فهرست
یاددداشت: ایسکو به دردِ آرسنال نمی‌خورد
یاددداشت: ایسکو به دردِ آرسنال نمی‌خورد

یاددداشت: ایسکو به دردِ آرسنال نمی‌خورد

گیوم بلگه
 
رئال مادرید تیمی بدونِ طرح و برنامه است، مثلِ یک تیمِ مسن. فقط کافیست به نمایشِ این هفته‌یِ دورتموند و بایرن مونیخ نگاه کنید تا تفاوت را ببینید. در اسپانیا بارسلونا، اتلتیکو مادرید و حتی سویا و ویارئال طرحِ مشخصی برایِ نوعِ فوتبالی که می‌خواهند بازی کنند و هدفی که می‌خواهند بهش برسند دارند. رئال مادرید فاقد چنین طرحی است.
آنتوان گریزمان در هر چهار بازیِ اخیرِ اتلتی گل زده و کلِ تیم هم در سه بازیِ اخیر نه گل زده است. به نظر می‌رسد اتلتی در بهترین زمان اوج گرفته است. در بارسلونا هم جوِ فوق‌العاده مثبتی حکمفرماست. وضعیت به گونه‌ای است که سوارز می‌تواند مقابلِ ختافه استراحت کند و رویِ نیمکت بشیند. بازیکنانِ جانشین به خوبی جایِ بازیکنانِ اصلی را پر می‌کنند و همه انگار بهترین فوتبالِ عمرشان را بازی می‌کنند. این نکته هم در موردِ رئال صدق نمی‌کند.
اما در موردِ ایسکو. خیلی‌ها می‌گویند ایسکو بازیکنِ تیپیکالِ آرسنال است، بازیکنی تکنیکی و شیک که هیچوقت پتانسیلِ نهایی‌اش را عملی نمی‌کند و به اندازه‌یِ کافی گل نمی‌زند و پاسِ گل نمی‌دهد و بدونِ توپ هم خیلی مفید نیست. اما به نظرِ من ایسکو به دردِ آرسنال نمی‌خورد. او بازیکنی نیست که آرسنال در حالِ حاضر بهش نیاز دارد، اما این دلیل نمی‌شود که فصلِ آینده راهیِ امیریتس نشود. دلیلِ ناموفق بودنِ ایسکو در رئال هم خیلی ساده است. او در حدِ رئال نیست. ایسکو تدوام ندارد و برایِ همین مدام نیمکت‌نشین می‌شود و این قضیه آزارش می‌دهد. همین نیمکت‌نشینی‌ها هم باعث می‌شود او هرگز تدام لازم برایِ بازی در چنین سطحی را پیدا نکند. این چرخه‌یِ فوتبالِ ایسکو است. ایسکو هنوز به جایی که باید نرسیده است. او برایِ تیم‌هایی در حدِ مالاگا و مثلا سویا و ویارئال عالی بود، اما برایِ رئال نه.
در پایان هم درباره‌یِ زیدان باید بگویم که رئال دوست دارد او را برایِ فصلِ آینده هم حفظ کند، به شرطی که شرایط تا پایانِ فصل خوب پیش برود. این همان نکته‌ایست که قبلا بهش اشاره کردم. رئال هیچ طرحِ درستی ندارد و نمی‌داند چه کار می‌کند. زیدان در سطحِ مربیگریِ تیمی به اندازه‌یِ رئال مادرید نیست. او تجربه‌یِ لازم را ندارد. آیا زیدان در آینده مربیِ درجه یکی می‌شود؟ فکر نمی‌کنم. زیدان مربی‌ای سنتی است که دوست دارد بیشتر با بازیکنان سر و کله بزند تا با تاکتیک‌ها. زیدان جایی بینِ مربیانِ بزرگِ جهان ندارد. اما مشکلِ رئال این است که هیچ گزینه‌یِ واضحی برایِ جانشینیِ او هم ندارد. برایِ همین اگر زیدان قهرمانِ چمپیونز لیگ شود شاید، فقط شاید، بهش اجازه‌یِ ادامه کار بدهند. واقعا وضعیتِ عجیبی است!
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-15 10:21:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر