فهرست
هزینه ۶۵۰ میلیونی باشگاه‌های ایرانی برای میزبانی در کشور سوم
هزینه ۶۵۰ میلیونی باشگاه‌های ایرانی برای میزبانی در کشور سوم

هزینه ۶۵۰ میلیونی باشگاه‌های ایرانی برای میزبانی در کشور سوم

آی اسپورت – امروز ۲۵ اسفند ماه آخرین روز مهلت AFC به باشگاه‌های ایرانی و عربستانی است تا آنها در مورد برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان‌ آسیا به توافق برسند و قرار است امروز کنفدراسیون آسیا تصمیم نهایی خود را در این مورد صادر کند.
رسانه‌های عربستانی مدام از صدور رای به سود باشگاه‌های عربستانی و برگزاری مسابقه در کشوری ثالث خبر می‌دهند و اعلام می‌کنند که باشگاه‌های عربستانی در داخل خاک ایران به حکم AFC مسابقه نخواهند داد. این در حالی است که هزینه برگزاری یک مسابقه در کشور ثالث برای باشگاه‌های ایرانی رقمی در حدود ۶۵۰میلیون تومان خواهد شد که مشخص نیست این هزینه قرار است توسط چه کسی پرداخت شود.
باشگاه‌های ایرانی در حال حاضر از نظر اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارند و تحمیل هزینه ۶۵۰ میلیون تومانی هم برای یک مسابقه فشار مضاعفی به آنها وارد می‌آورد و اصلا مشخص نیست که قرار است این هزینه توسط چه کسی پرداخت شود زیرا اگر بر فرض AFC به ضرر باشگاه‌های ایرانی رای بدهد آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا خودش پرداخت این هزینه را تقبل می‌کند؟ آن هم در شرایطی که ایران امن‌ترین کشور منطقه است و حتی کشورهای افغانستان و عراق بازی‌های ملی خود را در ایران برگزار می‌کنند. باشگاه لخویای قطر هم که چند روز پیش به ایران سفر کرده بود پس از بازی در اصفهان مقابل ذوب‌آهن از میزبانی باشگاه ذوب‌آهن تشکر کرد و با وجود شیطنت‌های رسانه‌های سعودی باشگاه لخویای قطر نامه‌ای تشکر‌آمیز برای مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ارسال کرد و از میزبانی مطلوب و ایده‌آل این باشگاه ایرانی تقدیر کرد.
علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال هم به همراه مهدی تاج رئیس سازمان لیگ در آخرین ساعت‌های باقی مانده به اعلام رای در تلاش هستند تا رای به سود باشگاه‌های ایرانی صادر شود و مستندات خود را به AFC اعلام کرده‌اند و حتی نامه تشکرآمیز لخویای قطر را هم که به باشگاه ذوب‌آهن نوشته شده را به AFC ارائه کرده‌اند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که قرار است اوایل اردیبهشت باشگاه‌های ایرانی طبق برنامه میزبان باشگاه‌های عربستانی باشند و ذوب‌اهن و تراکتورسازی و سپاهان از باشگاه‌های عربستانی میزبانی کنند.

منبع: فارس
  ۳  
آی اسپورت
2016-03-15 11:29:09
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۳۶
ایران باید تهدید کنه که در صورت بازی در کشور ثالث، مثل ترکیه و آذربایجان و ارمنستان فوتبالش رو جدا کنه و به اتحادیه اروپا ببره که در این صورت ضربه هنگتی به afc وارد میشه، به نظرم این تهدید میتونه کارساز باشه
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۲
توبرنامه که عادل اجراش میکنه اگه بارسلونا ومسی هم باشن توگزینه هاش پرپولیس رای میاره تواسیایی گه ریسش بحرینی باشه عربستانه رای میاره نه ایران
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۰۱
دبیر کل خودمون همون اول رفته گفته بازیها توی کشور ثالث برگزار بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر