فهرست
یادداشت مجید جلالی درباره برانکو/ موفقیت به سبک فان‌خال
یادداشت مجید جلالی درباره برانکو/ موفقیت به سبک فان‌خال

یادداشت مجید جلالی درباره برانکو/ موفقیت به سبک فان‌خال

آی اسپورت- اجازه بدهید قبل از اظهارنظر درباره برانکو و رفتار ویژه‌اش یک مقدمه مهم برای‌تان بگویم.
من چند سال پیش در کلاس لوئیز فان خال که سرفصل‌های بسیار جالبی درباره شیوه‌های مربیگری داشت، شرکت کردم. یکی از سرفصل‌هایی که فان خال درباره‌اش صحبت می‌کرد این بود؛ «مربی حرفه‌ای و ارتباط با رسانه‌ها»
او می‌گفت نوع ارتباط یک مربی با رسانه‌ها هیچ‌وقت نباید تنگاتنگ باشد که اگر چنین شود مشکلات و مسایل متعددی به وجود می‌آید و حتی می‌تواند به فساد منجر شود. فان خال بهترین نوع ارتباط را این طور برای ما توضیح داد؛ «از راه دور به رسانه‌ها سلام کنید و بلافاصله سراغ کارتان بروید.» به نظرم این نوعی از رفتار حرفه‌ای است که یک مربی می‌تواند در قبال رسانه‌ها و جامعه داشته باشد؛ این حرف من نیست. حرف مربی در سطح فان خال است که بسیار حرفه‌ای و بادانش است.
حالا شاید عده‌ای بگویند فضای رسانه‌ای در داخل اتفاقا با خارج از کشور فرق می‌کند و دلایلی ارائه کنند و بگویند این حرف فان خال در هر کشوری و در مواجه شدن با هر نوع رسانه‌ای کاربرد ندارد.
این را عرض کردم تا بگویم آنچه که از آقای برانکو می‌بینیم از دید من یک رفتار حرفه‌ای است. البته سطح نزدیکی یا دوری این مربی و به طور کلی جزییات ارتباط ایشان با رسانه‌ها را نمی‌دانم و درباره‌اش اظهارنظر نمی‌کنم اما آنچه که به نظرم می‌رسد این است که برانکو ارتباط خوب و حرفه‌ای با رسانه‌ها برقرار کرده است. ضمن اینکه همواره در قبال همکاران خود در لیگ برتر نیز با احترام سخن گفته است.
یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس روحیه توام با متانت برانکو است. اما این را هم باید در نظر بگیریم که رسانه‌ها نیز به‌طور گسترده‌ای از او و تیمش حمایت کردند. حمایتی یکدست و مستمر که باعث شد برانکو و پرسپولیس از بحران عبور کنند و خود را به کورس قهرمانی برسانند. شما مطمئن باشید که خونسردی و آرامش برانکو در موفقیت پرسپولیس بسیار تاثیرگذار بوده است.
اینکه این پرسپولیس چطور مدیریت شده تا بتواند خود را به اینجا برساند موضوعی است که من از آن بی‌خبرم اما حمایتی که از آن صحبت کردم را سال‌ها بود که در پرسپولیس ندیده بودم. حال آنکه این حمایت می‌تواند رفتار حرفه‌ای برانکو باشد یا سبک فوتبالی که پرسپولیس در لیگ برتر ارائه می‌کند. امتیاز ویژه برانکو این است که او پیش از اینکه سرمربی پرسپولیس شود فوتبال ایران را به خوبی می‌شناخت. او 5 سال در فوتبال ایران کار کرده. آن هم در بالاترین سطح. سرمربی تیم ملی بوده. ایران را به خوبی می‌شناسد. فضای فوتبال را بلد است.
به نظر من کاری که برانکو امروز در پرسپولیس انجام می‌دهد نه تنها به این تیم بلکه به فوتبال ملی ما کمک می‌کند. چه بخواهیم و چه نخواهیم. پیشرفت و موفقیت پرسپولیس و استقلال می‌تواند تا حدود زیادی به رشد کیفی فوتبال ما کمک کند.


9411
  ۵  
آی اسپورت
2016-03-15 11:45:29
نظر دهید

۵ نظر
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۲۰
کدوم موفقیت؟
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۳۴
شما هم یاد بگیر ب همکاران خود حسادت نکنی چ ملی چ باشگاهی مطمئنم فقط این مطلب رونوشتی ک بگی با خارجیها مشکلی نداری چون همه هم شمارو میشناسم و هم تواناییها برانکو
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۲۷
موفقیت یعنی سوم جدول؟؟؟ خخخ
محمد
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۴۶
خواست بگه منم کلاس رفتم
برزو
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۲۵
فان خال دیگه کیه؟ همچین میگه فان خال این حرفو زد هرکی ندونه فک میکنه افتخاری بدست اورده تو دوران مربیگریش! منچستر رو 250 میلیارد پوند خرید تابستونی نمیتونه بیاره جزو 4 تا تیم لیگ ضعیف شده ی انگلیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر