فهرست
معرفی غولِ آسیا: زلاتان و آدریانو و بچه ها!
معرفی غولِ آسیا: زلاتان و آدریانو و بچه ها!

معرفی غولِ آسیا: زلاتان و آدریانو و بچه ها!

آی اسپورت-  سه مسابقه، سه برد، چهارده گل زده و دو گل خورده. این آمار وحشتناک را اف‌سی‌سئول در این فصل لیگ قهرمانان آسیا به جای گذاشت. تیمی که در جدول دوازده تیمی فصل گذشته لیگ کره جنوبی چهارم شد تا از طریق پلی‌آف به مرحله گروهی جام باشگاه‌های آسیا برسد. حالا اف‌سی سئول رقیب‌ها را یکی پس از دیگر ناک‌اوت می‌کند. این تیم در اولین مسابقه در تایلند شش گل به بویرام زد. آدریانو مهاجم نخست این تیم چهار گل اول تیمش را به ثمر رساند و پس از آن هم دامیانوویچ، وونگ هی‌لی دو گل دیگر زدند تا جمع گل‌های تیم به عدد شش برسد. سپس در دیدار خانگی چهار گل به سانفرسه هیروشیما زدند و برای اولین بار هم دروازه‌شان باز شد. باز هم در برد پرگل این تیم رد پای آدریانوی برزیلی دیده می‌شد. کیم‌وون‌سیک گل اول تیمش را زد تا با هتریک آدریانو دیداری رویایی را رقم بزنند. از ساعتی پیش سومین دیدار اف‌سی‌سئول هم برگزار شد. در این دیدار یک بار دیگر این تیم کره‌ای برد چهار بر یک را تجربه کرد. سئولی‌ها شاهد دو گلِ آدریانو و یک گل از گویوهان و دامیانوویچ بودند.

 
اف‌سی‌سئول همان تیم خطرناکی است که دو فصل قبل هم مانع از حضور استقلال در دیدار نهایی لیگ قهرمانان شد. در آن فصل که استقلال امیر قلعه‌نویی را بالای سرش می‌دید دیدار رفت را در کره با دو گل شکست خورد تا با تساوی دو بر دو در آزادی از این رقابت‌ها کنار برود. در آن روزها دژان دامیانوویچ که شباهت زیادی به زلاتان ابراهیموویچ داشت بلای جان استقلال شده بود و خبری از آدریانو نبود.

 
تاریخ تاسیس اف‌سی‌سئول به سی‌ودو سال قبل برمی‌گردد. این تیم ورزشگاه خانگی با ظرفیت شصت‌وشش‌هزار نفر دارد. اف‌سی‌سئول در سال‌های 1985-1990-2000-2010-2012 قهرمان لیگ کره شد و در سال‌های 1986-1989-1993-2001-2008 هم عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد تا پس از سئونگام پرافتخارترین تیم کره جنوبی لقب بگیرد. این تیم دو قهرمانی کمتر و دو نایب قهرمانی بیشتر از سئونگام کسب کرده. همچنین پس از چهارمی در لیگ گذشته، اولین دیدار این فصل لیگ را هم با شکست یک گله استارت زدند. اتفاقی که نشان می‌دهد برخلاف دیدارهای آسیایی اصلا در لیگ قدرت گلزنی ندارند. شاید سطح لیگ کره جنوبی فراتر از فوتبال آسیا رفته.کدخبر: 9407
 
     
آی اسپورت
2016-03-16 15:50:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر