فهرست
پایان 94 مثل پایان 90/ باز هم جام از چنگ استقلال درمی‌آید؟
پایان 94 مثل پایان 90/ باز هم جام از چنگ استقلال درمی‌آید؟

پایان 94 مثل پایان 90/ باز هم جام از چنگ استقلال درمی‌آید؟

آی اسپورت- استقلال سال94 را با صدرنشینی به پایان رسانده اما تساوی مقابل پدیده هواداران این تیم را کمی نگران کرده است. تیم مظلومی در 23‌هفته ابتدایی با کسب 62‌درصد از امتیازات ممکن صاحب رتبه اول جدول شده تا روی کاغذ شانس اول قهرمانی باشد. آبی‌های پایتخت در حال‌حاضر 43‌امتیاز در کارنامه دارند و استقلال‌خوزستان 42‌امتیازی را پشت سر خود می‌بینند؛ تیمی که سایه‌به‌سایه استقلال پیش آمده و هفته آینده هم باید در خوزستان از تیم سوبله‌چوبله پذیرایی کند.
البته این تمام ماجرا نبوده و نیست. پرسپولیس یکی دیگر از رقبای جدی استقلال در مسیر قهرمانی به حساب می‌آید. تیم برانکو شروع خوبی در فصل جاری نداشت اما رفته‌رفته با فوتبال هجومی‌اش اوج گرفت تا حالا تنها 4‌امتیاز با صدر فاصله داشته باشد. به جمع مدعیان قهرمانی باید ذوب‌آهن را هم اضافه کرد؛ تیمی که هم در لیگ رقیبی سرسخت برای استقلال به حساب می‌آید و هم باید در فینال حذفی رودرروی این تیم قرار بگیرد.
برنامه سخت استقلال در هفته‌های پایانی خودش به اندازه کافی هواداران این تیم را نگران کرده اما در این میان تجربه تلخ لیگ یازدهم با مظلومی این نگرانی‌ها را چندبرابر می‌کند. به هر حال این هواداران هنوز فراموش نکرده‌اند که تیم سوبله‌چوبله چقدر راحت در لیگ یازدهم صدرنشینی را در هفته‌های پایانی به سپاهان تقدیم کرد تا جام از تهران به نصف‌جهان برود.
بد نیست بدانید استقلال مظلومی در پایان هفته بیست‌و‌سوم لیگ یازدهم به مراتب وضعیت بهتری از امسال داشت و 67‌درصد امتیازات ممکن را از 23‌بازی اولش کسب کرده بود تا با تیم دوم جدول یعنی سپاهان 3‌امتیاز اختلاف داشته باشد. اما کسب 64‌درصد امتیازات ممکن در 11‌هفته پایانی لیگ یازدهم باعث شد تا مظلومی دودستی جام را به کرانچار تقدیم کند؛ اتفاقی که ممکن است امسال با قهرمانی پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ تکرار شود!

اتفاقات مشابه و کابوس سوبله‌چوبله
روندی که استقلال مظلومی در فصل جاری طی کرده، شباهت‌های فراوانی با روند این تیم در لیگ یازدهم دارد. در آن فصل مظلومی در تعطیلات نیم‌فصل فرهاد مجیدی را از دست داد؛ بازیکنی که علاقه زیادی به او داشت و تمام برنامه‌هایش را روی توانایی‌های او بسته بود. در این فصل این اتفاق با جدایی جاسم کرار عراقی تکرار شد. مظلومی در ابتدای فصل این هافبک عراقی را ستون تیمش معرفی کرد اما در نهایت مجبور شد تا با جدایی این بازیکن پرحاشیه موافقت کند.
در نیم‌فصل دوم لیگ یازدهم، مظلومی یک‌ستاره را هم به دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد. آندرانیک تیموریان هافبک دفاعی فیکس استقلال در لیگ یازدهم بود که در آغاز نیم‌فصل دوم آسیب دید و برای مدتی طولانی خانه‌نشین شد. حالا مظلومی با مصدومیت روزبه چشمی، برای دومین‌بار هافبک دفاعی فیکسش را از دست داده تا وسط زمینش خالی شود.
رقابت با یک‌مربی کروات را هم به این اتفاقات مشابه اضافه کنید. در لیگ یازدهم، کرانچار مربی کرواتی بود که قهرمانی را از مظلومی گرفت و امسال هم شاید برانکو بتواند این اتفاق را تکرار کند. رسیدن به فینال جام‌حذفی هم دیگر اتفاق مشابه استقلال لیگ‌های یازدهم و پانزدهم بوده است. تیم مظلومی در لیگ یازدهم در فینال حذفی با شاهینی بازی کرد که حمید درخشان پرسپولیسی را روی نیمکت داشت و امسال هم باید با ذوب‌آهنی بازی کند که یحیی گل‌محمدی پرسپولیسی را روی نیمکت دارد.

9411
     
آی اسپورت
2016-03-16 11:58:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر