فهرست
یادداشت: هیچ تیمی در اروپا دوست ندارد به اتلتیکو بخورد
یادداشت: هیچ تیمی در اروپا دوست ندارد به اتلتیکو بخورد

یادداشت: هیچ تیمی در اروپا دوست ندارد به اتلتیکو بخورد

بن هیوارد
برای سومین سال پیاپی اتلتیکو مادرید جزو 8 تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا است. هرچند این تیم با سختی های زیاد مقابل آیندهوون صعود کرد. با این وجود اما به نظر نمی رسد نه رئال مادرید و نه بارسلونا دوست داشته باشند در یک چهارم نهایی مقابل این تیم بازی کنند.
بارسلونا هنوز صعودش به جمه 8 تیم را قطعی نکرده است. اما تیم انریکه با برد 2 بر صفر در خانه آرسنال شانس خوبی برای صعود بعد از بازی برگشت در نیوکمپ دارد. با این وجود بارسلونا در قرعه کشی روز جمعه در کنار وولفسبورگ، رئال مادرید، بنفیکا، پاری سن ژرمن، منچسترسیتی و یکی از دو تیم بایرن مونیخ یا یوونتوس خواهد بود.
و اتلتیکو مادرید. شاگردان سیمئونه در دیدار رفت مقابل آیندهوون نتوانستند از موقعیت هایشان استفاده کنند و در بازی برگشت هم همین اتفاق افتاد. اما این تیم روحیه رقابتی فوق العاده ای دارد و آن را مدیون سرمربی پرانرژی شان است. در نهایت راه راه پوشان موفق شدند در ضربات پنالتی آیندهوون را حذف کنند. پنالتی سرنوشت ساز را هم خوانفران زد.
وقتی او سال گذشته قراردادش را تا سال 2020 با اتلتیکو تمدید کرد، سیمئونه گفت دو هدف دارد، یکی این که تیمش را جزو 3 تیم برتر اسپانیا کند و دیگری این که سال های پشت سر هم به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برسد.
حالا به هر دو هدفش رسیده است. این تیم در فصل 14-2013 قهرمان لالیگا شد و همان فصل در لیگ قهرمانان هم دستاوردی بی نظیر داشت و در فینال لیسبون مغلوب رئال در فینال شد.
کار بزرگی بود. همچنین برای سیمئونه. این مربی آرژانتینی از اتلتیکو یک تیم فوق رقابتی ساخته است؛ تیمی که در دفاع بی نقص است، در همه بازی ها جنگنده ظاهر می شود و تیم های دیگر برای رو به رو شدن با آن کار سختی دارند.
سیمئونه گفت برایش لذت بخش است که دوباره به یک چهارم رسیده است و البته گفت به دنبال رویایی جدید است.
با بررسی آمار ایجاد موقعیت و تبدیل کردن آن به گل اتلتیکو جزو شانس های اصلی قهرمانی نیست. اما در بازی های اخیر آن ها آمار گلزنی خوبی هم داشته اند. البته به جز بازی با آیندهوون. به این شرایط هیچ تیمی در این مرحله دوست ندارد با اتلتیکو رو به رو شود. حتی آلوارو آربلوا هم این را می دانست و گفت عالی می شد اگر اتلتیکو حذف می شد.
رئال در دربی در خانه مغلوب اتلتیکومادرید شد و آمار جالبی به دست آورد. آن ها حالا در 10 بازی آخر مقابل تیم سیمئونه تنها یک بار برنده بوده اند. پس قابل درک است که چرا دوست ندارند در این مرحله با اتلتیکومادرید رو به رو شوند.
بارسلونا هم قطعا عملکرد راه راه پوشان مادریدی را اخیرا دیده است. هرچند این تیم از زمان روی کار آمدن انریکه هر 6 بازی آخر مقابل این تیم را برده است. اما هر دو بازی اش مقابل این تیم در این فصل بسیار پایاپای بوده است.
اتلتیکو نشان داده که روز به روز به پیشرفتش ادامه می دهد و البته با این وجود در دیدار سه شنبه شب عالی عمل نکرد. ولی با این حال نه رئال، نه بارسا و نه هیچ تیم دیگری دوست ندارد در یک چهارم نهایی با آن ها هم بازی شود. این چیزی است که سیمئونه از این تیم ساخته است وباید بگوییم که رویای اروپایی آن ها ادامه دارد. این همان چیزی است که همه از آن می ترسند.
 


کد خبر 9404
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-16 19:20:36
نظر دهید

۲ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۳۳
اتلتیکو یه تیم چغر و بد بدنه به قولاقای عامل // همه چیز بستگی به قرعه داره اما به نظر من یا psg قهرمان میشه یا بایرن مونیخ.
گتاب سیتی
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۴۴
بازی به بازی پیش می رویم خخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر