فهرست
سئوال روز : استقلال چگونه به دور بعد صعود می کند؟
سئوال روز : استقلال چگونه به دور بعد صعود می کند؟

سئوال روز : استقلال چگونه به دور بعد صعود می کند؟

کاظم ملکپور 

آی‌اسپورت-شاگردان امیر قلعه‌نوئی بالاخره در مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان طعم پیروزی چشیدند تا کورسوی امیدی برای صعود داشته باشند. آبی‌پوشان پایتخت در دو قدم مانده به پایان مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان با کسب 4 امتیاز در تعقیب دو تیم مدعی الشباب عربستان و الجزیره‌ی امارات که به ترتیب 9 و 7 دارند، هستند
. با نگاهی به وضعیت استقلال در دیدارهای گذشته متوجه این نکته خواهیم شد که الریان قطر، قعرنشین این گروه تنها با شکست استقلال موفق به کسب امتیاز شده است و این کمی صعود استقلال را سخت و آسان می‌کند، چراکه از یک‌سو استقلال برابر الریان در ورزشگاه آزادی بازی دارد و از سوی دیگر الریان در خانه میزبان الجزیره است .
احتمال اول ؛ لزوم برد در عربستان 
 باید به این نکته اشاره کرد که سرنوشت صعود آبی‌پوشان می‌تواند در همان بیست و هفتم فروردین ماه یعنی یک هفته مانده به پایان نیز تعیین گردد. اگر الجزیره هر سه امتیاز دیدار برابر الریان را از آن خود کند، استقلال چاره‌ای جز شکست الشباب در خانه‌ی این تیم ندارد، یعنی حتی تساوی نیز نمی‌تواند دردی از آبی‌پوشان دوا کند و استقلال تحت هرشرایطی سقوط خواهد کرد. با این حال اگر الجزیره نتیجه‌ی تساوی کسب کند، استقلال به شرط کسب امتیاز در عربستان می‌تواند به صعود امیدوار باشد و اگر الریان شگفتی ایجاد کند و الجزیره را شکست دهد، جدا از این‌که الریان نیز برای استقلال در بازی آخر رقیبی  جدی خواهد بود، استقلال می‌تواند با شکست برابر الریان نیز امیدوار به صعود باشد.
احتمال دوم ؛ کاش تساوی  !
حال اگر الجزیره موفق به شکست الریان شود و استقلال نیز الشباب را شکست دهد، تنها شکست الریان توسط الشباب و پیروزی پرگل استقلال برابر الریان می‌تواند آبی‌پوشان را راهی مرحله‌ی گروهی کند. به فرض اینکه الجزیره برابر الریان فقط یک امتیاز  کسب کند و استقلال الشباب را شکست دهد، توقف و البته شکست الریان برابر الشباب  در هفته آخر می‌تواند زمینه‌ی صعود استقلال را به شرط پیروزی استقلال برابر الریان را فرآهم کند.
آخرین احتمال
*اگر الجزیره برابر الریان شکست بخورد و استقلال برابر الشباب مساوی کند، استقلال تنها به شرط توقف الجزیره برابر الشباب در هفته آخر  و پیروزی پرگل برابر الریان صعود خواهد کرد.
* اگر الجزیره برابر الریان شکست بخورد و استقلال نیز از الشباب ببازد، تنها پیروزی الشباب و استقلال در روز پایانی با جبران تفاضل گل می‌تواند استقلال را راهی مرحله‌ی حذفی نماید.
با نتایج امروز، جدول گروه A رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به شکل زیر شد:

تیم تعداد بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل امتیاز
1 الشباب 4 3 0 1 8 6 2 9
2 الجزیره 4 2 1 1 8 6 2 7
3 استقلال 4 1 1 2 3 4 1- 4
4 الریان 4 1 0 3 6 9 3- 3

ادامه رقابت‌های این گروه 27 فروردین ماه خواهد بود که استقلال ایران در عربستان مهمان الشباب خواهدب ود و الجزیره از الریان پذیرایی خواهد کرد.

     
آی اسپورت
2014-04-02 23:45:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر