فهرست
واکنش دورتموندی‌ها پس از مرگ یک هوادار:کلاه از سر برمی‌داریم
واکنش دورتموندی‌ها پس از مرگ یک هوادار:کلاه از سر برمی‌داریم

واکنش دورتموندی‌ها پس از مرگ یک هوادار:کلاه از سر برمی‌داریم

آی‌اسپورت- پس از اینکه در جریان بازی دو تیم دورتموند و ماینتس دو تن از هوادران حاضر در دیوار زرد وستفالن با مشکل قلبی مواجه شدند و در نهایت به مرگ یکی از هواداران ختم شد، در طول نیمه دوم بازی کل ورزشگاه وستفالن به صورت یکپارچه و هماهنگ در سکوت کامل فرو رفت و حتی پس از گل کاگاوا هم صدایی از وستفالن بلند نشد. آنها تنها در پایان بازی یک صدا یکی از شعارهای معروف خود را فریاد زدند. مرگ این هوادار و واکنش هواداران دورتموند به این موضع مورد تحسین اعضای تیم دورتموند و حتی تیم مقابل قرار گرفت.رائوبال رئیس باشگاه دورتموند: 
واقعا متأثر شدم و برای درک و شعور هواداران کلاه از سر برمی‌دارم. آنها نشان دادند مفاهیمی همچون احترام به دیگران و شرافت چقدر ریشه‌دارند که در مدت زمان کمی بصورت خودجوش می‌توانند پدیدار شوند.واتسکه نایب رئیس باشگاه دورتموند:
این بازی نشان داد مسائلی مهم‌تر از ورزش هم وجود دارد. من به نام باشگاه بروسیا دورتموند از هواداران به دلیل احساسات رقیق و پاکی که نشان دادند سپاسگزاری می‌کنم.توخل:
من هم به نوبه‌ی خودم به خانواده ی عزیزان از دست رفته تسلیت می‌گویم. این یک حس خیلی بدی بود که ما می‌دانستیم یک اتفاق بدی افتاده است که بعدها این خبر بد تایید شد. در ورزشگاه و خانه تماشاچیان همدردی با قربانیان می‌کردند. همه می‌دانیم که بعضی از چیزها مهمتر از فوتبال است و آن هم این است که ما نباید تعهد خود را به یکدیگر از دست دهیم، بنابراین برخی از حواشی ریز درشتی به وجود آمد که بحث ما هم در داخل رختکن همین بود. بازیکنان در مورد چگونگی این اتفاق صحبت می‌کردند. من فکر می‌کنم باید برای این اتفاق راه حلی پیدا کرد تا به روحیات بازیکنان و هوادران آسیب وارد نشود.هوملس:
تمام تیم ما متعجب بود، با هم صحبت می‌کردیم که چه اتفاقی افتاده است؟ چرا که این سکوت طبیعی نبود. من را یاد بازی مقابل فرانسه در پاریس انداخت، اتمسفر مشابهی را آن جا داشتیم، همین سکوت، تقریبا شبیه به ... نمی‌دانم چه بگویم، ناراحت کننده بود.رویس:
در زمین مسابقه ما از آن چه در ورزشگاه اتفاق افتاده بود بی‌خبر بودیم. حتی داور از من پرسید که چه خبر شده؟ چرا انقدر جو ورزشگاه آرام است؟ بعد از پایان نیمه مربی به ما گفت که چه اتفاقی افتاده است، پس از آن بازی بی‌ارزش به نظر می‌رسید، با نگاهی به آنچه اتفاق افتاد، تنها باید به هواداران آفرین گفت.اشمیت سرمربی ماینتس:
من در بین دو نیمه از طریق کریستین هیدل فهمیده بودم که چه اتفاقی افتاده است که استادیوم آرام و ساکت شده بود. واقعا اتفاق بدی در ورزشگاه رخ داد. از طرف تمام مجموعه باشگاه ماینتس تسلیت می‌گویم. واقعا باید از 80هزار نفر طرفداری که تا پایان بازی آرام بودند و بعد از آن سرود خواندند الگو گرفت. آنها واقعا فوق‌العاده هستند. طرفداران ما نیز در پایان بازی همراه دورتموندی‌ها سرود را می‌خواندند و از طرفداران دورتموند حمایت می‌کردند و با آنها ابراز همدردی می‌کردند.چنین همبستگی و اتحادی قابل توجه است.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-03-14 14:50:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر