فهرست
قابِ روز: وقتی سپاهان غرق شد
قابِ روز: وقتی سپاهان غرق شد

قابِ روز: وقتی سپاهان غرق شد

آی اسپورت- شکست. چه کلمه‌ای آشناتر از این برای توصیفِ نیمه دوم سالِ 94 سپاهان؟ طلایی‌ها سال را رویایی شروع کردند. با پیروزی‌های پیاپی. اردیبهشت‌ماه در آخرین ثانیه‌های آخرین هفته لیگ، به قهرمانی رسیدند و لیگ پانزدهم را نیز با یک شروع رویایی همراه کردند تا در همه پیش‌بینی‌ها، مدعی اصلی قهرمانی لقب بگیرند. روزهای خوب سپاهان اما دوام چندانی نداشت. آن‌ها در مسیر تبدیل شدن به یک تیم ناامیدکننده قرار گرفتند. تیمی که شکست دیگر برای‌اش عادی به نظر می‌رسد. تیمی که دیگر مورد حسادت هیچ باشگاهی نیست.
 
سپاهانی‌ها دیروز دوباره باختند. این بار به حریف ازبکستانی در فولادشهر بارانی. حالا دیگر سخت می‌شود شانس صعود از این گروه را برای‌شان متصور بود و به نظر می‌رسد فصل طلایی‌پوشان با حذف از آسیا، به تکاملی از تلخکامی ختم خواهد شد. سپاهان در شروع لیگ، تیم بسیار خوبی بود. یک تیم منظم و آماده که به هیچ رقیبی رحم نمی‌کرد اما همه چیز از واکنش سکوها به قهر نویدکیا آغاز شد. تماشاگرها می‌توانستند تیم را حمایت کنند، پشت تیم باشند و رویاهای تیم فرکی را به عشوه‌های محرم نفروشند اما این اتفاق در اصفهان رخ نداد. با اولین شکست فصل برای فرکی «حیا کن رها کن» سر داده شد. نه او و نه مدیران باشگاه برخورد قاطعانه‌ای با محرم نداشتند. محرم برگشت و فرکی رفت. پادوانی برگشت و حاج صفی رفت. شیمبا برگشت و شریفی رفت. احمدی برگشت و عقیلی رفت و آخر هفته این رفت و آمدها، سپاهان دیگر هیچ شباهتی به سپاهان همیشگی نداشت. سپاهان بازنده بزرگ این فصل از فوتبال ایران بود. چه در زمین مسابقه و چه حتی بیرون از آن.
 

تفاوتِ کلیدی سپاهان این فصل با سپاهانِ فصول گذشته، در حساب‌های بانکی باشگاه رقم خورد اما آیا واقعا بی‌پولی، مادرِ همه مشکلات این فصل باشگاه بود؟ بر خلاف آنچه تصور می‌شود، بحران سپاهان نتیجه مشکل مالی نیست و حاصل نابلدی‌های مدیران باشگاه است. شاید سپاهان پیش از این نیز با مشکلات مدیریتی روبرو بوده است اما این مشکلات همیشه در سایه پول فراوان پنهان مانده اند و حالا که دیگر خبری از مرهمِ اسکناس برای باشگاه نیست، تصمیم مدیران باشگاه حائز اهمیت بیشتری می‌شود و ناتوانی آن‌ها را به تصویر می‌کشد. ناتوانی مدیرانی که ابتدای فصل در مقابل حواشی مربوط به محرم مقاومت نکردند و از فرکی یک قربانی ساختند، که با فاجعه آی تی سی، دو بازیکن برزیلی را یک نیم فصل از دست دادند و با انتخابِ استیماچ، نتوانستند به اهدافی که در سر داشتند نزدیک شوند. سپاهان حالا در بدترین وضعیت جوی ممکن به سر می‌برد و این بحران را از مدیرانی دارد که اگر پول نباشد، با هر تصمیمی بیشتر از قبل باشگاه را به غرق شدن نزدیک می‌کنند. کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-16 15:47:57
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۴۶
لااقل سپاهان قهرمان، تو لیگ برتر بمان!
حجت شیرانی
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴، ۰۰:۱۰
یه تیم داره اصفهان
ذوب آهن قهرمان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر