فهرست
یادداشت: زلاتان لیگ برتر منتظرت است
یادداشت: زلاتان لیگ برتر منتظرت است

یادداشت: زلاتان لیگ برتر منتظرت است

ایان مک‌اینتاش
 
زلاتانِ عزیز سیزدهمین قهرمانیِ لیگ‌ات مبارک باشه. همه‌یِ ما این رکوردِ فوق‌العاده‌ات را تحسین می‌کنیم. اما راستش چیزی که بیشتر تحسین می‌کنیم تصمیمت برایِ ترکِ پاریس است. خیلی شجاعت می‌خواهد که موفقیتِ حتمی و همیشگی را ترک کنی و دنبالِ چالشی جدید بروی. اصلا قابلِ تصور است که پاریس سن ژرمن فصلِ آینده قهرمانِ فرانسه نشود؟ نه اینکه بخواهم بگویم لیگِ یک تعادل ندارد، اما تو و هم‌تیمی‌هایت می‌توانید هشت هفته‌یِ اول را بازی نکنید و بخوابید و بعد از اکتبر تازه به لیگ بیایید بازهم آن را فتح کنید. این نکته را خودت می‌دانی و خودت گفتی که دنبالِ چالشی جدید هستی. خب این چالشِ جدید جایی غیر از لیگِ برتر نمی‌تواند باشد. تو هلند، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه را فتح کرده‌ای. نمی‌خواهی شانسِ خودت در انگلیس را هم امتحان کنی؟
قطعا پیشنهاداتِ زیادی از کشورهایِ مختلف داری، اما حرفِ من را گوش کن. تو باید به انگلیس بیایی، جایی که هر هفته تویِ چشم باشی و همه‌یِ جهان تو را ببینند. لیگِ برتر برایِ تو که قدرتِ شیر و چالاکیِ نینجا را داری بهترین چالش است. ما فقط به خاطرِ تکنیکت نیست که دوست داریم به انگلیس بیایی، بلکه به خاطری اینکه مدام خودت را به شکلِ سوم شخص خطاب می‌کنی، اینکه ماشینت را هر جا دوست داری پارک می‌کنی و به برایِ آن نگاه‌هایی که به بازیکنانِ حریف می‌کنی. لیگِ برتر به تو نیاز دارد. بزرگانِ این سرزمین همه نابود شده‌اند و موجِ تغییرات لیگ را فرا گرفته است. آرسنال ذوب شده است، چلسی به تیمی وسطِ جدولی تبدیل شده، سیتی انگار اصلا علاقه‌ای به قهرمانی ندارد، لیورپول تیمی تکه و پاره است و منچستر یونایتد... تازگی‌ها بازیش را تماشا کردی؟ نه؟ خب حق داری.
لستر سیتی الان صدرِ جدولِ انگلیس است. احتمالا اسمش را هم تا حالا نشنیدی. تاتنهام هم دوم است. همان تیمی که میلانت را سالِ 2011 از چمپیونز لیگ حذف کرد. نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که در چنین لیگی که دیگر قواعدِ سابق را ندارد و هر تیمی می‌تواند قهرمان شود، فرصتِ خوبی برایت است که چهاردهمین افتخارِ داخلی‌ات را هم به دست بیاوری. ما از وقتی کریستیانو رونالدو رفت دیگر بازیکنی مثلِ تو نداشتیم. سرخیو آگوئرو شاید بهترین بازیکنِ لیگ باشد اما خیلی سر به زیر و مودب است و اصلا باهاش خوش نمی‎‌گذرد! وین رونی هم قبلا به خودش مردِ بزرگ می‌گفت دیگر پیر شده است و تنها کارِ جذابی که آرسنالی‌ها می‌کنند این است که دقیقا هفت روز قبل از یک شکستِ سنگین سلفی می‌گیرند. این لیگ مثلا قرار است بهترین لیگِ جهان باشد.
می‌دانم که حتی آدمی با اعتماد به نفسِ تو برایِ آمدن به انگلیس شک و تردید دارد. به هر حال ما سالیانی فقط تو را در چمپیونز لیگ دیدیم و از آنجایی که به نظرمان کارهایی که در لیگ‌هایِ دیگر می‌کردی اصلا وجودِ خارجی نداشت، خیلی جدی‌ات نمی‌گرفتیم. واقعا شرمنده! نگرانیِ من این است که تو پاریس را ترک کنی و به جایِ چالشِ جدیدِ فوتبالی دنبالِ ماجراجوییِ فرهنگی در چین یا آمریکا بری. ازت درخواست می‌کنم این کار را نکنی. حداقل یک سال به انگلیس بیا و بعد اگر خواستی به کشف مرزهایِ جدید بپرداز. تو 34 سال داری، اما سرعت هیچوقت فاکتورِ اصلیِ بازیت نبوده است. فاکتورِ بازیِ تو "زلاتان بودن" بوده است. تو در انگلیس هم می‌توانی همچنان زلاتان باشی و هیچ تیمی با عقلِ سلیم نیست که تو را نخواهد. اگر دوست داری برو لیورپول هم همونجور که یک بار قبلا گفته بودی برایِ یورگن کلوپ بازی کن. برو منچستر یونایتد و دلیلی بشو برایِ اینکه هواداران و بازیکنان بعد از نیمه‌یِ اول خوابشان نبرد. برو به آرسنال و بهشان نشان بده باور و کاراکتر یعنی چی. اصلا برو ساندرلند اگر دوست داری. این تماشاگران هم حق دارند بابتِ صبرشان بالاخره شاهدِ یک اتفاقِ خوب باشند. هر کاری دوست داری بکن، فقط بیا انگلیس.
دیگر نوبتِ ما رسیده که زلاتان داشته باشیم. همه منتظرت هستیم.
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-15 11:58:35
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۰۵
زلاتان فصل بعد میلان هستش
برزو
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۲۶
به عنوان طرفدار میلان عرض میکنم ، اومدن زلاتان به میلان باعث پیشرفت میلان نخواهد شد سطح فعلی میلان خیلی پاییتر از سطح زلاتانه // دوست دارم به رئال مادرید بره // واقعا اگه به جای گرت بیل و خامس رودریگز زلاتان رو میخریدند چی میشد / رونالدو و زلاتان ابراهیموویچ // ضمنا زلاتان همیشه گفته ارزوش بازی تو رئال بوده / کاش بره رئال / حداقل 3 سال دیگه تو همین سطح میتونه بازی کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر