فهرست

استدلال عجیب در مورد طارمی: تفاوت دو مهدی

آی اسپورت - علی‌اکبر طاهری در مورد شرایط مهدی طارمی اظهارنظر کرده و گفته او اگر یکی، دو سال دیگر راهی اروپا شود برایش بهتر است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که برانکو هم چندی پیش اظهارنظر مشابهی به زبان آورد و از طارمی خواست یک فصل دیگر در پرسپولیس بماند، خودش را پیدا کند و بعد لژیونر شود! اینکه مسووان باشگاه پرسپولیس تلاش می‌کنند طارمی را برای تمدید قراردادش متقاعد کنند کاملا قابل درک و توجیه است، اما استدلال‌هایی از این دست که هرچقدر دیرتر به اروپا بروی موفق‌تری، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. به هر حال فوتبال ایران در حال حاضر ستاره‌های کم‌سالی مثل سردار آزمون و علیرضا جهانبخش را در اروپا دارد که آینده درخشانی برای آنها پیش‌بینی می‌شود. تحلیل طاهری و برانکو در حالی مطرح می‌شود که دست بر قضا بالا رفتن سن، یک آفت برای مطرح شدن ستاره‌ها در فوتبال اروپا محسوب می‌شود.
 فراموش نکنیم در همین باشگاه پرسپولیس ستاره جوانی مثل مهدی مهدوی‌کیا ظهور کرد که به خصوص با گلزنی در داربی حسابی دل هواداران را برد.
مسلما پرسپولیسی‌ها هم دل‌شان می‌خواست مهدی مدتها در کنارشان باقی بماند، اما «کیا» در 21سالگی راهی بوخوم شد و راهی را پیش پای خودش باز کرد که انتهایش، انتخاب به عنوان یکی از 11بازیکن برتر تاریخ باشگاه هامبورگ بود. گرچه نمی‌توان این موضوع را هم نادیده گرفت که سبک زندگی بازیکنان نیز در رقم خوردن آینده حرفه‌ای آنها موثر است. برای بازیکنی مثل طارمی، شاید توجه به این موضوع از هر چیز دیگری مهم‌تر باشد.

منبع: بانک ورزش
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-16 09:17:26
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۳۸
مهدوی کیا استثنا بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر