فهرست
احکام طوفانی کمیته‌انضباطی در پایان سال: شب‌عید تلخ فولادی‌ها
احکام طوفانی کمیته‌انضباطی در پایان سال: شب‌عید تلخ فولادی‌ها

احکام طوفانی کمیته‌انضباطی در پایان سال: شب‌عید تلخ فولادی‌ها

آی اسپورت- جریمه‌ها و محرومیت‌هایی که دامن چند تیم لیگ برتر و لیگ‌های پایین‌تر را گرفت. مهم‌ترین حکم کمیته انضباطی، واکنش تند به رفتار کادر فنی فولاد بود. طبق این حکم دراگان اسکوچیچ و کوروش بختیاری‌زاده به‌دلیل اتفاقات بازی با تراکتورسازی مجموعا 4 جلسه از همراهی فولاد محروم شدند که سهم هر یک 2 جلسه خواهدبود. با توجه به اینکه این دو مربی در جریان همین بازی با تصمیم داور اخراج شده‌بودند، باید درواقع سهم هریک را 3 جلسه محرومیت دانست. متن آخرین حکم کمیته انضباطی را می‌خوانید:

محرومیت برای مربی و سرمربی تیم فولاد خوزستاندیدار تیم های تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان در هفته بیست و چهارم لیگ برتر برگزار شد و از سوی کوروش بختیاری زاده، مربی تیم فولاد خوزستان تخلفاتی مبنی بر اعتراض به نحوه قضاوت  و فحاشی به داور که منجر به اخراج وی شد، صورت گرفت. این مربی طبق بند 4 ماده 66 به دو جلسه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. به دلیل فحاشی نسبت به داور از سوی اسکوچیچ-سرمربی تیم فولاد خوزستان، وی نیز با توجه به تکرار تخلفاتش به مدت دو جلسه از همراهی تیم مربوطه  محروم شد و باید 50 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.


جریمه نقدی سرمربی و دروازه‌بان استقلال تهران
دیدار دو تیم استقلال تهران و پدیده مشهد در هفته 23 لیگ برتر برگزار شد و از سوی پرویز مظلومی، سرمربی تیم استقلال و سید مهدی رحمتی-بازیکن تیم استقلال تخلفاتی مبنی بر اعتراض و رفتار زننده پس از پایان بازی رخ داد. هریک از افراد فوق به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی و توبیخ کتبی محکوم شدند. تیم استقلال تهران نیز بخاطر فحاشی تماشاگران این تیم نسبت به داور مسابقه، به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

جریمه نقدی برای مربی صبای قم و سپاهان اصفهانمسابقه تیم های سپاهان اصفهان و صبای قم در هفته 22 لیگ برتر برگزار شد و از سوی علی دایی-سرمربی تیم صبا و امیر حسین صادقی-بازیکن تیم صبای قم تخلفاتی مبنی بر اعتراض و دخالت در امور داوری رخ داد. هر کدام از افراد فوق به توبیخ و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. محمد دایی-کمک مربی تیم صبای قم نیز به خاطر اعتراض به داور و به کار بردن الفاظ رکیک به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. استیماج-سرمربی تیم سپاهان اصفهان نیز به خاطر دخالت در امور مربیگری تیم حریف و تحریک تماشاگران به تذکر کتبی محکوم و باید 50 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

جریمه نقدی برای پرسپولیس و صبای قمبازی تیم های پرسپولیس و صبای قم در هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم پرسپولیس تخلفاتی مبنی بر پرتاب نارنجک صورت گرفت. این تیم به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم است. همچنین تیم صبای قم نیز به خاطر پرتاب نارنجک توسط تماشاگرانش به پرداخت 50 میلیون ریال جرمه نقدی محکوم شد.

جریمه و تذکر کتبی برای فولاد خوزستان و سایپامسابقه تیم های فولاد خوزستان و سایپا در هفته 22 رقابتهای لیگ برتر انجام شد. کمیته انضباطی تیم فولاد خوزستان را به خاطر اهانت تماشاگران نسبت به داور و بازیکن حریف به تذکر کتبی و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. تیم سایپا نیز به خاطر داشتن 5 بازیکنان اخطاری، به جریمه نقدی 40 میلیون ریال محکوم شد.

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-03-16 22:31:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر