فهرست
کارشناسی: کارِ آرسنال و سیتی تمام است
کارشناسی: کارِ آرسنال و سیتی تمام است

کارشناسی: کارِ آرسنال و سیتی تمام است

آی‌اسپورت – رونالد کومن دیشب مهمانِ ویژه‌یِ برنامه‌یِ "ماندی نایت فوتبال" بود و کنارِ کارشناسِ همیشگی‌اش جیمی کرگر بازیِ لستر را تماشا و تحلیل کردند. بعد از پایانِ بازی مربیِ ساوتهمپتون که در ابتدایِ برنامه هم از کلودیو رانیری بسیار تقدیر کرد گفت: «وقتی لستر اوایل فصل با ما بازی کرد فهمیدم که باور و روحیه‌یِ فوق‌العاده بالایی دارند. اما اصلا فکرش را نمی‌کردم برایِ قهرمانی بجنگند. حالا کار برایِ آرسنال و سیتی تمام شده است. این بازی شرایطِ جدیدی برایِ لستر رقم زد و حالا دیگر فقط تاتنهام را به عنوانِ رقیبِ جدی برایِ قهرمانی می‌بیند. 11 و 12 امتیاز فاصله‌یِ خیلی زیادی برایِ جبران کردن در 8 هفته است.»
جیمی کرگر، کاپیتانِ سابقِ لیورپول هم با نظرِ کومن موافق بود: «مسئله فقط اختلافِ امتیاز نیست، بلکه جوری که تیم‌ها بازی می‌کنند هم تفاوتِ زیادی با هم دارد. سیتی و آرسنال خوب نیستند و جوری بازی نمی‌کنند که امکان بازگشت به کورسِ قهرمانی برایشان تصور شود. در نقطه‌یِ مقابل لستر و تاتنهام مثلِ قهرمان‌ها بازی می‌کنند، تیم‌هایی که با نمایشِ خودشان لایقِ قهرمانی هستند. وقتی حذفِ آرسنال در کاپ و تساویِ سیتی مقابلِ نوریچ را می‌بینیم تفاوت را درک می‌کنیم. فاصله دیگر غیرِ قابلِ جبران است.»
در ادامه رونالد کومن که خودش به عنوانِ بازیکن و مربی قهرمانیِ لیگ را فتح کرده است درباره‌یِ ادامه‌یِ فصل و قهرمانِ احتمالی گفت: «قبل از این بازی شاید هنوز رقابت بینِ 4 یا حتی 5 تیم بود. اما حالا دیگر این یک کورسِ دو اسبه است. برایِ همین فشار رویِ بازیکنانِ لستر هر چه به پایانِ خط نزدیک‌تر می‌شوند بیشتر می‌شود. این عامل می‌تواند تاثیرِ مهمی در سرنوشتِ فصل بگذارد. قبل از این بازی رانیری درباره‌یِ یوروپا لیگ حرف می‌زد، اما لستر دیگر مطمئن است که فصلِ آینده در چمپیونز لیگ بازی می‌کند و مسئله دیگر فقط بینِ اول یا دوم شدن است. این شرایطِ جدید و بارِ ذهنیِ متفاوتی است که لستری‌ها باید باهاش کنار بیاییند.»
 
     
آی اسپورت
2016-03-15 10:41:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر