تساوی بدون گل رضایت دادند که کارت های زرد احمد صالحی داور بازی حسابی حاشیه ایجاد کرد.
اخطاری که صالحی به مهدی رحمتی کاپیتان استقلال در ثانیه های پایانی به خاطر هل دادن بازیکن حریف داد و او را از بازی بعد محروم کرد جنجنال بزرگی به پا کرد و کار به اعتراض بازیکنان و تماشاچیان استقلال در پایان بازی کشید اما به فاصله چند ساعت پس از پایان بازی فیلمی در میان اهالی فوتبال دست به دست شد که خبر از یک اشتباه فاحش داوری دیگر می داد.
استقلالی ها با استناد به فیلم منتشر شده مدعی شده اند داور بازی به بادامکی، کاپیتان تیم پدیده در فاصله دقایق ۸۰ تا ۹۰ بازی دو بار کارت زرد نشان داده و او را از بازی اخراج نکرده است.
بررسی فیلم بازی صحت گفته های استقلالی ها را تایید می کند و آن طور که از تصاویر پیدا است بادامکی یک بار به خاطر تاخیر در بازی به بهانه دادن بازوبند به روشنگر کارت زرد می گیرد و گزارشگر و کارگردان بازی هم این مساله را تایید می کند و دقایقی بعد وقتی کادرفنی از تعویض او منصرف شد و در زمین ماند به خاطر یک تکل در میانه میدان کارت زرد دوم را دریافت کرد. اما این بار کارگردان روی چهره محسن بیات دیگر بازیکن پدیده به اشتباه زوم کرد و گزارشگر اعلام کرد او کارت زرد گرفته در حالی که در تصویر آهسته کاملا  مشخص بود که بادامکی این خطا را انجام داد و از داور کارت زرد گرفت.


همه سایت های ورزشی هم در ثبت اخطارهای این بازی مرتکب اشتباه شدند، چرا که کارت اول را به نام روشنگر دروازه بان پدیده و کارت دوم را به نام محسن بیات نوشته اند که قطعا اشتباه است و بادامکی حداقل یک کارت زرد گرفته و اخطار دوم او قطعی محسوب می شود.تنها نکته شائبه برانگیز در این ماجرا کارت زرد اولی است که داور به خاطر اتلاف وقت داده و زیر تصویر به نام بادامکی ثبت شده است. اینجا حسین بادامکی که تابلوی تعویض را بالا دید یک حرکت عجیب انجام داد و از وسط زمین بازوبند به دست به سمت دروازه خودی دوید تا آن را به بازوی دروازه بان تیمش ببندد و ثانیه هایی وقت بازی را تلف کند و به همین خاطر کارتی که داور به او داد منطقی به نظر می رسد و به این ترتیب کاپیتان پدیده در این بازی دو بار کارت زرد گرفته و از بازی اخراج نشده است.
این اشتباه عجیب و تاریخی در لیگ تنها با یک احتمال می تواند پاک شود و آن هم صحت ادعای صالحی مبنی بر نشان دادن کارت زرد اول به روشنگر دروازه بان پدیده می تواند باشد، کسی  که در آن صحنه به نظر نمی رسد چندان مقصر باشد. صالحی درباره این ادعا گفته: «فیلم بازی موجود است و می توانید بازهم ببینید. حسین بادامکی تنها یک بار از من کارت گرفت و کارت دیگر را به مجتبی روشنگر دروازبان پدیده دادم ولی به اشتباه برخی تصور کرده اند این کارت به حسین بادامکی داده شده است.»
صالحی درباره کارتی که به نام محسن بیات ثبت شده است هم گفت: «دقیقا الان به یاد ندارم اما بعید می دانم اصلا به این بازیکن کارتی داده باشم.»
از سوی دیگر بهرام مهرپیما از اعضای دپارتمان داوری در این خصوص گفته: «اگر باشگاه استقلال درباره بازیکن تیم پدیده چنین ادعایی دارد ابتدا باید نامه درخواست بررسی خود را به کمیته داوران بدهد تا بار دیگر گزارش ناظر بازی مورد بررسی قرار بگیرد. علاوه بر این باید حتما فیلم صحنه هایی که گفته می شود حسین بادامکی دو بار اخطار دریافت کرده را ضمیمه نامه خود کرده و به دپارتمان داوری ارسال کنند.»
وی در این باره که آیا در صورت صحت ادعای مسئولان استقلال نتیجه دیدار این تیم مقابل پدیده تغییر خواهد کرد یا نه توضیح داد: «به هیچ عنوان این اتفاق نمی افتد. در صورت صحت ادعای باشگاه شاکی تنها محرومیت برای داور مسابقه در نظر گرفته می شود ولی نتیجه ثبت شده در پایان بازی استقلال و پدیده به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد. از این قبیل اتفاقات پیش از این رخ داده که به طور مثال داور بازی به جای بازیکن شماره ۱۰ کارت زرد یا قرمز خود را به اشتباه به بازیکن دیگری نشان داده و پس از بررسی فیلم مسابقه اخطار داور لغو و به نفر دیگر داده شده است. از این رو این احتمال که در بازی استقلال هم چنین اشتباهی صورت گرفته باشد غیرممکن نیست. از این رو مسئولان باشگاه استقلال در صورت داشتن فیلم لحظات دریافت اخطار بادامکی می توانند آن را به دپارتمان داوری ارائه کنند.»
حال باید دید سرنوشت این تصمیم جنجالی به کجا می رسد، در صورت صحت ادعای استقلالی ها نتیجه بازی تغییری نخواهد داشت اما فهرست اشتباهات داوری فاحش در لیگ امسال را طولانی تر خواهد کرد. اشتباهی که در فوتبال جهان هم سابقه داشته و گراهام پل داور انگلیسی در مسابقه معروف استرالیا و کرواسی در جام جهانی یکی از بازیکنان کرواسی به نام سیمونیچ را دو بار با کارت زرد جریمه کرد و از بازی اخراج نکرد و در نهایت با نشان دادن اخطار سوم به اوت کارت قرمز داد و در نهایت در نتیجه بازی هم تغییری حاصل نشد.

منبع: وبسایت برنامه 90
  ۵  
آی اسپورت
2016-03-14 13:50:53
نظر دهید

۵ نظر
-
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۲۳
داور اشتباه کرد و هر دو کارت رو به بادامکی داد و باید اخراجش می کرد، حالا صالحی می خواد ماست مالی کنه که میگه کارت اول رو به روشنگر داده، بادامکی وقت تلف کذرد چه ربطی به روشنگر داره؟
-
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۰۲
آقای کارشناس داوری پرسپولیس نه پیروزی،جا کارشناسی کردن یاد بگیرٍ
بهنام
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۳
واقعا متاسفم واسه این داوریا اخرم لنگو قهرمان میکنن هیچکی این چیزا یادش نمیمونه
برزو
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۹
اقا دعوا نکنید! نه پرسپولیس نه پیروزی /// فقط لنگ! خخ
امیر‍‍
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۲۱
اولا اون بازی که تو جام جهانی بود فاصله دادن کارت زرد دوم و سوم چند ثانیه بود حتی بازی به چریان نیفتاده بود ولی ایشون ده دقیقه غیر مجاز داخل زمین بودن که طبق قانون فیفا بازی باید ۳-۰ اعلام بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر