فهرست
گزارش تمرین تیم ملی: احمدزاده مصدوم شد، طارمی بازیکن ویژه
گزارش تمرین تیم ملی: احمدزاده مصدوم شد، طارمی بازیکن ویژه

گزارش تمرین تیم ملی: احمدزاده مصدوم شد، طارمی بازیکن ویژه

آی اسپورت- تیم ملی فوتبال ایران در ادامه تمرینات خود برای آماده‌سازی دیدارهای مقدماتی جام جهانی از ساعت ۱۱ امروز تمرینات خود را در زمین چمن پژوهشگاه صنعت نفت و با حضور ۲۱ بازیکن پیگیری کرد.

نکته قابل توجه اینکه با وجود آنکه این مرکز تحقیقاتی از زمین چمن مناسب و خوبی برخوردار است اما در حاشیه تمرین برخی ناهماهنگی‌ها و نابسامانی‌ها وجود داشت که این موضوع البته بیشتر از آنکه به انتخاب کادر فنی در خصوص این زمین مربوط شود، تمام داشته‌های فوتبال ایران را به نمایش گذاشته و در واقع امروز بیشتر از همیشه نداری امکانات و تجهیزات در مجموعه فوتبال ایران به چشم آمد.

این مجموعه تمرینی اگرچه از امکانات خوب زمین تمرینی و استخر و سونای مجهزی برخوردار است اما جایگاه خبرنگاران ندارد و تماشاگران نیز از کنار زمین تمرینات تیم ملی را تماشا می‌کنند.

برخلاف روز گذشته که به خاطر ناهماهنگی‌ها خبرنگاران حضور در تمرینات تیم ملی منع شده بودند امروز دومین تمرین تاکتیکی شاگردان کی‌روش در زمین چمن با حضور خبرنگاران و در ساعت ۱۱ آغاز شد.

در ابتدای تمرین از حضور تماشاگران که بیشتر آنها کارمندان و ساکنین مرکز تحقیقاتی بودند جلوگیری به عمل آمد که پس از دقایقی کی‌روش از مسئولان درخواست کرد تا این افراد به مجموعه ورزشی آمده و تمرینات را از نزدیک تماشا کنند.

* ۴ بازیکنی که روز گذشته نیز تمرینات اختصاصی را زیر نظر بدنساز و پزشکان برگزار کرده بودند آندو امروز نیز به صورت اختصاصی به کار خود ادامه دادند. غفوری، کامیابی‌نیا، ابراهیمی و ترابی ۴ بازیکنی بودند که زیرنظر دکتر دیگو به کارهای درمانی و اختصاصی مشغول شدند.

* سایر بازیکنان از ساعت ۱۱ ابتدا بدن‌های خود را به صورت اختیاری گرم کرده و زیر نظر نیکو بدنساز تیم ملی با انجام حرکاتی مانند پاسکاری، استارت‌های کوتاه و بلند و عبور از میان موانع به گرم کردن بدن خود مشغول شدند که البته در این بین سه دروازه‌بان تیم ملی از سایر بازیکنان جدا شده و زیر نظر دن‌گاسپار شروع به کارهای ویژه دروازه‌بانی کردند.

در تمرین امروز مهدی طارمی که به خاطر مسمومیت شرایط خوبی ندارد با شلوار گرمکن قرمز رنگ حاضر شده و از این لحاظ از سایر بازیکنان متمایز است ضمن اینکه تمام بازیکنان امروز به خاطر شرایط آب و هوایی و وزش باد با بادگیرهای سبز حضور دارند که با آغاز کار با توپ آنها با پوشیدن کاور قرمز و سفید به دو تیم تقسیم شدند.

* در زمان اجرای کارهای بدنی کارلوس کی‌روش در مقاطع زمانی مختلف بر سر گروه دروازه‌بانان، بازیکنان و گروهی که به صورت اختصاصی تمرین شده حاضر شده و تمام مراحل تیم را در نظر گرفت.

در تمرین امروز بازیکنانی مانند محسن کریمی،‌ فرشاد احمدزاده، احمد نوراللهی و رامین رضاییان از آمادگی نسبتا زیادی برخوردار بودند.

* در بین افرادی که برای تماشای تمرین تیم ملی به زمین تمرین آمدند با شور و هیجان خاصی بازی را دنبال می‌کردند.

* در ادامه بازیکنان در بین ۶ دروازه کوچک تقسیم شده و تمرین هدف‌گیری را برگزار کردند و سپس پس از مدت کوتاهی استراحت به دو تیم ۸ به ۸ تقسیم شده و زیر نظر کی‌روش تمرینات را ادامه دادند.

* در این تمرین فرشاد احمدزاده که روز خوبی را سپری می‌کرد از ناحیه مچ پا مصدوم شده و از ادامه تمرینات باز ماند ضمن اینکه طارمی نیز زودتر از سایرین تمرینات را ترک کرد. ۴ بازیکنی که به صورت اختصاصی تمرین می‌کردند نیز آنها هم زودتر از سایرین تمرین را ترک کردند.

* کارهای تمرینی امروز تیم ملی فوتبال، آنها این بار به دو تیم ۷ به ۷ تقسیم شده و در فضایی بسیار کوچک در بین دو دروازه‌ بزرگ به فوتبال مشغول شدند. تمام این مراحل زیر نظر کی‌روش و سایر اعضای کادر فنی برگزار شد.

نکته جالب اینکه در حاشیه زمین تمرین در یک قسمت چند ساختمان نیمه‌کاره وجود داشت و در یک قسمت دیگر کودهای گیاهی مخصوص گلخانه ریخته شده بود. ضمن اینکه تورهای دروازه نیز در ابتدا از شرایط خوب و استانداردی برخوردار نبود.


منبع: فارس
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-03-16 14:40:47
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر