فهرست
تمدید قرارداد برانکو در ازای قهرمانی/ این عادلانه نیست
تمدید قرارداد برانکو در ازای قهرمانی/ این عادلانه نیست

تمدید قرارداد برانکو در ازای قهرمانی/ این عادلانه نیست

آی اسپورت- طی یکی دو روز اخیر اعلام شده مسئولان پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ برای تمدید قرارداد به توافق اولیه دست یافته‌اند اما هواداران پرسپولیس همچنان سرسختانه به دنبال تمدید قطعی قرارداد با این سرمربی هستند.
آنها عقیده دارند این کار چند فایده اساسی دارد؛ اول اینکه تکلیف تیم برای فصل بعد روشن می‌شود و سرخپوشان روی همین روال امیدوارکننده به پیش می‌روند؛ دوم هم اینکه در مقطع تعیین‌کننده فعلی، اقتدار برانکو نزد بازیکنان بیشتر از قبل می‌شود و همه می‌فهمند که نافرمانی از او ممکن است به قیمت از دست دادن پیراهن این تیم در آینده نزدیک تمام شود و شرایط دوره‌ای که در جام جهانی، رفتن برانکو قطعی شده بود و بازیکنان از او حساب نمی‌بردند تکرار نمی‌شود.
با این وجود از قرار معلوم برخی از اعضای بدنه مدیریتی پرسپولیس اصرار داشتند این‌طور وانمود کنند که تمدید قرارداد برانکو پروژه‌ای است که حتما باید بعد از کسب مقام قهرمانی استارت بخورد! به درستی مشخص نیست چرا دوستان قصد داشتند چنین ذهنیتی را در جامعه فوتبال جابیندازند. هر چه که هست اما، این گروه بدشان نمی‌آمد با گره زدن تمدید قرارداد برانکو به قهرمانی، اولا مذاکره جدی با این مربی را تا حد امکان به تعویق بیندازند و ثانیا در صورت کوتاه ماندن دست سرخپوشان از جام، مقدمات برکناری ایوانکوویچ را فراهم کنند؛ البته همه اینها در حد شایعات و شنیده‌ها است اما باید قبول کرد برخی موضع‌گیری‌ها و اظهارنظرهای عجیب، به این قبیل شائبه‌ها دامن می‌زند.
جاانداختن این تئوری که گرفتن جام‌قهرمانی لیگ‌برتر «وظیفه» برانکو به شمار می‌آید، سیاستی است که برخی از مدیران پرسپولیس در پیش گرفته بودند. مسلم است که این رویکرد نمی‌توانست چندان عادلانه باشد. برانکو ابتدای فصل تیم کم سروصدایی بست که خیلی‌ها کوچک‌ترین امیدی به بالانشینی آن نداشتند. این تیم کم‌خرج، به ابتکار پروفسور شکل گرفت و به اینجا رسید. آن روزها وقتی برانکو بازیکنانی همچون پیام صادقیان، جلال حسینی، گابریل و محمد نوری را رد می‌کرد، شاید خیلی‌ها از او خرده می‌گرفتند اما حالا ایوانکوویچ با نفراتی مثل علیپور، انصاری، ماریچ، مسلمان و فرشاد احمدزاده در قواره‌های مدعی قهرمانی نشان داده است.
در این شرایط آیا واقعا جام نگرفتن پرسپولیس به منزله بی‌کفایتی برانکو است؟ اما سوال این است که مثلا اگر پرسپولیس سوم یا چهارم شود و سهمیه آسیایی بگیرد با برانکو چه باید کرد؟ در آن صورت آیا واقعا باید این مربی را کنار گذاشت و پرسپولیس را به گروه دیگری سپرد؟ اگر جواب منفی است، پس این همه تعلل در مذاکره با برانکو به خاطر چه بود؟


9411
  ۴  
آی اسپورت
2016-03-16 13:02:26
نظر دهید

۴ نظر
ع ع ب
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۴۰
سردسته مخالفان تمدید قرارداد با برانکو هم حسین عبدی است که از جریان دستیار برانکو نشدن کینه به دل گرفته و می خواد هر جور که شده از برانکو انتقام بگیره ...
-
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۰۱
کم خرج؟
amin
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۳۱
خوبه مسئولیت باشگاه با طاهری هست وگرنه این پیشکسوتان عزیز در باطن فقط به فکر منافع شخصی هستن سردسته همشونم عبدی هست ... فک میکنن تیم ارث باباشون هست... همین الانم منتظرن به یه طریقی با سنگ انداختن برانکو رو بفرستن بره تا تیم بیفته دست خودشون تا باز گند بزنن به همه چی بعدم بگن از برانکو حمایت میشد از ما نمیشه !!!!
محسن امامی
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۲
یه مشت بیسواد کوته بین فک میکنن این تیم که خوب داره خوب بازس میکنه پس حله ما هم برانکو رو میندازیم بیرون و خودی ها رو میاریم با این تیم که کار کردن کاری نداره حالا این که برانکو چکار کرده یا داره چه کار میکنه دیده نشده و نمیشه اصلا
این اتفاق بارها در کشور ما رخ داده از سپاهانی که قرار بود محرم نجاتش بده با همون بازیکنایی مه حسین فرکی قهرمان شده بود تا همین برانکو و تیم ملی و....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر