فهرست
10 نکته از لیست تیم‌ملی/ این آخرین لیست کی‌روش است؟
10 نکته از لیست تیم‌ملی/ این آخرین لیست کی‌روش است؟

10 نکته از لیست تیم‌ملی/ این آخرین لیست کی‌روش است؟

آی اسپورت- کارلوس کی‌روش آخرین فهرست تیم‌ملی در سال94 را اعلام کرد؛ لیستی که 19‌بازیکن در مرحله اول به اردو دعوت شده‌اند و نام 16‌بازیکن هم در فهرست انتظار قرار گرفته تا در مرحله دوم به اردو بیایند. در زیر نگاهی به نکات آخرین فهرست تیم‌ملی خواهیم داشت؛ فهرستی که با توجه به استعفای کی‌روش، ممکن است آخرین لیست این مربی پرتغالی باشد.


بازوبند روی بازوی سید‌جلال
سید‌جلال حسینی کاپیتان تیم‌ملی در اردوی پیش‌رو خواهد بود. آندرانیک تیموریان که پس از خداحافظی نکونام، صاحب بازوبند کاپیتانی شده بود، نامش به دلیل مصدومیت از فهرست تیم‌ملی خارج شد تا سید‌جلال در صدمین بازی ملی‌اش با بازوبند وارد زمین مسابقه شود. سید‌جلال در حال‌حاضر 99‌بازی و 7‌گل ملی در کارنامه دارد.

جوان‌ترین و پیرترین تازه‌واردها
کی‌روش آخرین فهرست تیم‌ملی در سال94 را با 6‌بازیکن تازه‌وارد بسته است. محسن کریمی از استقلال، علی عاشوری از استقلال‌خوزستان، احمد نوراللهی و محمد انصاری از پرسپولیس، داریوش شجاعیان از گسترش و احسان پهلوان از ذوب‌آهن، بازیکنانی هستند که برای اولین‌بار حضور در اردوی تیم را تجربه می‌کنند. عاشوری با 27‌سال سن، پیرترین و محسن کریمی با 21‌سال سن، جوان‌ترین تازه‌وارد‌های تیم‌ملی لقب گرفته‌اند.

خروجی‌های اسمی
تیم‌ملی نسبت به اردوی قبلی، 3‌خروجی داشته است. آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری، ستاره‌هایی هستند که به دلیل مصدومیت شانس حضور در اردوی پیش‌رو را از دست داده‌اند. کاوه رضایی هم ستاره جوانی است که به دلیل عملکرد ضعیف در لیگ به تیم‌ملی دعوت نشده است. رضایی در آخرین حضور در فهرست کی‌روش، اولین بازی ملی‌اش را انجام داده بود.

لیگ 66‌درصدی
سرمربی پرتغالی تیم‌ملی روی هم رفته به 35‌بازیکن برای حضور در تیمش آماده‌باش داده است. در این بین 23‌بازیکن از لیگ‌برتر به تیم‌ملی دعوت شده‌اند تا تیم‌های داخلی سهم 66‌درصدی در تیم اول فوتبال ایران داشته باشند. به این ترتیب باید گفت 34‌درصد از سهمیه‌های تیم‌ملی به لژیونر‌ها رسیده است.

سهمیه‌های بالا و پایین
کی‌روش 83‌درصد از بازیکنان لیگ‌برتری‌اش را از جمع 8‌تیم برتر بالای جدول انتخاب کرده است. تیم‌های بالای جدولی 19‌سهمیه در اردوی پیش‌رو دارند و این نشان می‌دهد تنها 4‌سهمیه به تیم‌های نیمه‌ پایینی جدول رسیده است. فراموش نکنیم 61‌درصد تیم‌های لیگ‌برتری در تیم کی‌روش نماینده دارند. صبای‌قم، پدیده، فولاد، سیاه‌جامگان و استقلال‌اهواز تیم‌هایی هستند که در تیم‌ملی نماینده‌ای ندارند.

آسیایی‌های کی‌روش
تراکتورسازی، ذوب‌آهن و سپاهان نمایندگان این فصل فوتبال ایران در لیگ‌قهرمانان آسیا هستند؛ تیم‌هایی که تنها 4‌سهمیه در تیم کی‌روش داشته‌اند. این آمار نشان می‌دهد تیم‌های آسیایی تنها 11‌درصد از سهمیه‌های تیم‌ملی را به خود اختصاص داده‌اند. ذوب‌آهن با داشتن 2‌نماینده در فهرست کی‌روش، در بین تیم‌های آسیایی رکورددار بوده است.

رکورد سرخ‌ها
در بین تیم‌های داخلی، پرسپولیس با 7‌بازیکن بیشترین سهمیه را در تیم‌ملی داشته است. بازیکنان برانکو ایوانکویچ در لیگ پانزدهم، 20‌درصد از سهمیه‌های تیم‌ملی را به خود اختصاص داده‌اند تا در اردوی پیش‌رو رکورددار باشند. پس از پرسپولیس، استقلال و نفت‌تهران با 3‌نماینده، بیشترین سهمیه را در تیم‌ملی داشته‌اند.

کماکان بی‌خیال رحمتی
کارلوس کی‌روش برای اردوی پیش‌رو نام 5‌دروازه‌بان را در فهرست تیم‌ملی قرار داده است. به این ترتیب باید گفت 14‌درصد از سهمیه‌های تیم‌ملی در این اردو به دروازه‌بانان رسیده تا مرد پرتغالی در غیاب رحمتی رکوردی جدید را به ثبت برساند. سوشا مکانی از پرسپولیس، علیرضا بیرانوند از نفت، محمدرضا اخباری از تراکتورسازی، محمدرشید مظاهری از ذوب‌آهن و علیرضا حقیقی از ماریتیمو دروازه‌بان‌های آخرین فهرست کی‌روش هستند.

سهم 20‌درصدی خاکپور
آخرین فهرست کی‌روش 7‌بازیکن مشترک با تیم‌ملی امید داشته است. محسن کریمی، مهرداد و میلاد محمدی، مهدی ترابی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، محمدرضا اخباری و احسان پهلوان بازیکنانی هستند که هم مورد تایید خاکپور و هم مورد تایید کی‌روش بوده‌اند. احمد نوراللهی هم ستاره‌ای است که جایی در فهرست خاکپور برای تیم‌ملی امید نداشت اما حالا به تیم‌ملی بزرگسالان دعوت شده است.


تیم 25‌ساله
بازی‌های نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان و دیدار‌های رسمی لژیونر‌ها، باعث شده تا کی‌روش بازیکنان تیم‌ملی را به دو گروه تقسیم کند. گروه اول بازیکنانی هستند که از لیگ ایران می‌آیند و میانگین سنی آنها 25‌سال است. لژیونر‌ها و بازیکنان آسیایی‌هم نفرات حاضر در فهرست دوم را تشکیل داده‌اند؛ نفراتی که میانگین سنی آنها به 25‌سال و یک‌ماه می‌رسد. میانگین سنی مجموع بازیکنان حاضر در لیست کی‌روش تقریبا به 25‌سال و یک‌ماه خواهد رسید.9411
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-14 21:31:45
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۲۹
میانگین عالیه
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۳۰
قلعه نوعی سرمربی بود الان فرزاد حاتمی شماره ده تیم ملی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر