فهرست
گزارش: نگاهی به هفته‌هایِ باقی مانده‌یِ لیگ‌هایِ اروپایی
گزارش: نگاهی به هفته‌هایِ باقی مانده‌یِ لیگ‌هایِ اروپایی

گزارش: نگاهی به هفته‌هایِ باقی مانده‌یِ لیگ‌هایِ اروپایی

آی‌اسپورت – پیروزیِ 9-0 پاریس سن ژرمن در زمینِ تروا اختلافِ آنها با موناکو را به 25 امتیاز رساند و قهرمانیِ تیمِ لوران بلان را قطعی کرد. این قهرمانی که تنها با یک شکست مقابلِ لیون همراه بود، حتی مقتدرانه‌تر از قهرمانیِ لیونِ ژرار هولیه در سالِ 2007 بود. اما رقابت برایِ کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ هنوز در لیگِ یک داغ است و موناکو، نیس و لیون برایِ کسبِ رده‌هایِ دوم و سوم و چهارم در رقابتی جذاب درگیر هستند. اما در لیگ‌هایِ دیگر وضعیت به چه شکل است؟
 
لا لیگا
 
زیدان بعد از پیروزیِ 2-1 تیمش مقابلِ لاس پالماس اعتراف کرد که تیمش خوش‌شانس بود که 3 امتیاز را به دست آورد و این نمایش، نمایشی نگران‌کننده بود. رئال در حالِ حاضر 12 امتیاز کمتر از بارسلونایی دارد که 37 بازیِ بدونِ شکست را پشت سر گذاشته است. قهرمانیِ بارسا هنوز در لا لیگا قطعی نشده و یکی از دلایلش جنگیدنِ اتلتیکو مادرید است که بعد از پیروزی در ال دربی 3 پیروزیِ پیاپیِ دیگر را هم به دست آورده تا پشتِ سر کاتالان‌ها منتظرِ لغزشِ احتمالیِ آن‌ها باشد. عاملِ اصلی‌ای که اتلتی را تا اینجایِ لیگ پیش برده خطِ دفاعیِ این تیم است که کمترین گلی خورده بینِ تمامِ تیم‌هایِ پنج لیگِ اولِ اروپا را دارد (12). به هر صورت جبرانِ اختلافِ 8 امتیازیِ اتلتی با بارسا با توجه به اینکه 9 هفته به پایانِ لا لیگا باقی مانده، کاری بسیار سخت است و انتظار می‌رود لوئیس انریکه به دومین قهرمانیِ پیاپی‌اش در لیگ برسد.
 
سریِ آ
 
یوونتوسی که از 3 بازیِ اولش تنها 1 امتیاز گرفته بود، حالا از 19 بازیِ اخیر تنها 2 امتیاز از دست داده است. مکس الگری چند هفته‌ای طول کشید تا تیمش را دوباره بسازد و جایِ خالیِ پیرلو، توز و ویدال را پر کند، اما وقتی بازیکنانِ جدید جا افتادند، بانویِ پیرِ تورین یک بار دیگر در لیگ غیر قابلِ مهار شد و حالا با 3 امتیاز اختلاف نسبت به ناپولی در صدرِ جدول ایستاده است. جدالِ ناپولی و یوونتوس با توجه به شرایطی که دو تیم دارند و خیلی سخت امتیاز از دست می‌دهند ممکن است به همین شکل حتی تا هفته‌یِ پایانی هم ادامه پیدا کند و این می‌تواند جذاب‌ترین سریِ آ در چند سالِ اخیر را پدید بیاورد. پشتِ یوونتوس و ناپولی، رمِ لوچانو اسپالتی است که حالا 8 پیروزیِ پیاپی در لیگ کسب کرده و شانسِ اول برایِ رسیدن به مقامِ سومی و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ است. در این راه فیورنتینا و اینتر رقبایِ جدیِ جالوروسی به شمار می‌آیند.
 
بوندسلیگا
 
هفته‌یِ پیش پیروزیِ دورتموند مقابلِ بایرن مونیخ می‌توانست به شکلِ غیرِ منتظره‌ای رقابت برایِ قهرمانیِ بوندسلیگا را نزدیک و حساس کند. اما تساویِ بدونِ گل در "در کلاسیکر" آرامش را دوباره به تیمِ پپ گواردیولا باز گرداند و باعث شد 5 امتیاز اختلاف بینِ دو تیم باقی بماند. دورتموند و بایرن این هفته هم پیروزی‌هایِ قاطعی داشتند و تا کاملا خودشان را از بقیه تیم‌ها جدا کنند. با توجه به درگیریِ دورتموند در یوروپا لیگ و این پیش‌بینی که شاگردانِ توخل می‌توانند تا فینال پیش بروند، هر هفته پنجشنبه بازی کردن می‌تواند برایِ آن‌ها در لیگ دردسرساز شود. اگر دورتموند در یکی دو هفته‌یِ آینده امتیاز از دست بدهد تکلیفِ بوندسلیگا هم مشخص خواهد شد و پپ می‌تواند سومین قهرمانیِ پیاپی‌اش را هم جشن بگیرد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-15 11:25:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر