فهرست

پیش‌بازی: بارسلونا – آرسنال؛ ونگر دنبالِ معجزه

آی‌اسپورت – آرسنال پنج سالِ متوالی در این دور حذف شده و به نظر نمی‌رسد امسال هم موفق شود به جمعِ هشت تیمِ برترِ اروپا بپیوندد. دو گلِ لیونل مسی در امیریتس کارِ توپچی‌ها برایِ بازیِ برگشت را تقریبا غیر ممکن کرده است و اولین شکستِ بارسلونا بعد از 37 بازی را بیشتر شبیه به معجزه‌ای از سویِ آرسن ونگر و شاگردانش. خودِ ونگر هم چنین نظری دارد: «ما می‌خوایم امرِ غیر ممکن را ممکن کنیم. چهارشنبه شب برایِ ما فرصتیه که خودمون را نشون بدیم. ما قبلا ثابت کردیم که در شرایط سخت میتونیم واکنشِ خوبی داشته باشیم.»
خبرِ خوب برایِ ونگر بازگشتِ لوران کوشیلنی به ترکیبِ اصلی است، مدافعی که غیبتش در بازی مقابلِ واتفورد در جامِ حذفی به شدت احساس شد. اما مصدومینِ دیگر آرسنال از جمله آرون رمزی و پتر چک همچنان غایب خواهند بود. برایِ بارسلونا هم جرارد پیکه با اخطاری که در بازیِ رفت گرفت محروم است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-آرسنال هرگز در نوکمپ بارسلونا را نبرده است (2 باخت، 1 مساوی) و در 2 بازیِ اخیرش در این زمین 7 گل خورده است.
2-در 12 سالِ اخیر تنها تیمی که با 2 گل اختلاف یا بیشتر موفق به شکست دادنِ بارسلونا در چمپیونز لیگ در نوکمپ شده بایرن مونیخ بوده است (3-0 در میِ 2013).
3-بارسا و رئال تنها تیم‌هایِ بدونِ شکستِ این فصلِ چمپیونز لیگ هستند.
4-بارسا از آغازِ فصلِ پیش تا امشب 16 بازی از مجموعِ 20 بازی‌اش در چمپیونز لیگ را برده (2 مساوی، 2 باخت) و در هر 20 بازی گل زده است.
5-در 8 جدالِ اخیرِ بارسا و آرسنال 29 گل زده شده است، یعنی متوسطِ 3.6 در هر بازی.
6-آرسنال در 3 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ بدون شکست است (2 برد، 1 مساوی).
7-مسی در 5 بازی مقابلِ آرسنال در چمپیونز لیگ 8 گل زده است. تنها تیمی که به اندازه‌یِ آرسنال از مسی در چمپیونز لیگ گل خورده میلان است.
8-الکسیس سانچز در 58 درصدِ گل‌هایِ آرسنال در این فصل از چمپیونز لیگ نقشِ مستقیم داشته است (3 گل، 4 پاسِ گل).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-16 09:19:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر