فهرست
اعتراض ویژه آلوز: سر همه تو گوشی‌های موبایل است!
اعتراض ویژه آلوز: سر همه تو گوشی‌های موبایل است!

اعتراض ویژه آلوز: سر همه تو گوشی‌های موبایل است!

دنی آلوز یکی از شناخته شده‌ترین مدافعان نسل فعلی دنیای فوتبال است که سال‌های پرافتخار و توأم با موفقیتی را با به همراه بارسلونا در فوتبال اروپا تجربه کرده است اما او می‌گوید که شهرت و اعتباری که در این سال‌ها کسب کرده برای او فقط و فقط با منفعت همراه نبوده است.
آلوز که در دوران بازیگری‌اش در فوتبال اسپانیا در تیم‌های سویا و بارسلونا، پنج قهرمانی در لالیگا،‌ سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، دو قهرمانی در جام یوفا و چهار قهرمانی در جام حذفی اسپانیا داشته است، در گفت‌و‌گو با نشریه گاردین انگلیس تأکید کرد که درک نمی‌کند چرا مردم آروزی تبدیل شدن به یک ستاره مانند او را دارند و غبطه زندگی او را می‌‌خورند.
آلوز 32 ساله گفت: این روزها همه سرها در گوشی‌های تلفن همراه فرو رفته و هیچ کسی با دیگری حرف نمی‌زند. همه سرگرم این شبکه‌های اجتماعی هستند تا ببینند که مردم درباره‌شان چه می‌گویند. با این حال هر چه شما درباره دنیای امروز بیشتر بدانید، بیشتر از آن ناامید می‌شوید. من نمی‌فهمم که چرا همه مردم برای رسیدن به قدرت، پول و شهرت می‌جنگند. آیا تا به حال یک نفر هم با خودش فکر نکرده است که شهرت دردسر می‌آورد؟ اینکه هرچقدر که بیشتر پول داشته باشی، مشکلاتت بیشتر می‌شود؟
آلوز که هشت سال از دوران بازیگری‌اش را در نیوکمپ سپری کرده است و تابستان امسال هم قرارداد جدیدی با این تیم بست - قراردادی که به او استطاعت خرید اتومبیل‌های لوکسی را داده که هر کسی از عهده خرید آنها برنمی‌آید - مدعی است که پولدار بودن به معنای خوشحال بودن نیست. همه می‌‌خواهند، می‌خواهند و باز هم می‌خواهند و زمانی که چیزی که می‌خواهند را به دست می‌آورند، احساس بیهودگی می‌کنند. پول یک شیطان ضروری است که اوقات شما را بسازد. پول به من چیزهایی داده که نمی‌توانستم داشته باشم، چیزهایی خوب، اما خوشحالی؟ خوشحالی‌ چیزی نیست که الزاماً با پول داشتن و شهرت به دست بیاورید، بلکه کاملاً بالعکس است. وقتی مشهور باشی همه مردم مدام درباره‌ات می‌گویند: نگاهش کن، نگاهش کن، او همان آدم معروف است.
آلوز در پایان گفت ترجیح می‌داد که درباره او بر اساس ثروت و جایگاهش صحبتی صورت نمی‌گرفت. وی عنوان کرد: من فوتبال بازی می‌کنم و شما هم خبرنگار و عکاس هستید اما همه ما انسان هستیم. به برخی از ما اما برچسب‌هایی زده می‌شود، برچسب‌هایی مثل مشهور، معمولی، ثروتمند و فقیر. به نظر من ثروتمند بودن به معنای داشتن پول فراوان نیست. ثروتمند بودن یعنی اینکه در ذهنت ایده‌های زیادی داشته باشی.
تأکید دنی آلوز بر اینکه ثروتمند و معروف بودن به منزله خوشحال بودن نیست، در حالی است که او تابستان سال جاری برای مدتی نسبتآً طولانی در مورد شرایط مالی قرارداد جدیدش با بارسلونا با این باشگاه اختلاف نظر داشت و حاضر نشد زیر بار کاهش حقوق جهت تمدید قراردادش برود.
     
آی اسپورت
2016-03-15 13:51:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر